Całe mnóstwo pytań dot. recept
22 22

397 postów w tym temacie

ja wycofując zaznaczam opcję "gotówka" - poprawka fiskalizowana też jako gotówka. jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby się nie zgadzały karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas ustawa/rozporządzenie/cokolwiek, ktora nakazuje by recepta na preparat psychotropowy musiała mieć pieczątkę naglówkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfiaciarka

Nie

to sobie sprawozdaj Clonazepam, Transtec na R bez danych świadczeniodawcy (regonu) i poczekaj n zamknięcie okresu refundacyjnego ...

 

Czy jest jakas ustawa/rozporządzenie/cokolwiek, ktora nakazuje by recepta na preparat psychotropowy musiała mieć pieczątkę naglówkową?

 

Może źle zadajesz pytanie;-) Dane nie muszą być naniesione tylko pieczątką, może być naklejka lub nadruk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

§ 5. 1. Jeżeli na recepcie przepisano wyłącznie leki niepodlegające refundacji, osoba wystawiająca receptę

może ograniczyć dane zamieszczane na recepcie do danych określonych w § 3ust. 1pkt 2lit. a–c,pkt 5i 6i§6ust. 1pkt 1–5i ust. 3 oraz do swojego imienia i nazwiska i numeru prawa wykonywania zawodu,o którym mowa w przepisach o zawodach lekarza i lekarz dentysty oraz w przepisacho zawodzie felczera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kfiaciarka - Pytanie było o pieczątkę - i taka padła odpowiedź - nie musi być pieczątki. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może źle zadajesz pytanie;-) Dane nie muszą być naniesione tylko pieczątką, może być naklejka lub nadruk.

Możliwe;) więc zadam inaczej pytanie. Czy pole "świadczeniodawca" na recepcie z psychotropem może być całkowicie puste? (reszta jest wypełniona prawidłowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe;) więc zadam inaczej pytanie. Czy pole "świadczeniodawca" na recepcie z psychotropem może być całkowicie puste? (reszta jest wypełniona prawidłowo)

Jak pełnopłatny (uprzedzając pytanie Kfiaciarki) z grupy III-P lub IV-P (uprzedzając kolejne pytanie) to może być puste. I od razu dodam, że nie musi być na druku urzędowym.

Edytowano przez Wallander
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kiero nie puści iv p bez świadczeniodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano kierownik moze nie puszczać tylko czy ma jakis argument oprócz "bo ja tak mówie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten argument wystarczy, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kiero nie puści iv p bez świadczeniodawcy.

Współczuję :-) może gdyby skończyła studia to umiałaby przeczytać ze zrozumieniem 10 kartek rozporządzenia. Skończyła? Ojej :-)

 

A Tobie ile lat do bycia kierem brakuje?

 

Ano kierownik moze nie puszczać tylko czy ma jakis argument oprócz "bo ja tak mówie".

Nie ma.

Edytowano przez Wallander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Tobie ile lat do bycia kierem brakuje?

Strzelam, że tyle co Brianowi ;)

Oj, ile ja bym rzeczy puściła, a nie można :) tak jak mówi Brian - kier=władza nadrzędna w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że tyle co Brianowi wink.png

Oj, ile ja bym rzeczy puściła, a nie można smile.png tak jak mówi Brian - kier=władza nadrzędna w pracy.

 

Skąd takie przypuszczenie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz żonę, to wiedz, że msmy intuicję albo wiemy wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie FSI (Farmaceutyczne Słuzby Informacyjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1 op metypredu 16mg nie można wydać 4 op a 4mg bo nie można wydać większej ilości sztuk niż zapisane na rp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfiaciarka

Za 1 op metypredu 16mg nie można wydać 4 op a 4mg bo nie można wydać większej ilości sztuk niż zapisane na rp

 

To nie ten przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1 op metypredu 16mg nie można wydać 4 op a 4mg bo nie można wydać większej ilości sztuk niż zapisane na rp

błąd. można, nie wydajesz większej ilości tabletek, tylko dawkę równowagową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wydać np 2 amp Diprop.hosu z całego opakowania na ryczałt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfiaciarka

Czy mogę wydać np 2 amp Diprop.hosu z całego opakowania na ryczałt?

tak, ampułki się dzieli do pojedynczej sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A antybiotyk ? Zapisano jedno opakowanie a.ugmentin z dawkowania wynika że tabletek potrzeba 20, są tylko 14 tabl. Czyli jedno na zniżkę i pól opakowania na 100% żeby wystarczyło na kurację, czy wszystko na 100% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
22 22