Metformax 500 po 120szt
5 5

49 postów w tym temacie

:-) tak tylko tam taka analogia że jak mam Polprazol 2op 28 szt to wiadomo ze i tak wydam 28 szt, lub kiedys 2 po 14 ( bo chyba 14stka tez byla refundowana jakies pare lat temu), a ile mam dac tu i teraz w przypadku Sioforu? :-) dwa najmniejsze po 30 czy 2 po 90, bo ilośc jest nadrzedna? Jak wydajecie w swoich aptekach?

ile razy można tłumaczyć... Boshe...

Jeżeli z liczby, wielkości opakowań, liczby jednostek dawkowania i sposobu dawkowania podanego na recepcie wynikają różne ilości leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego, osoba wydająca wydaje najmniejszą z nich, jako ilość przepisaną przez osobę wystawiającą receptę

I z zapisu tuż powyżej....

jeżeli na recepcie nie wpisano ilości leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego — osoba wydająca przyjmuje, że jest to jedno najmniejsze opakowanie określone w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych, a w przypadku leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych niepodlegających refundacji jedno najmniejsze opakowanie dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej; określając sposób dawkowania i okres stosowania, osoba wydająca przyjmuje obliczoną na tej podstawie ilość, jako ilość przepisaną przez osobę wystawiającą receptę.

wisisz mi piwo :P

A jak będę musiał to tłumaczyć to skrzynkę :)

ps. W tym zakresie rozporządzenie nie uległo zmianie od lat....

wisze skrzynke :-D

zadalam proste i konkretne pytanie, a dostalam cytat z ustawy :-DDD

to co z tą nadrzędną ilościa??? jest ona nadrzędną czy nie? ;-)

Jeszcze raz :-)

Mam zapis Siofor 850 2op (180Tab)

Jaką ilość wydajecie w takim przypadku?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :-)

Pierwsze primo nie z ustawy a z rozporządzenia

drugie primo 2 najmniejsze opakowania refundowane.

Brak zaznaczonej wielkości opakowań EOT bo jeżeli wynikają różne ilości to wydajemy mniejszą.

po trzecie primo powyżej cytowane zapisy odpowiadają w prosty sposób na twoje proste pytanie...

możesz wydać każdą kombinację byle 180. tak jak masz na stanie

dziekuję za prostą odpowiedz :-)

Wiechu a w łeb chcesz? jak byś miał napisane tylko 180 tabl to wydajesz jak napisałeś a masz napisane 2 op (180 tabl)

Problem jest nie w konfiguracji opakowań tylko w tym zapisie, ilosc opakowan (czyli 2 po 30 jako najmniejsze refundowane) czy 180 tab jako ilosc jednostek

Problem jest nie w konfiguracji opakowań tylko w tym zapisie, ilosc opakowan (czyli 2 po 30 jako najmniejsze refundowane) czy 180 tab jako ilosc jednostek

punkt 1

punkt 1

Wiechu :) w podanym piśmie masz zdefiniowane wielkości opakowań :) w przykładzie nie :)

Gość kfiaciarka

Wiechu :) w podanym piśmie masz zdefiniowane wielkości opakowań :) w przykładzie nie :)

Zapis 2op (180) oznacza, że możesz wydać 2*90. Jak nie masz po 90, to w dowolnej konfiguracji. Po to jest to pismo.

Zapis 2op (180) oznacza, że możesz wydać 2*90. Jak nie masz po 90, to w dowolnej konfiguracji. Po to jest to pismo.

Pozwolę się z tobą nie zgodzić :) w cytowanym piśmie zawsze masz zapis np 2 op a 90 a jak w pytaniu do pisma miałes napisane Euthyrox 2 op to w odpowiedzi wyraźnie napisano 2 NAJMNIEJSZE opakowania czyli 2 op a 50 lub 1 op a 100 :) taka subtelna różnica :)

Gdyby w przytoczonym przykładzie było napisane xyz 180 tabl. (z pominięciem ilości opakowań) to miał byś racje. (Oczywiście w sytuacji gdyby było podane również dawkowanie. Tu go nie ma więc sytuacja jeszcze sie upraszcza. Brak dawkowania to max 2 najmniejsze opakowania wymienione w wykazie leków refundowanych. Załóżmy jednak że dawkowanie by było.)

Niestety jest wpisana ilość opakowań a więc masz sprawę z niezgodnością liczby opakowań (2) wielkością opakowań (wielkość opakowania nie jest zdefiniowana więc zgodnie z poprzedzającym zapisem przyjmuje się że mowa jest o najmniejszych opakowaniach wymienionych na liście leków refundowanych) i liczbą jednostek dawkowania (180 tabletek=dawek)

Sprawa wałkowana wielokrotnie :) jeżeli nie wierzycie poszukajcie sobie w rożnych odpowiedziach NFZ na pytania :)

PS. tak, jest to krawężnikowanie, tyle że usankcjonowane.

PS.2 Kuna siedź cicho nie czas na AKK :)

Edytowano przez APZW

o prosze bardzo :)

http://oia.krakow.pl...iedzi_nfz_c.pdf

na samym końcu :)

A pismo z Opolskiej OIA pozwala na złożenie potrzebnej ilości leku z dowolnych opakowań refundowanych, jeżeli oczywiście sama ilość leku nie budzi żadnych wątpliwości.

wisicie mi wszyscy po skrzynce piwa :P

Edytowano przez APZW

ja daje tak jak Wiechu :

http://oia.krakow.pl...ndencja_nfz.pdf

wtedy zyrtec po 20 byl jeszcze refundowany

moje pismo jest pozniejsze :)

i kcem duzego kawowego szeridana

B)

Edytowano przez babus0
  • Upvote 1

ja daje tak jak Wiechu :

http://oia.krakow.pl...ndencja_nfz.pdf

wtedy zyrtec po 20 byl jeszcze refundowany

moje pismo jest pozniejsze :)

i kcem duzego kawowego szeridana

B)

A jak tak to spoko :) to odszczekiwam :P Ale tylko jeżeli jest podane dawkowanie :)

PS a taka piękna awanturka się szykowała... i przylazł Babus i pozamiatał :)

Edytowano przez APZW

Dziękuje, tylko w tym pismie niestety nie widze odpowiedzi jak naprzykład mam zapis Controloc 20mg 2op (56tab), lub Siofor 850 2op 180tab,

Wszystko fajnie, tylko nie podałaś czy jest dawkowanie zapisane tam czy nie. Bo jak nie, to tylko 2*30, a jak jest to już Ci wszyscy powyżej w ożywionej dyskusji opisali :D

i przychylam się do pisma które załączyła @babus0 ^_^

oczywiscie ze jest dawkowanie, bo wtedy nie bylo by dyskusji :-)

ps. recepta pro autore, wypisana idealnie :-), i tu takie male :blink: ....

szeridan dla babusia ;-)

Edytowano przez Mokiko

kurcze link mi nie działa

wyśle ktoś na maila: vademecump@neostrada.pl ?

to pismo od Babusa ;)

Ostatnio był u nas przedstawiciel i mówił że włąśnie wprowadzają opakowanie metformaxu 120 tbl tylko nie pamiętam która dawka.

Ostatnio był u nas przedstawiciel i mówił że włąśnie wprowadzają opakowanie metformaxu 120 tbl tylko nie pamiętam która dawka.

1000

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze trochę i będą opakowania papierowe po 1 kg tabletek, a my będziemy jak w warzywniaku odważać po 20 dag. ;)

• Upvote 1

można wydać

ja bym wydała na 100%, albo poprosiła by zmienił zapis na recepcie u lekarza

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
5 5

• Podobna zawartość

• Przez pill
      Czy istnieje jakiś skuteczny preparat który zmniejsza liczbę wrastających włosków po depilacji u kobiety? Może coś z mocznikiem?
    • Przez 19siwy20
      Witam mam pewien problem, stosowałem witaminy Vitotal Men i zgodnie z ulotką po 3 miesiącach odstawiłem witaminy. Problem polega na tym, że nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi po jakim czasie mogę znowu zacząć je zażywać. Byłem w 4 aptekach i niestety w każdej z nich padła inna odpowiedz (od 1 miesiące do pół roku), ale wszędzie było widać, że to taka wymyślona odpowiedź bez pewności. Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc i napisać po jakim czasie mogą wrócić do witamin??
    • Przez Ingrit
      Witam.
      W piątek 17.07 miałam zabieg na oddziale otolaryngologicznym (odwarstwienie błony śluzowej nosa). W zasadzie nie wiedziałam na czym to polega, ordynator wyjaśnił mi trzy po trzy. Nie planowane było, żebym w ogóle została w szpitalu po tym zabiegu... a jednak...
      Na początek była konsultacja lekarska i zadecydowali, że odwarstwią lewą dziurkę w nosie. Włożyli mi jakieś gaziki nasączone czymś, co sprawiło, że cała twarz mi zdrętwiała. Ale nadal wszystko czułam. Potem wbili mi się igłą.... bolało jak cholera. Chwilę później usłyszałam "siostro, podaj skalpel" to odstawiłam taki cyrk, że dwóch lekarzy mnie trzymało. Oczywiście zabieg był w pozycji siedzącej, więc mogłam głową się szarpać w lewo, w prawo, byle, żeby uciec... Bolało niemiłosiernie jak mi coś przecięli skalpelem, myślałam, że zejdę z bólu. Krew się lała, że dostałam jakieś dwa zastrzyki na krzepnięcie krwi (pierwszy o szybkim działaniu, drugi o wolnym). Skończyło się i tak, że nie mogłam przestać płakać i krzyczeć, więc dwa razy domięśniowo diazepam. Ale nadal się lało. Ciągle wymieniali tamponadę przednią. Krwotok trwał ze dwie godziny, lało się jak z wodospadu Niagara.
      Moje pytanie brzmi, czy to miało prawo tak okropnie boleć, czy mój mózg sobie wyobraził to i tak naprawdę nic nie czułam?
      Pozdrawiam.
    • Przez adamoso78
      Witam,
      choruję na astmę i alergię i przyjmuję Symbicort 2x1 lub gdy czuję się gorzej 2x2, Singulair 1x1 gdy czuję się gorzej (głównie w okresie pylenia), Berotec jeżeli zajdzie taka potrzeba (w efekcie kilka razy do roku), Telfexo 1x1 (w okresie pylenia), coś na katar (Otrivin, Avamys, Nasometin, w okresie pylenia).

Mam tendencję do wysokiego tętna (nie zdiagnozowano przyczyny). Często spoczynkowe mam około 100, podczas wysiłku blisko 200. Przy czym ciśnienie mam niskie. Zwykle ok. 100/60. Jestem raczej mikrym człowiekiem. Mam ledwie 160cm wzrostu.

Niemal ciągle trzęsą mi się ręce. A jako, że jedynym stałym lekiem jest u mnie Symbicort, to zastanawiam się czy to może być od niego, czy raczej od tego wysokiego tętna? Trzęsienie widać, czasem trudno mi trafić w klawisze w telefonie lub posłodzić herbatę niewysypując cukru z łyżeczki. Lekarze to bagatelizują i każą brać dalej wszystkie leki.

Czy powinienem się martwić i odstawić jakiś lek?
    • Przez Kamfora
      Jak wytłumaczyć osobie, że stosowanie leków czy preparatów typu woda utleniona czy spirytus jest niezdrowe? Co innego przeterminowanie dzień czy dwa, ale kilka miesięcy, rok, dwa? To tyczy się wszystkiego... sterydowych maści, tabletek wszelakich, płynów.
      Uzasadnienie "będzie działać słabiej, ale będzie", "przeterminowanym spirytusem będziemy odkażać blat" mnie to jakoś nie przekonuje...
      Czy może ja przesadzam? Co o tym sądzicie?