Opiniowanie kandydata na kierownika
15 15

46 posts in this topic

Witam :-)

Mam pytanko do wszystkich kto ewentualnie przeszedl procedure opinowania na kierownika apteki ogolnodostepnej. Jak wyglada rozmowa w Izbie Aptekarskiej? Jakie zadaja pytania? Czego sie obawiac?

Bede wdzieczna za odpowiedzi i rady :-)

W Warszawie kompletnie niczego :)

Guest kfiaciarka

Z reguły jest to rozmowa uświadamiająca. Niepotrzebnie jest się stresować.

To sie ciesze :-) ale dalej zbieram dobre rady

Wytyczne przerobione, oby nie bylo podstepnych hakow :D

pytanie o odpady

pytanie o odpady

sklasyfikuj odpady w aptece z podaniem co najmniej 3 przykladow z wzorem chemicznym dla kazdej z grup ;)

nie. go kogo zgłaszamy odpady

W KOIA - składasz papiery, czekasz na prezydium i odbierasz decyzję...rozmowy nie ma :)

W KOIA - składasz papiery, czekasz na prezydium i odbierasz decyzję...rozmowy nie ma :)

Na pewno? Jakieś 3 lata temu znajomy miał taką rozmowę, ale może coś się zmieniło.

W Poznaniu 2 lata temu dostałam zgodę bez żadnej rozmowy :)

Jeśli samodzielnie otwierasz aptekę nie podlegasz opiniowaniu przez izbę aptekarską -> art. 99 ust. 6 Prawa farmaceutycznego

•  

Guest kfiaciarka

Jeśli samodzielnie otwierasz aptekę nie podlegasz opiniowaniu przez izbę aptekarską -> art. 99 ust. 6 Prawa farmaceutycznego

•  

Powyższe oznacza jedynie, ze nie musisz zatrudnić kierownika kiedy sam spełniasz wymagania. Wydanie rękojmi to osobna sprawa.

Dzięki za cenne uwagi.

A ja miło wspominam tę rozmowę :P. Składki opłacone, okresy edukacyjne zaliczone, staż pracy jest i tyle. Z uśmiechem na twarzy "do widzenia"

W OIA w Krakowie na pewno jest "rozmowa" przepytywanie z prawa farmaceutycznego i etyki :)

W OIA Łódź zadają kilka pytań. Poniżej podaję pytania dwóch róznych osób:

Jakie leki można wydać na IB?

Czy paski można wydać bezpłatnie na IB ?

Czy można na IB wydać aspirynę bezpłatnie?

Która Farmakopea obowiązuje?

Ile jest ważna woda po otwarciu?

Reklama apteki czy jest dozwolona?

Co można podać w informacjach o aptece?

Czy można wywiesić plakat z cenami w oknie i co bym zrobiła gdyby szef chciał powiesić go w tym miejscu?

Ile zapłaci IB za lek recepturowy?

Ile są ważne recepty i na ile dni stosowania można wydać leki?

Ile ważna jest recepta na narkotyki i na ile dni stosowania można wydać?

Kogo poinformować jeśli w leku zauważysz wadę jakościową (kawałki szkła, farfocle)?

Co można reklamować w aptece?

Które apteki się reklamują?

Gdzie sprawdzić czy na IB lub ZK należy się zniżka?

Farmakopea i suplement co zawierają?

Książka narkotyków czy jest i jak jest prowadzona ( papierowa lub elektroniczna)?.

U każdej pytania dotyczące o IB się powtórzyły, takl samo o wodę i Farmakopeę.

Do tego szczegółowo sprawdzają staż pracy jesli się jest pierwszy raz rzecz jasna.

W zachodniopomorskiej izbie była tylko rozmowa o zakazie reklamy apteki,o gazetkach reklamowych,co jest reklamą,a co nie itp.Moje wrażenie jest takie,że przed wyborami nikt się już nie wysilał.Pamiętam wcześniejsze rozmowy to bardziej pytali.Na naszej stronie jest zakładka z zagadnieniami"co kandydat wiedzieć powinien"☺

Z tego co widzę to głównie w łódzkiej OIA jest rozmowa. Aż mi się wierzyć nie chce, że w innych OIA nie ma chociażby takiej rozmowy!

A ja miło wspominam tę rozmowę :P. Składki opłacone, okresy edukacyjne zaliczone, staż pracy jest i tyle. Z uśmiechem na twarzy "do widzenia"

pod warunkiem ze nie musisz wziac dnia wolnego na te okolicznosc i zasuwac 2 godziny w jedna strone ;)

Z tego co widzę to głównie w łódzkiej OIA jest rozmowa. Aż mi się wierzyć nie chce, że w innych OIA nie ma chociażby takiej rozmowy!

no, ale do czego ci ona potrzebna, co z tego ze kierownik zostal przepytany z etyki jak potem i tak nikt nie jest w stanie wyegzekwowac tego co wlasciciel robi ?

ja na ten przyklad fikcji nie cierpie, a te rozmowy to podtrzymywanie fikcji, ze izba ma jakakolwiek wladze...jakie ma prawo moja kolezanka mnie przepytywac z ustawy prawo farmaceutyczne ? smiesze i straszne...ale widze ze niektorzy bez bata zyc by nie potrafili ;)

• Upvote 1

no, ale do czego ci ona potrzebna, co z tego ze kierownik zostal przepytany z etyki jak potem i tak nikt nie jest w stanie wyegzekwowac tego co wlasciciel robi ?

ja na ten przyklad fikcji nie cierpie, a te rozmowy to podtrzymywanie fikcji, ze izba ma jakakolwiek wladze...jakie ma prawo moja kolezanka mnie przepytywac z ustawy prawo farmaceutyczne ? smiesze i straszne...ale widze ze niektorzy bez bata zyc by nie potrafili ;)

A ja miło wspominam rozmowę. Nie było żadnego odpytywania tylko rozmowa na co uważać i jakie inni kierownicy mają przejścia z pracodawcami. Dowiedziałem się też, że o firmie do której idę krążą nieprzychylne opinie. Okazało się to prawdą - po roku zmieniłem pracę.

A ja miło wspominam rozmowę. Nie było żadnego odpytywania tylko rozmowa na co uważać i jakie inni kierownicy mają przejścia z pracodawcami. Dowiedziałem się też, że o firmie do której idę krążą nieprzychylne opinie. Okazało się to prawdą - po roku zmieniłem pracę.

wazeliniarz ;)