Całe mnóstwo pytań dot. recept
22 22

397 posts in this topic

Na szczęście żyjemy w Państwie Prawa i jak masz wątpliwości to zawsze możesz odwołać się do prezesa NFZ, który stwierdzi, że dupienie odbyło się w majestacie prawa :-P

A że farmaceutę można dupić bezprawnie to nie od dziś wiadomo. W ogóle z tego zawodu robi się farsa, jakiej świat nie widział.

No bo w Polsce każdy przedsiębiorca to świnia oszust nadzorca niewolników i złodziej :) A że obrót lekiem to "wrażliwa" gałąź gospodarki to NFZ ma uprawnienia większe od NKWD. Jest jednocześnie policjantem, prokuratorem sędzią i katem. NKWD przynajmniej musiało teoretycznie załatwić sobie wyrok sądu :)

• Upvote 1

No bo w Polsce każdy przedsiębiorca to świnia oszust nadzorca niewolników i złodziej :)/>

Trafiłeś, Chłopie, w sedno. Niestety, często ostatecznie płaci pracownik.

Trafiłeś, Chłopie, w sedno. Niestety, często ostatecznie płaci pracownik.

No bo skoro i tak wszyscy uważają mnie za swinie etc... i swoja cześc hejtu dostaje to se mysle... a co mi tam ... i tak mnie hejtuja wszyscy to teraz spokojnie mogę taki byc :) przynajmniej nie będzie mnie ten hejt irytował :P

To taka samospełniająca sie przepowiednia i błędne koło :P

Edited by APZW

To nie hejt tylko Walka Klas :-) trzeba się było wziąć do uczciwej roboty a nie zarabiać kosztem biednych. Wprawdzie na studiach moją idolką była Ayn Rand i wszelkim socjalem się brzydziłem ale po tym co w tej robocie zobaczyłem to jednak chyba zagorzałym komunistą zostanę :-)

To nie hejt tylko Walka Klas :-) trzeba się było wziąć do uczciwej roboty a nie zarabiać kosztem biednych. Wprawdzie na studiach moją idolką była Ayn Rand i wszelkim socjalem się brzydziłem ale po tym co w tej robocie zobaczyłem to jednak chyba zagorzałym komunistą zostanę :-)

Who is John Galt ? :P

Edited by APZW

znam to . to kod z warcraft, nie pamiętam, czy działa też w starcraft

Ja nie sprawdzam całych kodów a tylko dwie pierwsze i cztery ostatnie cyfry. Oczy by mi wypłynęły przy dokładnym sprawdzaniu takiej ilości recept. Ludzie, którzy projektowali wygląd recepty na pewno nie myśleli, że jacyś idioci będą wszystkie te ciągi cyfr dzień w dzień czytać. Gdyby zakładali to czcionka byłaby większa.

Ten tekst napisany małymi literkami jest w 100% z życia wzięty :lol: i pewnie dlatego jesteśmy w stanie to przeoczyć

To wy te cyferki sprawdzacie? Czytniki wam źle czytają? Czy może weryfikacja po stronie NFZ lub w programie aptecznym kiepsko działa? Ciekawe co jeszcze sobie farmaceuci do weryfikacji wymyślą...

Rzucam okiem czy to co zczytał czytnik czy się zgadza z receptą - a zwłaszcza na nie swoich receptach, bo zdażało się że numer recepty był zczytany nie z tej recepty, bo pacjent miał np 5 recept, "przeszkadzał" w realizacji i pracownik inną podłożył, a potem inną zaczą realizować. Tego program Ci nie wychwyci - zwłaszcza jeżeli ta druga jest 100% - a nie wszyscy wbijają kody na 100% (mimo, iż uważam że tak być powinno, z wiadomych względów)

Najlepsza była moja koleżanka mgr...stwierdziła, że w poprzedniej aptece w ogóle nie mieli na nadruku recepty numerków tj. pwz, regonu i nr recepty. Ciekawa jestem co za informatyka niekumatego mieli....że nie ustawił im.

ale...co tu dużo mówić....oni tam nadal ustnie zamawiają i o modemie chyba nie słyszeli....młodzi ludzie!

Najlepsza była moja koleżanka mgr...stwierdziła, że w poprzedniej aptece w ogóle nie mieli na nadruku recepty numerków tj. pwz, regonu i nr recepty. Ciekawa jestem co za informatyka niekumatego mieli....że nie ustawił im.

No takie jest domyślne ustawienie kamsoftu :-) jak ktoś nigdy nie widział, że ma być inaczej to nawet nie wie.

O tego jest informatyk , żeby wiedział i ustawił. Nasz zawsze nam wszystko ustawia jak trzeba....mam nadzieję ;)

Guest kfiaciarka

O tego jest informatyk , żeby wiedział i ustawił. Nasz zawsze nam wszystko ustawia jak trzeba....mam nadzieję ;)/>

Ja sobie sam ustawiłem, bo jak inaczej kontrolować dane statystyczne?

My dopiero od 2012 chyba mamy... Wcześniej nikt nie sprawdzał poprawności wbitych danych (i fakt, nie wiedziałam, że może się to drukować) O_o Teraz to dla mnie nie do pomyślenia.

O tego jest informatyk , żeby wiedział i ustawił. Nasz zawsze nam wszystko ustawia jak trzeba....mam nadzieję ;)/>

Spokojnie, to jest Polska, jak już coś robić to byle jak :-) informatyk może i ustawić umie ale pewnie nie wie do czego to służy bo rozporządzenia nie czytał.

Tak samo nie widziałem jeszcze apteki, gdzie apwplan by działał jak należy. Albo był w permanentnym zwisie albo w ogóle nie odpalał a wszyscy wierzyli, że działa i "wszystko się samo aktualizuje". :-)

Edited by Wallander

nasz się nieźle zna na przepisach

Tak samo nie widziałem jeszcze apteki, gdzie apwplan by działał jak należy. Albo był w permanentnym zwisie albo w ogóle nie odpalał a wszyscy wierzyli, że działa i "wszystko się samo aktualizuje". :-)

Zapraszam do mnie, będziesz miał widok aptecznego yeti z głowy :)

I funkcja komunikacja z dostawcami również? :-)

siur - nie lubię farmić, gdy może to zrobić bot ;)

No to szacun :-) gdzie bym nie robił to ta funckja wywalała apwplan i żaden informatyk nie widział dlaczego.

Edited by Wallander

Mi nie wysypuje. Może kwestia karmy? (Chyba, że chodzi Ci o komunikację z dostawcami poza apwplanem, jest taka?)

Ale zgodnie z prawem recepta na antybiotyk wazna jest 7 dni. Nawet na pełnołatny. Nawet logicznie rzecz biorąc po co komu antybiotyk po tygodniu? Albo byl niepotrzebnie przepisany, albo pacjent zapomnial i przyszedl wykupić na zapas.

Niekoniecznie, np Borelioza i przewlekłe podawanie doxycycliny lub azithromycyny, Kuracje dermatologiczne także azithromycyną, doxycycliną lub lymecycliną etc....

Niekoniecznie, np Borelioza i przewlekłe podawanie doxycycliny lub azithromycyny, Kuracje dermatologiczne także azithromycyną, doxycycliną lub lymecycliną etc....

nie szkodzi recepta tak czy inaczej na doustny jest ważna 7 dni. koniec kropka

nie szkodzi recepta tak czy inaczej na doustny jest ważna 7 dni. koniec kropka

Może i kropka. Masz rację. Ale przepisy są po to, aby je zmieniać. Dlatego warto podczas konsultacji ustawy, zaproponować punkt np kuracji dermatologicznej lub coś innego.Oczywiście może być na 100%. My natomiast "podkulamy ogony" taki przepis i trudno. Wcale nie -trzeba walczyć o swoje. Niestety to widać po zmieniającym się stosunku pacjentów do nas.

Nie wiem jak inspekcja u Was, ale NFZ-tu termin 7 dniowy nie interesuje, gdyż Rp jest na 100% i ich to nie dotyczy. Czyli jak przyjdzie pacjent i ma 2 lub 3 Rp np na Tetralysal i ma wykupić 6 op (trochę drogo) to musi naraz... A jak będzie miał np dwie Rp która po tygodniu się przeterminuję to ma się "gonić" ? Przepis jest niby jasny i masz rację, ale czy mimo wszystko nie pisany pod "refundację" ? Każda pacjent i sprawa jest inna, ustawa nie wszystko przewiduje. Własnie na tym przykładzie widać jakie mamy prawa ... :( . Uważam (moje osobiste zdanie), że po to mam głowę i język i wiedzę ( 30 lat pracy w aptece szpitalnej , otwartej, inspekcji i specjalizacja) -że na to powinno nam zezwalać prawo -żebyśmy mogli o czymś decydować, a nie tylko sprzedawać ... i teraz kropka :D Pizdrowienia

Oprócz Nfz jest tez wif. A jesli wif wylapie, to spotkasz sie z moim odpowiednikiem w swojej izbie. Powodzenia

Guest
This topic is now closed to further replies.
22 22