Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Suplementy

16 posts in this topic

Chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda, że wszelkiego rodzaju suplementy diety należy przyjmować w mniejszych dawkach, ale częściej w ciągu dnia, aby były lepiej przyswojone?

Obiło mi się to gdzieś o uszy, dermatolog polecił mi przyjmowanie suplementu PROSTATAN na łysienie (ze wględu na dużą jakość ekstraktu z palmy sabalowej, likopenu, cynku). Na opakowaniu pisze że zalecana dawka to 1 tabletka 2 razy dziennie, do tej pory przyjmowałem 2 tabletki raz dziennie, czy powinienem brać po 1 tabletce 2 razy na dzień, aby zwiększyć jego skuteczność? Może to jakoś wpłynąć na lepsze efekty?

Lepsza skutecznosc da dawkowanie 2 x 1 tabl.

Stosowane sa rowniez wyciagi z palmy sabalowej o dzialaniu miejscowym w celu zapobiegania lysieniu-do nanoszenia na skore glowy. Dostepne w USA, Mozna zakupic przez internet.

Dzięki wielkie, poszukam ;)

Nutrifolica DHT Blocker Spray for Hair Loss.

Zawiera wyciag z palmy sabalowej, spray na skore glowy przeciwko lysieniu.

o ile o skuteczności tych preparatów można mówić w ogóle?

jest jeden jedyny bo działający przyczynowo lek stosowany w łysieniu typu męskiego, czyli finasteryd. Należy sobie zadać pytanie czy lepiej bulić pieniądze w różne suplementy o praktycznie zerowym efekcie, czy wziąć się za problem porządnie. Oczywiście włączenie leku = branie go do końca życia, lub do momentu kiedy łysienie nie będzie już dla nas problemem.

Wyciagi z Saw Palmetto dzialaja. Oto wynik jednego z badan. Wzrost gestosci wlosow nastapil u 60 % uczestnikow badania. Czyli nie tylko zapobiega wypadaniu wlosow ale i powoduje odrost.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12006122

Ponadto Saw Palmetto powoduje poprawe funkcji seksualnych a po finasterydzie mozna impotentem zostac.

zwłaszcza w dawce 1mg którą bodaj stosuje się w łysieniu, więc o obniżonym libido zwłaszcza u młodych trudno.

CO do poblikacji to nie badano komkretnego preparatu, a są różne, kompletnie niewiadomo często co tam jest, a czysty inhibitora 5aReduktazy - finasteryd jest dostępny w tabl. i tak leczą normalni dermatolodzy, a nie stosując półśrodki. I jest to zupełnie bezpieczne. Publikacji jest aż nadto i wyniki można porównać.

Niegdys producent prostamolu sie powolywal na badania, z ktorych wynikalo, ze leczenie przerostu gruczolu krokowego wyciagiem 320 mg daje efekty w skali 1/5 w porownaniu z leczeniem 5mg finasterydem. Na chlopski rozum daje to akurat 1mg finasterydu, ale wiadomo ze nic tak proste nie jest :)

Wiem o finasterydzie, jednak znam kilka osób, którym w ogromnym stopniu spadło libido (są to osoby mające po dwadzieścia pare lat), sam lekarz ostrzegł mnie przed nim. O saw palmetto czytałem wielkokrotnie na różnych forach, u wielu osób udało się wstrzymać wypadanie włosów o kilkanaście lat, ja nie wątpię, że kiedyś wyłysieję, po prost chcę to opóźnić, stosuję jeszcze inne preparaty. Niektórzy po prostu nie lubią truć się mocnymi lekami i ryzykować impotencją, spadkiem libido, a nawet ostrym zapaleniem prostaty

coś za coś - więc odsyłam z powrotem do innych "profesjonalnych" forów, gdzie spotkasz tyluż lekarzy i farmaceutów, co anonimowych oszołomów - tu nikt mądry chyba nie będzie ci udowadniał jak jedynie można w miarę skutecznie zahamować łysienie męskie, tu nikt ci nie będzie mówił, że stosujesz wyciągi których de facto nikt nie bada, a które często zanieczyszczone są przypadkiem tymże strasznym finasterydem, tu nikt nie będzie ci mówił, że jak każdy stwierdzisz kiedyś, że te "ziółka" nie działają i wróciwszy po rozum do głowy leczą się tym, co pomaga. A i wreszcie przecież te wyciągi mają niby analogiczny mech. działania więc czemu one nie powodują niby spadku potencji? Hmm. Niestety czym później włącza się leczenie tym efekt słabszy.

Witam wszystkich serdecznie wink.png Żona ma totalny problem z wypadającymi włosami, od dwóch lat włosy lecą jej jak szalone. Hormony tarczycy przebadane, morfologia w porządku, a jednak włosy jak leciały tak lecą... Zastanawiamy się nad jakimiś suplementami. Próbowaliśmy m.in. Merz Spezial i inne tego typu specyfiki, ale nic nie pomaga. Na jakimś forum żona przeczytała, że na te problemy może pomóc wyciąg z kokosa ...://alegratka.pl/...4fa26eed3c724b7 - czy te suplementy są Państwu znane, boimy się próbować jakiś podejrzanych środków...

ja w materacu mam matę z kokosa, ale to chyba nie to

Badania sibutraminy byly tak obiecujace, ze z wrazenia lek ten zostal wycofany z obrotu smile.png

Wiem, ze to reklama ale co tam.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By Lotek83
      Witajcie,
      otwieram nowy wątek, bo nigdzie nie znalazłem jeszcze odpowiedzi.
      O jakiegoś czasu zmagam się z łupieżem. Na początku problem nie był aż tak trapiący jednak od jakiegoś miesiąca zaczął się nasilać. Postanowiłem zakupić Ni..oral, wiele osób polecało go na różnych forach. Z resztą tutaj także.
      Przechodząc jednak do sedna problemu chciałbym Was zapytać czy Ni...ral może powodować wypadanie włosów?  Mam bardzo rzadkie włosy, a tutaj (zewnętrzny link usunięty) wyczytałem, że "Łupieżowi i łojotokowemu zapaleniu skóry może towarzyszyć zwiększone wypadanie włosów, co może mieć również miejsce w przypadku stosowania leku Ni...ral". 
      Czy ktoś z Was po zastosowaniu Ni——ralu zaczął tracić włosy? Wolałabym się upewnić teraz niż obudzić się z przysłowiową rąką w nocniku Każdy mój włos jest na wagę złota. 
    • By MrOwl
      Witam, poszukuję tabletek, które uzupełniają niedobór choliny i metioniny.
      Wiem, że kiedyś dostępne były tabletki Methiovit albo Hepatic pharmaton, jednak teraz nie mogę nigdzie ich dostać.
      Moim problemem są nadmiernie wypadające włosy, wypada ich do 500 dziennie, brałam Vitapil przez 3 miesiące, ale chciałabym teraz spróbować czegoś innego, czegoś co uzupełni najróżniejsze niedobory, które mogą być przyczyną wypadania włosów.

Czy wie ktoś może, jaki jest zamiennik Methiovitu, który jest dostępny na rynku? Może być na receptę.

Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka
    • Guest Lola
      By Guest Lola
      Co polecacie na wzmocnienie włosów?
      Ja szukam od dawna, ale jak gdzieś przeczytam że coś jest dobre, to na innym forum dosłownie odwrotnie twierdzą
      I tak ciągle..