lekarz

Użytkownik
 • Content count

  1,032
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

lekarz last won the day on July 7 2016

lekarz had the most liked content!

Community Reputation

165 Excellent

1 Follower

About lekarz

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Miejscowość
  Warszawa
 • Stanowisko
  Lekarz medycyny
 • Miejsce pracy
  szpital

Recent Profile Visitors

23,823 profile views
 1. Ślepa wiara w to co mówią pacjenci - uroczo naiwne. A ze nie przyjmują leków wcale lub po swojemu to normalne - ich sprawa i ich odpowiedzialność za własne zdrowie i takie czy inne sposoby nie wiele sie zdadzą zwlasZcza w PL gdzie każdy wie najlepiej.
 2. Zamierzasz legitymować pacjenta z karteczki z dawkowaniem? Wpierw niech sie naucza rozporządzenia dt RP a nie bez sensu ludzi ciągają - przy jakich grupach leków ma byc dawkowanie wiem doskonale i pisze jak juz je musze wypisać - podawajcie przykładow jest bezcelowe na taki idiotyzm i brak konsekwencji / niech odpisze ze odmawia podbije sie - pacjent czy nawet ja beda wiedzieć co z tym zrobic a np zwłoka w antybiotyku bo ktos robił problemu z realizacja RP bezpodstawne to juz kaliber którym możnaby i pi sadach ciągać.
 3. brak dawkowania przy jednym opakowaniu antybiotyku rzadziej innego leku - problem jest na tyle żenujący Że gdy wraca pacjent zadając odmowy na piśmie nagle ta sama osoba problemu nie widzi i lek wydaje wiedza z książek bez doświadczenia z żywym pacjentem jest nic nie warta w praktyce -ja jestem wielkim zwolennikiem OF - wiekszosc prostych problemów i chorób przewlekłych nie wymaga lekarza albo wcale albo raz na rok - ale w takiej sytuacji jak w Polsce obecnie nawet swojego najstabilniejszego pacjenta z NT nie oddałbym pod opiekę farmaceuty.
 4. Akurat odstawienie statyny na polecenie farmaceuty bo kogos bolą mięśnie to żaden problem. Gorzej jak ktos ważyłby sie realnie wchodzić w problemy ktore np występują w terapii złożonej chorób przewlekłych typu cukrzyca czy niewydolność krążenia - i zmieniać cos na własne widzi mi sie nie mając ku temu żadnych kompetencji- oczywiście na gębę a potem w razie problemów słowo przeciwko słowu. Dziwnym trafem podobnie z recepta - wraca ktos ze błąd niby a ja wiem ze jest dobrze - kaze wrocic jeszcze raz zażądać pisemnej odmowy realizacji recepty - nagle problemu nie ma - to jest dopiero żałosny i powszechny proceder a nie tam bóle łydek i drobne porady.
 5. Nie moze byc mowy o wchodzeniu w jakiekolwiek kompetencje gdy myli sie miopatie z rabdonioliza niestety.
 6. Tak
 7. Chodziłaś do sadu lub na policję składać zeznania? Lub ktos z bliskiego otoczenia?
 8. Siedzę albo z nudów albo by udzielać merytorycznych odpowiedzi o ktore tu trudno czesto - pytam o konkretny kazus - nie znam i nie słyszałem - w PL właściwie lekarze sa tylko ciągani po sadach i prokuraturach, tylko oni czesto musza sie bronić ze dają leki poza wsk w dawkach ponad te w chpl w ktore świecie wierzysz a nawet nie rozumiesz czemu to głupia wiara jak widze itd - uczestniczyłem w tym kiedys pracując w sadzie koleżeńskim przy izbie lekarskiej - miałem dość dość tych kuriozów wnoszonych pozwów stad taka reakcja na durna wypowiedz w moim odczuciu
 9. Widział ktos wyrok skazujący aptekarza za zalecenie komuś leków OTC of label lub przy wystąpieniu pwsk? Nie widziałem, nie słyszałem - podobnie jak wyroków skazujących pielęgniarkę czy położna - tak w PL wyglada sprawa odpowiedzialności za leczenie wiec śmiesza mnie takie wypowiedzi bardzo.
 10. Miejscowo - co za problem zwłaszcza ze to nie i ani III trymestr
 11. jezeli jest zakażenie bakteryjne = angina - wymaga antybiotyku - tu z wywiadu nie wynika by było to prawdopodobne. Ciężarna na suchy kaszel z bólem gardła moze pic oliwę ssać wit A-E głosal glimbax etc - wszystko tylko zmniejszy objawy.
 12. Odstawienie statyny to jak nie zjedzenie kolacji - bez większego wpływu na całość leczenia - co innego jakby ktos próbował gmerać w lekach p/płytkowych czy p/krzepliwych bo cos - ale takich odważnych chyba nie ma i dobrze.
 13. daj spokoj - kolega podał akurat książkowy przykład interakcji jak najbardziej możliwej i z sensownym rozwiązaniem.
 14. Zgodzę sie ze laryngolodzy sa nadwyraz kreatywni w złego tego słowa znaczeniu.
 15. Nie mozna właściwie wnioskować na podstawie recepty która jest niemą wskazówka o błędach farmakoterapii - to nadużycie a wymieniane dotychczas przykłady albo nieistotne albo nieaktualne vide lansowana kiedys interakcja omeprazolu i klopidigrelu - juz mysle przeszło rok w czasopismach naukowych wykazano ze jej nie ma, wykreślono ja z wytycznych ESC. Ps mylenie interakcji,działań ubocznych czy uczuleń razi niemiłosiernie w towarzystwie jednak osob z wykształceniem farmaceutycznym.