Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

maści ochronne z witaminą A w ciąży

4 posts in this topic

Witam, czy kobiety w ciąży mogą stosoważ maść ochronną z witaminą A? Czy regenerum do paznokci , które jest wzbogaconę o witaminę A jest bezpieczne w ciąży?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogą spokojnie - wit A jest im potrzebna nawet więcej z racji ciazy - jedyne co by nie przedawkowywac czego maścią sie zrobić nie da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za odpowiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

spokojnie można stosować oczywiście w granicach rozsądku ale odżywki czy kremy można spokojnie stosować

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Similar Content

  • By ewadun
   Witam,
   Mam pytanie odnośnie niedoczynności tarczycy w ciąży. Obecnie jestem w 21 tygodniu.
   Po potwierdzeniu ciąży przez lekarza ginekologa dostałam skierowanie na różne badania, w tym TSH.
   W 11 tc TSH wynosiło 2,82, więc lekarz ginekolog skierował mnie do endokrynologa, aby dodatkowo prowadził mnie w trakcie ciąży. Pani endokrynolog przepisała mi Euthyrox N25.
   W 16 tc TSH 2,79, FT4 0,83, natomiast anty TPO 10,84 - pani endokrynolog przepisała Euthyrox N50
   20 tc TSH 6,07, FT4 1,25. Pani endokrynolog stwierdziła, że to niemożliwe, kazała powtórzyć badanie TSH w innym laboratorium i przepisała Euthyrox N75. Jednak powiedziała, żeby zostać przy dawce N50 i po wykonaniu ponownych badan skontaktować się z nią telefonicznie. Badania powtórzyłam, TSH wyniosło 4,565, lecz lekarka pomimo wcześniejszych ustaleń odmówiła rozmowy telefonicznej tłumacząc się urlopem. Rozumiem, że skoro wynik jest dalej powyżej normy dla kobiet w ciąży powinnam zacząć brać dawkę 75…
   W najbliższych dniach umówię się do innego lekarza, jednak mam pytania:
   Czy to jest normalne, że TSH jest aż tak zmienne w trakcie ciąży oraz czemu aż tak wzrosło mimo zwiększonej dawki. Czym może grozić taki wysoki poziom TSH?

   Zaznaczę, że badania zawsze wykonywałam na czczo, nie pomijałam dawki leku.
   Dodatkowo przyjmuję jodid 200, witaminę D3, kwas foliowy, Magne B6 oraz Luteinę 100. Wcześniej brałam dodatkowo Nystatnę ze względu na infekcję.

   Dziękuję za odpowiedź
  • By ewaimichal
   witam mam pytanie jestem w 24 mc i bylam dzis u lekarza bo boli mnie gardlo i ucho lekarz przepisal mi antybiotyk AZITROLEK 500 i nie wiem czy jest on bezpieczny dla maluszka prosze o porade !!!!
  • By cytryna
   Witam, czy mozna stosować jakiejś maści/żele na ból kregoslupa w 3 trymestrze ciąży? Z tego co się orientuje to p/bolowe, rozgrzewajace i chłodzace odpadają.
  • By cytryna
   Witam jestem w 20 t.c i nabawiłam się hemoroidów, stosowałam maść Avenoc, czopki Unigel Procto bez efektów, co bym mogła jeszcze zastosować? koniecznie w maści.
   Zastanawiam się nad procto-glyvenolem, proszę o radę
  • By 19siwy20
   Witam, moja narzeczona jest w ciąży (18 tydzień), i ostatnio dość mocno bolało ją gardło i miała dość mocny kaszel. Postanowiliśmy wczoraj wieczorem pójść do szpitala na dyżur żeby lekarz zobaczył czy nic się nie dzieje z oskrzelami no i przepisał coś. Lekarz przepisał syrop Tussipini D oraz kazał brać 3 razy po 2 tabletki witaminy C 200mg. i tutaj moje pytanie, na etykiecie syropu piszę, że nie zażywać w czasie ciąży a o witaminie C, że też nie należy za dużo brać?? Czy lekarz dobrze przepisał i może narzeczona to bezpiecznie zażywać??