Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Najlepszy dermokosmetyk dla cery trądzikowej

12 posts in this topic

Mam cerę trądzikową z widocznymi naczynkami, pełno zaskórniaków, mimo starannej pielęgnacji.

Skóra, mimo że tłusta po umyciu staje się przesuszona.

Proszę o radę w wyborze dermokosmetyku, który pozwoli mi odpowiednio nawilżyć cerę.

Dobrze, gdyby krem niwelował też w jakimś stopniu blizny potrądzikowe.

Proszę tylko o nazwy sprawdzonych kosmetyków.

jeżeli coś co nawilży to dobry jest physiogel

a ogólnie jeżeli chodzi o cerę trądzikową to bardzo chwalę sobie serię Pharmacerisa-T , począwszy od pianek do mycia twarzy przez kremy, podkłady i peelingi na noc

A według mnie nie ma dwóch identycznych rodzajów cery i dlatego każdy pacjent z trądzikiem wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też nie istnieje NAJLEPSZY preparat - gdyby istniał taki dermokosmetyk lub lek to inne nie miały by racji bytu na rynku.

Ktoś kto powie, że ten czy tamten jest najlepszy to po prostu został przekonany/wyprano mu mózg przez daną firmę lub przedstawiciela farmaceutycznego.

Żaden lek, a już na pewno nie kosmeyk nie zniweluje blizn potrądzikowych tak aby były niewidoczne. Kosmetyk w wydaniu podkładu może je co najwyżej przykryć, ale blizny nie znikną.

Pani wymaga diagnozy dermatologa i rozpoczęcia odpowiedniego leczenia trądziku, a nie eksperymentowania z kosmetykami własnoręcznie lub przy pomocy "fachowych" dermokonsultantek aptecznych.

Proszę też mieć na uwadze, że nazwa dermokosmetyk to chłyt majketingowy i nijak się ma do obowiązującego ustawodawstwa w tym zakresie, które nie rozpoznaje czegoś takiego oraz innych wymysłów na potrzeby handlu tj. "kosmeceutyku" "kosmeleku" i innych kosmicznych nazw.

Jeśli do lekarza ma Pani daleko to trzeba będzie zaakceptować taki stan jaki jest oraz ewentualnie spróbować wyrzucić wszystkie kosmetyki myjące zawierające lauretosiarczan sodu zwany SLES-em, na który często skóra jest u pacjentów uwrażliwiona i nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to najtańszy i główny czynnik myjący, dodawany do takich kosmetyków.

Powinna też pani wyrzucić kosmetyki zawierające mydła proste, bo także powodują przesuszenie skóry w wyniku eliminacji naturalnej bariery tłuszczowej skóry. Ponadto ich pH często po zwilżeniu wynosi 11 czyli jest nieźle poza skalą.

Nie będę tu wymieniał czego ma Pani unikać bo to jest żmudne i mi się nie chce.

Prościej jest napisać aby wybierać kosmetyk myjący oparty całkowicie na syntetycznych i półsyntetycznych łagodnych związkach powierzchniowo czynnych. Na takich oparte są wszelakiej maści płyny do mycia niemowląt i dzieci , ale też nie wszystkie.

W aptece zapytani pracownicy o taki mogą często wskazać nieprawidłowy skład.

Kiedy jesszcze pracowałem w Polsce najtańszymi i dobrymi w mojej ocenie i w ocenie pacjentów były płyny Ziajki z wiewiórą i żyrafą: Olejek do mycia, kremowy żel do mycia. Zawierają one połączenia pochodnych betainy, które są bardzo łagodnymi środkami.

Należy pamiętać, że to co tutaj piszę dotyczy także zmiany szamponu, bo co z tego, że myć Pani będzie twarz jak szampon ze slesem przejedzie się po Pani twarzy pod prysznicem i znowu skórę poliże. Te płyny ziajkowe służą także do mycia włosów. Mają one podstawową wadę. Mogą pozostawiać uczucie niedomycia. To normalne, bo nie zmywają one w 100% warstwy sebum ze skóry. Do tego należy dodać stosowanie płynu micelarnego do zmywania twarzy, makijażu

Plan jest taki - znalezienie dobrego dermatologa specjalizującego się w trądziku, zmiana kosmetyków myjących.

Kosmetyki jako kremy na trądzik w pani przypadku będą w najlepszym razie nieskuteczne, bo wyleczyć na pewno nie wyleczą, a mogą stan pogarszać jeśli okaże się po drodze, że jest Pani uczulona na któryś z ich składników np. glikol propylenowy.

I nie wierzyć reklamom, czy ładnie ustawionymi półeczkami kosmetyków w aptekach/drogeriach. Kosmetyk to nie jest lek.

kerium ds krem - świetnie nawilży, a z drugiej strony łagodzi podrażnienia

Ja zdecydowanie polecam kwasy np. 5% kwas migdałowy Pharmaceris na noc, nie powinien być za mocny nawet przy widocznych naczynkach lub kwas azelainowy np.Hascoderm. A na dzień krem z Ziaja med krem kojący i nawilżający do skóry atopowej.

Wyżej wymienione kwasy zmniejszają wydzielanie sebum, powodują łagodne złuszczanie naskórka, odsłaniając nową skórę bez zaskórników.

Sama stosuje

nie wiem, czy ktoś próbował Cetaphil z serii dermo. ja wychodzę z założenia, że trzeba przetestować na sobie, żeby znaleźć coś odpowiedniego. a nie na opinie.

Ja zdecydowanie polecam kwasy np. 5% kwas migdałowy Pharmaceris na noc, nie powinien być za mocny nawet przy widocznych naczynkach lub kwas azelainowy np.Hascoderm. A na dzień krem z Ziaja med krem kojący i nawilżający do skóry atopowej.

Wyżej wymienione kwasy zmniejszają wydzielanie sebum, powodują łagodne złuszczanie naskórka, odsłaniając nową skórę bez zaskórników.

Sama stosuje

Witam,

nie wiem czy dobrze wykorzystałem funkcję cytowania tekstu, ponieważ to mój pierwszy post. Poszukuję Hascoredmu w KREMIE. Od kilku miesięcy w mejsce tego produktu wprowadzono Hascoderm Lipożel i zapasy apteczne i hurtownicze Hascodermu w Kremie powoli się wyczerpują. W Bydgoszczy obdzwoniłem kilkadziesiąt aptek i niestety w żadnej z nich nie ma Hascoredmu w Kremie. Widzę, że Pani stosuje Hascoderm dlatego chciałem zapytać czy w Pani aptece nie pozostała choć jedna tubka tego preparatu?

polecam serum Iwoastin z kwasem laktobionowym - mimo że jest opisany jako kosmetyk przeciwzmarszczkowy, doskonale rozjaśnia cerę, delikatnie złuszcza odblokowując pory i oczyszcza z zaskórników a jednocześnie nie podrażnia ani nie wysusza. lekka konsystencja dobrze się wchłania i może być stosowany sam albo pod krem/lek. na dzię koniecznie filtry UV

Mam cerę trądzikową z widocznymi naczynkami, pełno zaskórniaków, mimo starannej pielęgnacji.

Proszę o radę w wyborze dermokosmetyku, który pozwoli mi odpowiednio nawilżyć cerę.

Zaskórniaki można mieć na czarną godzinę, to co pojawia się na pani skórze to zaskórniki. Proponuję podejść do problemu w bardziej holistyczny sposób - tj. jak się pani odżywia? w jakich warunkach pracuje? jak pani pielęgnuje swoją skórę? To wszystko ( i wiele więcej) ma wpływ na stan pani skóry.

Polecam do codziennej pielęgnacji Cetaphil EM - emulsja do mycia twarzy i ciała, miejscowo Skinoren - żel. Od czasu do czasu, żeby zmniejszyć przesuszenie Avene - Cleanance. To mój zestaw.

Polecam do codziennej pielęgnacji Cetaphil EM - emulsja do mycia twarzy i ciała, miejscowo Skinoren - żel. Od czasu do czasu, żeby zmniejszyć przesuszenie Avene - Cleanance. To mój zestaw.

Naprawdę? Kosmetyki kosmetykami, ale poleciłabyś produkt leczniczy nieznajomej osobie na forum, o której nic nie wiesz? A jeśli jest alergikiem, albo w ciąży, na dodatek nie wiesz, jaki to rodzaj przebarwień (nie na każdy będzie skuteczny), ani czy ta osoba stosuje filtry, które są niezbędne przy tym produkcie. W ogóle to produkt, który polecając nie wystarczy podać tylko nazwę, ale wypadałoby uzgodnić z pacjentem mnóstwo rzeczy, zanim uznasz, że będzie dla niego odpowiedni. Ostatnie do czego się nadaje, to polecanie go w necie :blink:.

Mam swoje genialne zestawy pielęgnacyjne, które zdejmują mi z pyska 10 lat, ale nie odważyłabym się proponować ich nie znając pacjenta.

Guest
This topic is now closed to further replies.