Całe mnóstwo pytań dot. recept
22 22

397 postów w tym temacie

Pamiętajmy że wydając 2 op a 30 zamiast 1op a 60 czy 4mg zamiast 16 - w ilościach równoważnych - to nie jest wydawanie zamienników - nie ma znaczenia limit, cena itp. Zawsze dając mniejsze opakowania będzie drożej - ale to nie ma żadnego związku z wydawaniem tańszego zamiennika.

a jest jakis paragraf/cokolwiek co mówi na ten temat zebym miał jakąs podstawe do kłótni z kierownikiem?;)

Gość kfiaciarka

a jest jakis paragraf/cokolwiek co mówi na ten temat zebym miał jakąs podstawe do kłótni z kierownikiem?wink.png

a o co chcesz się kłócić?

- na ilości 2*30 w miejsce 1*60 jest interpretacja MZ,

- nt. wydania leku w dawce niższej stanowiącej wielokrotność dawki zapisanej na recepcie, w ilości równoważnej są zapisy rozporządzenia MZ, w wątku o Metypredzie masz wszystko.

• Upvote 1

a jest jakis paragraf/cokolwiek co mówi na ten temat zebym miał jakąs podstawe do kłótni z kierownikiem?wink.png

Szkoda fatygi smile.png Tak jak w wojsku od chorążego mądrzejszy jest tylko starszy chorąży, tak w aptece od kierownika mądrzejszy jest tylko właściciel. Jak trafisz na trepa to masz problem. Możesz pokazywać przepisy, ustawy i interpretacje ale pewnie usłyszysz, że:

- interpretacje nie stanowią źródła prawa

- kierownik to czytał ale jego zdaniem tak być nie powinno

- kierownik dzwonił w tej sprawie do Izby i mu powiedzieli, że nie można

- na spotkaniu kierowników w Izbie się nad tym zastanawiali i uradzili, że nie można

- u Baśki w aptece była kontrola i się tego czepiali

- przepis przepisem ale NFZ wie swoje a kierownik nie ma czasu się z nimi procesować

- kierownik zna przepis i wie, że można ale na wszelki wypadek prosi, żeby robić tak jak do tej pory

- w książeczce JWC nie napisali, że można, a więc nie można

- kierownik nie ma czasu na głupoty bo zbliża się remanent i proszę mu nie zawracać głowy

A potem taki się dziwi, że biznes nie idzie i ludzie do konkurencji odchodzą ("bo oni to tam jakieś przekręty z tymi receptami robią").

Prawdę mówiąc poraża mnie ilość tego typu tematów tzn. kierownik coś tam sobie wymyślił i egzekwuje bez oparcia w przepisach. Naprawdę dla kierownika po 5 latach studiów + 5 latach pracy w zawodzie to takie trudne paręnaście kartek przeczytać? Śmiechu warte jest też to, że Izba przez tyle czasu nie może ustalić z NFZ jakiejś jedynej słusznej wersji i po prostu rozesłać tego po aptekach, tak jak rozsyła biuletyny z baletami. Albo jak już ustalą, to tak, żeby dodatkowo robotę utrudnić.

Edytowano przez Wallander
  • Upvote 4

Gość kfiaciarka

Szkoda fatygi smile.png Tak jak w wojsku od chorążego mądrzejszy jest tylko starszy chorąży, tak w aptece od kierownika mądrzejszy jest tylko właściciel. Jak trafisz na trepa to masz problem. Możesz pokazywać przepisy, ustawy i interpretacje ale pewnie usłyszysz, że:

- interpretacje nie stanowią źródła prawa

- kierownik to czytał ale jego zdaniem tak być nie powinno

- kierownik dzwonił w tej sprawie do Izby i mu powiedzieli, że nie można

- na spotkaniu kierowników w Izbie się nad tym zastanawiali i uradzili, że nie można

- u Baśki w aptece była kontrola i się tego czepiali

- przepis przepisem ale NFZ wie swoje a kierownik nie ma czasu się z nimi procesować

- kierownik zna przepis i wie, że można ale na wszelki wypadek prosi, żeby robić tak jak do tej pory

- w książeczce JWC nie napisali, że można, a więc nie można

- kierownik nie ma czasu na głupoty bo zbliża się remanent i proszę mu nie zawracać głowy

A potem taki się dziwi, że biznes nie idzie i ludzie do konkurencji odchodzą ("bo oni to tam jakieś przekręty z tymi receptami robią").

Prawdę mówiąc poraża mnie ilość tego typu tematów tzn. kierownik coś tam sobie wymyślił i egzekwuje bez oparcia w przepisach. Naprawdę dla kierownika po 5 latach studiów + 5 latach pracy w zawodzie to takie trudne paręnaście kartek przeczytać? Śmiechu warte jest też to, że Izba przez tyle czasu nie może ustalić z NFZ jakiejś jedynej słusznej wersji i po prostu rozesłać tego po aptekach, tak jak rozsyła biuletyny z baletami. Albo jak już ustalą, to tak, żeby dodatkowo robotę utrudnić.

ale samemu trzeba wiedzieć jak powinno być prawidłowo, a nie powielać to co "jedna pani drugiej pani" etc.

Jak trafisz na trepa to masz problem.

Trafiłem :) Słowo kłocic powinienem wziąc w cudzysłów bo odzywac sie i tak nie miałem zamiaru. Tak tylko dla siebie chciałem zapytać.

Dlaczego nie miałeś zamiaru się odzywać? Właśnie trzeba! Jeśli kierownik jest w błędzie, to trzeba mu te błędy uświadomić.

No właśnie to ten typ człowieka któremu jednak nie uświadomisz. Wallander ładnie to opisał. Szkoda zdrowia na użeranie.

Jeżeli pracujesz w aptece, gdzie kierownik wie mniej od reszty pracowników to trzeba z takiej apteki w miarę możliwości uciekać smile.png . Przynajmniej powinien brać pod uwagę to, że czasem inny pracownik ma rację. Takie zachowanie kierownika powoduje, że wszyscy pracownicy żyją w ciemnocie i powielają błędy, które im się wpaja do głowy. Taka niewiedza prowadzi później do niepotrzebnych awantur w aptekach.

Czy macie jakieś problemy z refundację recept DN? W styczniu odrzucili nam wszystkie takie recepty a do tej pory było ok. Kierownik wycofał i wprowadził na 100 % bo boi się zadzwonić do nfz.:(

Gość kfiaciarka

Czy macie jakieś problemy z refundację recept DN? W styczniu odrzucili nam wszystkie takie recepty a do tej pory było ok. Kierownik wycofał i wprowadził na 100 % bo boi się zadzwonić do nfz.sad.png

Nie mamy żadnych. Czasem komunikat zwrotny nakazuje sprawdzić poprawność przekazanych danych i problem ma lekarz np.

A zakwestionował recepty bo ??

no jak, bo system świecił na czerwono:)

Czy macie jakieś problemy z refundację recept DN? W styczniu odrzucili nam wszystkie takie recepty a do tej pory było ok. Kierownik wycofał i wprowadził na 100 % bo boi się zadzwonić do nfz.sad.png

Co masz na myśli mówiąc "odrzucili"?

No właśnie. Co to znaczy. Czy mieliście w aptece kontrolę, czyli panie z lupami? Czy też po prostu SZOI wam wywalił to, co jest przecież normalne?

Odrzucili nam w momencie kiedy wysłaliśmy dane do refundacji-nikt recept nie widział.

Gość kfiaciarka

Odrzucili nam w momencie kiedy wysłaliśmy dane do refundacji-nikt recept nie widział.

Odrzucili? a jaki komunikat zwrotny? błąd, ostrzeżenie czy informacja? Nie ma tak, że jak na recepcie jest DN, przekazuje się zgodnie ze stanem faktycznym dane w xml, to coś NFZ nie pasuje... To jest problem wystawiającego i płatnika.

W niektórych oddziałach chcą xero recept. W innych np. w NFZ14, jest informacja do sprawdzenia czy dane poprawnie przekazane, bo pacjent nie widnieje w wykazie ubezpieczonych lub widnieje, a lekarz wpisał DN.

Ktoś chyba spanikował ...

• Upvote 5

No własnie, jaki komunikat:

-informacja

-ostrzeżenie

-błąd ?

To bardzo istotne różnice.

czerwony trójkącik....

Problem polega na tym że jak odmawiam realizacji na zniżkę to lubię to umotywować jakoś...

No trójkącik trójkącikiem ale jaki komunikat? Co się wyświetla jak wybierzesz pozycje z trójkącikiem i wciśniesz F5?

Edytowano przez Wallander

Ostatnio Dn sprawdzałam; osoby niby nieuzbezpieczone; numery rp - ale tylko przyszło w formie informacji

Sprawdziłam; zgadzało się i tyle

Poszło

Mam pacjenta który płaci troche kartą i trochę gotówką. Wystawiam faturę vat. Za chwile okazuje sie ze musze zrobic korektę owej faktury i tu pojawia sie problem. Jak mam dojsc do ładu z tym wszystkim? (mowie o kamsofcie). W pozycji gdzie jest płatność podczas korygowania kamsoft nie podpowiada nic, każe samemu coś wybrać. Powiedzmy że pacjent płacił łącznie 50zł (40 kartą i 10 gotówką). Jak byście to załatwili:p

Gość kfiaciarka

Mam pacjenta który płaci troche kartą i trochę gotówką. Wystawiam faturę vat. Za chwile okazuje sie ze musze zrobic korektę owej faktury i tu pojawia sie problem. Jak mam dojsc do ładu z tym wszystkim? (mowie o kamsofcie). W pozycji gdzie jest płatność podczas korygowania kamsoft nie podpowiada nic, każe samemu coś wybrać. Powiedzmy że pacjent płacił łącznie 50zł (40 kartą i 10 gotówką). Jak byście to załatwili:p

Zwrot tylko na gotówkę, bo inaczej musiałbyś robić wycofanie z terminala, a tego się nie da.

Robisz korekte faktury w operacjach magazynowych w sprzedaży. I wystwiasz kolejna fakture poprawną. W zależności od pomyłki np cena leku ta sama zostawiasz płastność kartą, jezeli co innego to rak jak mówi kfiaciarka, bo kase z terminala otrzymasz a pacjentowi oddajesz gotówkę. Bilans powinien się zgodzić

Ja bym najpierw zamieniła na gotówkę całą sprzedaż, potem robisz sobie korektę, usunięcie czy co tam potrzebujesz, potem wystawiasz nową fakturę. A żeby się kasa nie rozjechała, to w innej sprzedaży rozdzielasz tylko płatność na 40 zł kartą.

• Upvote 3

popieram Asterię - najmniej możliwości pomyłki przy kombinowaniu - też tak robię :)

• Upvote 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
22 22