Przeszukaj forum

Pokazywanie wyników dla tagów 'czy'.

  • Szukaj wg tagów

    Wpisz tagi, oddzielając przecinkami.
  • Szukaj wg autora

Typ zawartości


Kategorie

  • Aktualności
    • Refundacja 2012
    • Biuletyny OIA
    • rynek
  • Komunikaty
    • Decyzje GIF
    • Izby aptekarskie
    • Ministerstwo Zdrowia
    • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Prawo
    • Akty prawne
    • Opinie / Interpretacje
    • Otwieranie apteki
    • Kontrole
  • Receptura apteczna
    • Maści
  • IFF
    • Regulaminy
    • Dla mediów
    • Reklama
  • Książki
  • Publikacje naukowe
    • Prace magisterskie
    • Doktoraty
    • Prace przeglądowe
  • Edukacja
    • Kształcenie ustawiczne
    • Specjalizacja
    • Staż zawodowy

Kategorie

  • New Features
  • Other

Kategorie

  • O nas

Forum

  • Dział Pacjenta
    • Pacjent pyta ...
    • Nieczytelne recepty i zalecenia lekarskie
    • Inne pytania Pacjentów
  • Farmacja
    • Ogólne dyskusje o farmacji
    • Wstrzymania, Wycofania
    • Publikacje naukowe
    • Szkolenia / Kursy / Konferencje
  • Praca zawodowa
    • Ośla łączka czyli nie ma głupich pytań
    • Konsultacje farmaceutyczne
    • Refundacja leków
    • Zarządzanie Apteką Otwartą
    • Apteka szpitalna
    • Dział farmacji szpitalnej
    • Hurtownia farmaceutyczna
    • Przemysł farmaceutyczny / Produkcja
    • Rejestracja leków
    • Receptura apteczna
    • Prawo
    • Praca za granicą
    • Etyka
  • Edukacja
    • Studia farmaceutyczne
    • Specjalizacja i inne formy kształcenia
    • Studium/Technikum Farmaceutyczne
    • Ankiety
  • Praca
  • Offtopic
    • Hydepark
    • Ogłoszenia drobne
  • Redakcja IFF
    • Ogłoszenia administracyjne
    • Propozycje / opinie o forum
  • Materiały promocyjne

Znaleziono 13 wyników

  1. jeżeli na recepcie jest wypisany atoris 10 1op a 90szt to można wydać 3op a 30szt jeśli refundacja mniejszych opakowań jest mniejsza?
  2. Cześć, jakieś 8 dni temu miałem infekcję - ból gardła, kaszel, gorączka i intensywny katar. Potem przerodziło się to w typowe objawy zapalenia zatok, męczący katar, bóle głowy i twarzy nasilające się przy pochylaniu. Lekarz przepisał mi Burerhin i amoksycyline, powiedział, żeby antybiotyk wziąć w przypadku pogorszenia stanu lub braku poprawy. Teraz trochę mi przeszło, ale nadal utrzymuje się katar, zatkane zatoki i bóle, ale już mniej, jest też lekki kaszel i drapanie w gardle. Pytanie, czy po takim czasie powinienem wziąć antybiotyk czy lepiej przeczekać? Zależy mi, żeby wrócić do formy i będę wdzięczny za pomoc.
  3. Czy lekarze posiadają jakieś wytyczne, w jaki sposób mają znieczulić pacjenta przy konkretnym zabiegu? Ponieważ właśnie dowiedziałam się (od lekarza), że zabieg, który miałam, powinien być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, natomiast u mnie w miejscowym przez co mam traumę. Kto tak naprawdę o tym decyduje? Czy każdy lekarz ma własne "zdanie"? Pozdrawiam.
  4. Witam. Poszukuję jakichś informacji nt. tego czy to naprawdę działa (jakieś badania może?). Mianowicie chodzi o Levosert 52 mg. Usłyszałam od lekarza, że może przestanie tak być, gdy urodzę dziecko, no ale co chwila leczę się z tak okropnego niedoboru ferratyny i żelaza, że od rodzinnego usłyszałam, iż takie właśnie cudo istnieje. Ktoś coś powie na ten temat? Pozdrawiam.
  5. Za suplementy uważamy uzupenianie niedoborów jak magnez,potas,krzem itd a jakdo supli mają się witaminy i uzupełnianie ich niedoboru ???
  6. Mam zapytanie od pacjentki: czy Systen Sequi który stosuje zapewni jej też antykoncepcję? zwazywszy a to ze okres menopauzy raczej nie sprzyja zapłodnieniu, ale wolałabym miec pewną odpowiedz
  7. Dziś wchodzę do apeki, a tam szefowa bardzo wzburzona dyskutuje z pzedstawicielką. Myślałam ,że ją opier...ale jak sie wsluchałam, to ta repka uspokajała szefową, więc nie o to chodziło. ; Okazało się ,że córka szefowej, która miała w tym dniu mieć operowaną przegrodę nosową , nie została przyjęta do szpitala. Czekała 6 miesiecy, miało byc dłużej, ale zwolniło sie miejsce. Od kilku dni robiła przeróżne badania, kupę kasy wydała, a tu klops. Pani doktor na podstawie badania krzepliwości sprzed 8 dni stwierdziłą ,że nie może jej operować i że musi się zapisać w rejestracji na następny termin....za rok mniej więcej. Dziewczyna sie rozpłakała, poszła...a rejestratorka stwierdziła ,że może ją zapisać dopiero w październiku. Zadzwoniła do szefowej i ta wk...kazała jej iść i sie kłócić...nie poszła. Szef pojechał do niej, ale też...o dziwo nie poszedł się kłoćić,ale mniejsza o to. Zastanawiało nas po pierwsze, czy mogła podjąć taką decyzję na podstawi badań sprzed 8 dni i czy nie powinna powtórzyć badań na oddziale (podobno 8 dni temu był u młodej koniec okresu....ciekawe jak ma przewidzieć jak to jej za rok wypadnie?) Po drugie...czy miała prawo odsyłac ją jakby znów na koniec kolejki? Nie można było znaleźć terminu? Jak na razie młoda natychmiast załatwiła nowe skierowanie do laryngologa, a nasza nowa koleżanka uruchomiła znajomosci i dziewczyna idzie już pod koniec lipca na wizytę .
  8. Witam, pytanie jak w temacie. Jestem zielona w interakcjach leków z lekami przeciwdepresyjnymi, dlatego też moje pytanie tak brzmi. Wiadomo, straszne skutki uboczne mi doszły, nie wiem czy mogę zniwelować Pyralginą tenże ból głowy po przyjęciu Seronilu. Pozdrawiam.
  9. Witam, choruję na astmę i alergię i przyjmuję Symbicort 2x1 lub gdy czuję się gorzej 2x2, Singulair 1x1 gdy czuję się gorzej (głównie w okresie pylenia), Berotec jeżeli zajdzie taka potrzeba (w efekcie kilka razy do roku), Telfexo 1x1 (w okresie pylenia), coś na katar (Otrivin, Avamys, Nasometin, w okresie pylenia). Mam tendencję do wysokiego tętna (nie zdiagnozowano przyczyny). Często spoczynkowe mam około 100, podczas wysiłku blisko 200. Przy czym ciśnienie mam niskie. Zwykle ok. 100/60. Jestem raczej mikrym człowiekiem. Mam ledwie 160cm wzrostu. Niemal ciągle trzęsą mi się ręce. A jako, że jedynym stałym lekiem jest u mnie Symbicort, to zastanawiam się czy to może być od niego, czy raczej od tego wysokiego tętna? Trzęsienie widać, czasem trudno mi trafić w klawisze w telefonie lub posłodzić herbatę niewysypując cukru z łyżeczki. Lekarze to bagatelizują i każą brać dalej wszystkie leki. Czy powinienem się martwić i odstawić jakiś lek?
  10. Dzień dobry noworocznie. Mam pytanie jak wyżej w temacie. Wiem, że jest to substancja znieczulająca, ale czy działa również jak steryd? Proszę o odpowiedź.
  11. Cześć. Biorę suplement o nazwie Candida Support (zioła przeciwgrzybicze - zapobiegawczo przy antybiotykoterapii). Dziennie biorę 2 x 2 kaps. W suplemencie dodana jest biotyna (1 mg w 1 kaps.). Na etykiecie suplementu jest napisane, że 2000 mcg biotyny pokrywa 667% dziennego zapotrzebowania (wg norm w USA). Czy 2 x 2 mg biotyny dziennie jest bezpieczne? Pozdrawiam
  12. Osłonowo na wątrobę przy przewlekłej antybiotykoterapii (kilka m-cy). Potencjalne działania niepożądane wypisane w ulotce są łagodne i jest ich niewiele. Jednakże zamieszczona jest też informacja, że w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki może dojść do poważnych skutków ze strony układu nerwowego. Zastanawiam się, czy lek ten można brać długo czy też jest on tylko do krótkiego stosowania (np. kilku tygodni). Dziękuję i pozdrawiam!
  13. Cześć, załóżmy, że podzielę tabletkę leku na 4 równe części. Czy zawsze mogę mieć pewność, że każda ćwiartka tabletki będzie miała ~25% całkowitej dawki substancji czynnej leku? Pozdrawiam