Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nawilżenie

11 posts in this topic

Witam,

kilka miesięcy temu dostałam alergii skóry na szyi. Skóra była/jest zaczerwieniona, swędzi i bardzo się łuszczy.

Z czasem alergia się rozprzestrzeniła i obecnie występuje również na czole, brodzie, dekolcie, rękach i brzuchu.

Dermatolog przepisał maści sterydowe. Łagodzą objawy, lecz skóra jest wciąż (a może dlatego) sucha i łuszcząca się.

Potrzebowałabym jakiegoś kremu, który skutecznie nawilży moją skórę.

Taka alergia nigdy wcześniej nie występowała u mnie, więc nie potrafię się odnaleźć.

Będę zobowiązana jeżeli podzielicie się swoją wiedzą lub doświadczeniem.

P.S. wizytę u alergologa mam pod koniec lipca

Guest kfiaciarka

Witam,

kilka miesięcy temu dostałam alergii skóry na szyi. Skóra była/jest zaczerwieniona, swędzi i bardzo się łuszczy.

Z czasem alergia się rozprzestrzeniła i obecnie występuje również na czole, brodzie, dekolcie, rękach i brzuchu.

Dermatolog przepisał maści sterydowe. Łagodzą objawy, lecz skóra jest wciąż (a może dlatego) sucha i łuszcząca się.

Taka alergia nigdy wcześniej nie występowała u mnie, więc nie potrafię się odnaleźć.

Przy sterydach czy maściach sterydopodbnych warto stosować coś natłuszczającego, czasem emolientowego jako uzupełnienie terapii. W aptekach jest cała masa takich preparatów. A nic ogólnego w tabletkach nie dostałaś?

lek przeciwhistaminowy

a coś do twarzy nawilżającego?

Guest kfiaciarka

lek przeciwhistaminowy

a coś do twarzy nawilżającego?

Do twarzy najlepsze emolienty, najlepiej przejść się po aptekach i poprosić próbkę. Często też dermatolodzy mają.

dziękuję;)

tak też zrobię

maści sterydowych nie wolno stosować na twarz - zaraz tylko patrzeć jak rozwiniesz zapalenie okołoustne, które barzo trudno wyleczyć. Na skórę twarzy w takich sytuacjach poza emolientami można stosować inhibitory kalcyneuryny typu Elidel. CO do preparatów natłuszczajacych poza maściami recepturowymi typu maść cholesterolowa pacjenci abrdzo chwalą za jakoś i cenę krem meddiderm.

Krem mediderm też warto kupować w dużych opakowaniach, cena wychodzi dużo lepsza a wystarczy na dłuższą kuracje.

Witam!

W przypadku wystąpienia odczynu alergicznego na twarzy radzę wziąć lek p/histaminowy na noc a do smarowania polecam Zinalfat.

Po kilku dniach zinalfat stosować na noc a w ciągnu dnia dobry krem nawilżający np eucerin, dermedica, cetaphil

Witam,

A czy odchodzą Pani "płatki" skóry? Czasem takie objawy może dawać również zakażenie grzybicze.

Jeśli chodzi o suchą skórę to dobrze swoje zadanie spełniają preparaty z mocznikiem.

Bardzo dobrym kremem nawilżającym, ułatwiającym wchłanianie miejscowych leków dermatologicznych jest Cetaphil MD.

Guest
This topic is now closed to further replies.