Całe mnóstwo pytań dot. recept
22 22

397 postów w tym temacie

ja wycofując zaznaczam opcję "gotówka" - poprawka fiskalizowana też jako gotówka. jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby się nie zgadzały karty :)

Czy jest jakas ustawa/rozporządzenie/cokolwiek, ktora nakazuje by recepta na preparat psychotropowy musiała mieć pieczątkę naglówkową?

Nie.

Gość kfiaciarka

Nie

to sobie sprawozdaj Clonazepam, Transtec na R bez danych świadczeniodawcy (regonu) i poczekaj n zamknięcie okresu refundacyjnego ...

Czy jest jakas ustawa/rozporządzenie/cokolwiek, ktora nakazuje by recepta na preparat psychotropowy musiała mieć pieczątkę naglówkową?

Może źle zadajesz pytanie;-) Dane nie muszą być naniesione tylko pieczątką, może być naklejka lub nadruk.

§ 5. 1. Jeżeli na recepcie przepisano wyłącznie leki niepodlegające refundacji, osoba wystawiająca receptę

może ograniczyć dane zamieszczane na recepcie do danych określonych w § 3ust. 1pkt 2lit. a–c,pkt 5i 6i§6ust. 1pkt 1–5i ust. 3 oraz do swojego imienia i nazwiska i numeru prawa wykonywania zawodu,o którym mowa w przepisach o zawodach lekarza i lekarz dentysty oraz w przepisacho zawodzie felczera

@kfiaciarka - Pytanie było o pieczątkę - i taka padła odpowiedź - nie musi być pieczątki. Proste.

Może źle zadajesz pytanie;-) Dane nie muszą być naniesione tylko pieczątką, może być naklejka lub nadruk.

Możliwe;) więc zadam inaczej pytanie. Czy pole "świadczeniodawca" na recepcie z psychotropem może być całkowicie puste? (reszta jest wypełniona prawidłowo)

Możliwe;) więc zadam inaczej pytanie. Czy pole "świadczeniodawca" na recepcie z psychotropem może być całkowicie puste? (reszta jest wypełniona prawidłowo)

Jak pełnopłatny (uprzedzając pytanie Kfiaciarki) z grupy III-P lub IV-P (uprzedzając kolejne pytanie) to może być puste. I od razu dodam, że nie musi być na druku urzędowym.

Edytowano przez Wallander
  • Upvote 1

Moja kiero nie puści iv p bez świadczeniodawcy.

Ano kierownik moze nie puszczać tylko czy ma jakis argument oprócz "bo ja tak mówie".

ten argument wystarczy, niestety

Moja kiero nie puści iv p bez świadczeniodawcy.

Współczuję :-) może gdyby skończyła studia to umiałaby przeczytać ze zrozumieniem 10 kartek rozporządzenia. Skończyła? Ojej :-)

A Tobie ile lat do bycia kierem brakuje?

Ano kierownik moze nie puszczać tylko czy ma jakis argument oprócz "bo ja tak mówie".

Nie ma.

Edytowano przez Wallander

A Tobie ile lat do bycia kierem brakuje?

Strzelam, że tyle co Brianowi ;)

Oj, ile ja bym rzeczy puściła, a nie można :) tak jak mówi Brian - kier=władza nadrzędna w pracy.

Strzelam, że tyle co Brianowi wink.png

Oj, ile ja bym rzeczy puściła, a nie można smile.png tak jak mówi Brian - kier=władza nadrzędna w pracy.

Skąd takie przypuszczenie? ;)

Masz żonę, to wiedz, że msmy intuicję albo wiemy wszystko :P

Normalnie FSI (Farmaceutyczne Słuzby Informacyjne).

Za 1 op metypredu 16mg nie można wydać 4 op a 4mg bo nie można wydać większej ilości sztuk niż zapisane na rp

Gość kfiaciarka

Za 1 op metypredu 16mg nie można wydać 4 op a 4mg bo nie można wydać większej ilości sztuk niż zapisane na rp

To nie ten przypadek.

błąd. można, nie wydajesz większej ilości tabletek, tylko dawkę równowagową

Czy mogę wydać np 2 amp Diprop.hosu z całego opakowania na ryczałt?

Gość kfiaciarka

Czy mogę wydać np 2 amp Diprop.hosu z całego opakowania na ryczałt?

tak, ampułki się dzieli do pojedynczej sztuki.

A antybiotyk ? Zapisano jedno opakowanie a.ugmentin z dawkowania wynika że tabletek potrzeba 20, są tylko 14 tabl. Czyli jedno na zniżkę i pól opakowania na 100% żeby wystarczyło na kurację, czy wszystko na 100% ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
22 22