Teo

Farmaceuta
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Teo

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
 • Miejscowość
  -----
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

699 profile views
 1. Ukazało się obwieszczenie ministra zdrowia z dnia 12 lipca 2015 r. (Dz. Urz. Min. Zdr. 2015.33 http://dziennikmz.mz.gov.pl/actdetails.html?year=2015&act=33) w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 2. „Nadzieja, że się uda, że jakoś to będzie; strach przed podjęciem niezbędnych, ale niepopularnych społecznie lub zagrażających establishmentowi decyzji; chciwość w pomnażaniu za wszelką cenę i bez skrupułów osobistych fortun; ignorancja – idąca często w parze z arogancją, brakiem szacunku dla realiów i rzeczowych argumentów merytorycznych oraz nieumiejętność przewidzenia skutków podejmowanych decyzji lub braku decyzji – doprowadziły nas do kryzysu. Problemem jest to, że cały system […] został w tym samym czasie zainfekowany mieszaniną nadmiernej deregulacji, obniżeniem poziomu norm ostrożnościowych […]. Gdy zabrakło zakazów, okazało się, że naturalne hamulce są zbyt słabe, aby powstrzymać narastającą lawinę spekulacji i często malwersacji. Rzecz bowiem – powtórzę – nie w samych wydarzeniach, ale w ich przyczynach, czyli decyzjach lub zaniechaniach osób odpowiedzialnych za stanowienie i egzekwowanie właściwych regulacji na rynku […], prowadzenie polityki makroekonomicznej oraz sprawowanie nadzoru nad działalnością zarządów firm.” Igor Chalupiec - z przedmowy do książki „Na krawędzi opowieści o kryzysie”. Książka traktująca o ostatnim kryzysie finansowym na Wall Street. Przyrównajcie tą wypowiedź do działań na rynku farmaceutycznym.
 3. To może na początek zrobimy ranking izb, które są przyjazne farmaceutom. Rozumiem przez to: udzielanie porad prawnych tłumaczenie na język powszechny ustaw i rozporządzeń działalność samopomocowa i pomoc materialna dla członków izb i ich rodzin występowanie w obronie interesów indywidualnych i zbiorowych członków izb niezależność OROZ Nie mam złudzeń, ale będzie bardzo niska liczba odpowiedzi. Ostatnio po nagrodzie dla Kucharewicza przesłałem linki do tej informacji do znajomych. I jaka była reakcja ? - B R A K R E A K C J I.
 4. Chciałbym przytoczyć przysłowie: ryba psuje się od głowy. Sięgnijcie pamięcią tak 10 lat wstecz. Zawsze były braki. No cóż, więcej ludzi zaczęło dokładnie czytać ustawy i kalkulować ryzyko. Jak dla mnie, to o wiele większym zmartwieniem jest bierność środowiska w sprawie funkcjonowania OIA i NIA. Nawet na tym forum brak jest merytorycznej dyskusji na ten temat. W Polsce jest ok. 25.000 farmaceutów zrzeszonych w 20 izbach, to jest 1250 członków na jedną izbę. Załóżmy, że są dwie pracownice w izbie. Dalej sobie można przeliczyć np.:jak długo obsługujemy taką liczbę pacjentów, itp. Te przeliczenia niestety są porównywalne - nam również trafia się trudny pacjent, który nie daje spokoju i musimy doczytać w domu. Jak Waszym zdaniem wypada stosunek ceny (skladki) do jakości?
 5. Czarny humor, Testy gimnazjalne część matematyczno - przyrodnicza. http://www.cda.pl/vi...no-przyrodnicza Poziom wiedzy jak w temacie.