Nikifor

Farmaceuta ++
 • Zawartość

  425
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  25

Nikifor wygrał w ostatnim dniu 8 Lipiec

Nikifor ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

145 Excellent

4 obserwujących

O Nikifor

 • Ranga

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Miejscowość
  Polska
 • Stanowisko
  Magister farmacji
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna
 1. Tak się śpieszył że przegryzł i nawet porządnie nie połknął
 2. Jak pójdzie na lekarski , to będzie się zastanawiał czemu urzędniczyna z NFZ każe mu wypisywać jeden lek z różną odpłatnoscią na różne choroby itp.. Tylko za większą kasę. W przyszłości? To już się dzieje. Popatrz sobie na ubegłoroczne progi na farmację i lekarski i porównaj gdzie teraz większość się stara, czyli gdzie warto studiować. Tysiące maturzystów nie mogą się mylić:)
 3. Powstaje pytanie po co Wam w ogóle jakieś studia podyplomowe z farmacji. Ja osobiście jakbym miał wywalić tyle pieniędzy i zużyć tyle czasu to wybrałbym jakieś informatyczne lub inne żeby sie przekwalifikować . Na podyplomowych z farmacji sprzedają bardzo drogo złudzenia. Szkoda czasu i atłasu.
 4. Jeżeli sprawa wyjdzie na jaw, to taki kierownik , który wiedział ale nie zareagował będzie potraktowany jako współwinny. Zgadzał sie na proceder a pośrednio ( w formie wynagrodzenia) czerpał z tego korzyść.
 5. Większość studentów na farmacji twierdzi że nie będą pracować w aptece
 6. https://www.termedia.pl/mz/E-recepta-bedzie-e-hitem-czy-e-kitem-,25752.html http://www.rynekaptek.pl/informatyka/kurs-na-e-recepty-sa-sternicy-potrzebny-statek-do-wielkiej-zeglugi-w-sieci,74.html Już lobbują za tym, pierwszym kroczkiem będzie wprowadzenie e-recepty, a potem juz pójdzie z górki, zmieni sie prawo aby leki sprzedawac przez internet. E-receptę zaczęło już planowac PO, które to jak wiadomo popierało wielkie sieci apteczne. Koniec będzie taki , że jedna , dwie sieci zgarna wszystkie recepty z rynku, a indywidualni będą handlować rutinokorbinem na listki Ale srodowisko farmaceutyczne jest tego nieświadome, gros z nich nigdzie za granicą nie było ani nie maja kontaktów z zagranicznymi farmaceutami, biorą wszystko za dobra monetę. PS. Drugą sprawą jest to że srodowisko aptekarskie nie wydaje z siebie ponadprzecietnych , wpływowych jednostek, a środowisko akademickie nie udziela się poza praca naukową na uczelniach. A to stamtad powinien wypłynąć jakis impuls w celu kształtowania roli zawodu. Efektem jest dryf całego srodowiska w bliżej nieokreslonym kierunku i bez jakiegokolwiek wyrażnego celu.
 7. Co najsmieszniejsze wielu farmaceutów w Pl sądzi że recepta elektroniczna to dla ich dobra
 8. Zobaczysz co się stanie jak wprowadzą receptę elektroniczną i kto zgarnie te recepty. Zaręczam Ci że nie będą to indywidualni ani też małe sieci:) Nie trzeba wyobrazni, wystarczy sie podowiadywać jak to wygladało w innych krajach europejskich. Ten zawód jako handelek w aptece nie ma przyszłości. W USA i UK tez była taka sytuacja, potem inicjatywa powstała w kręgach akademickich aby nadać temu zawodowi pewne zadania kliniczne w służbie zdrowia, szpitalach i aptekach. Okazało się że nadanie pewnych uprawnien i dodatkowego wynagrodzenia magistrom farmacji zaowocowało zaoszczedzeniem znacznych sum na wydatki na leczenie w szpitalach i odciążyło znacznie służbę zdrowia. ale mówimy tu o krajach cywilizowanych, tam nie twierdzą że zapłata dla farmaceuty za usługę zawiera się w marży od sprzedanych leków.
 9. Stomatolog 1000 zł dziennie (Toruń) https://www.olx.pl/oferta/stomatolog-1000-zl-dziennie-torun-CID4-IDlFZrI.html Kosmetyczki do salonu depilacji woskiem, również praktyki 3 000 - 5 000 zł/mies. https://www.olx.pl/oferta/kosmetyczki-do-salonu-depilacji-woskiem-rowniez-praktyki-CID4-IDmzIbV.html#e631ae7694 Fryzjer 4 000 zł/mies. https://www.olx.pl/oferta/fryzjer-do-salonu-wojtka-zielinskiego-CID4-IDlh5Fa.html#e631ae7694 Poszukiwana manikiurzystka z min 2 letnim doświadczeniem. 3 000 - 5 000 zł/mies https://www.olx.pl/oferta/poszukiwana-manikiurzystka-z-min-2-letnim-doswiadczeniem-CID4-IDhrz3X.html#27fc94ec53 Fryzjerka męski 5 000 zł/mies https://www.olx.pl/oferta/fryzjerka-meski-CID4-IDm745A.html#27fc94ec53 Starszy Księgowy/-a Pełny etat 8000 - 9000 zł https://pl.jooble.org/desc/-6741815034594092504?ckey=&rgn=-1&pos=15&elckey=-3869361935885965903&sid=-3216407906251872657&age=1133&relb=100&brelb=100&bscr=76&scr=76&iid=-8795961320426866565 Jak nie zechcą dać te marne 4 tys netto, to powiedz że pójdziesz pracowac jako fryzjer albo manikurzystka za 3800 netto. Rozsadne pensje dla specjalistów w swojej branzy kształtuja sie teraz w zakresie 6000- 20 000 brutto. Za 3500-3900 zł netto nic nie kupisz, to zapłata pozwalajaca sie utrzymać tzn wynajać jakąś licha kawalerke lub pokój, prowiant i bilet i jakieś szmaty na grzbiet. Tak mozna całe zycie harować i nawet mieszkania nie kupisz chyba że z mężem na spółkę.To smiech. PS. Przegladałem sporo innych ogłoszeń- sekretarka ze znjomoscia angielskiego- 3600 netto, ksiegowa z 2 letnim stazem do wbijania faktur tez okolo tyle. Wiem że sa farmaceuci którzy pracują za 2800, kompletny upadek zawodu i upodlenie. Teraz bycie fryzjerem czy manikiurzystką obiecuje lepsze profity, po kilku latach wlasny gabinet fryzjerski i w porównaniu z takim dziadem magisterm wyrobnikiem to taki fryzjer nie ma powodu narzekac.
 10. Mam stare dane ale mniejsza liczba członków od POIA wystepuja prawdopodobnie w : bialostockiej OIA, bielskiej, częstochowskiej, kieleckiej, koszalińskiej, olsztyńskiej, opolskiej, szczecińskiej, zielonogórskiej , kaliskiej. Chyba w żadnej z tych izb nie wprowadzono płatnych ogloszeń dla farmaceutów z innych izb. http://www.azkurs.org/pierwsza-konferencja-naukowo-szkoleniowa-dla-kierownikw-hurtow.html
 11. Jedną sprawą jest selekcja ogłoszen od niefarmaceutów a druga sprawą obostrzenia odnośnie do magistrów farmacji. To jest dyskryminacja farmaceutów z innego regionu. To nie fair.
 12. Jasne, tylko to trochę mało elegancko . http://www.poia.pl/oferty/dodaj Szanowni Państwo! Zgodnie z Uchwałą PORA nr 45/VII/2016 z późn. zm., umieszczenie ogłoszeń na stronie www.poia.pl jest odpłatne dla osób niebędących członkami POIA. Opłaty wynoszą: 100zł za 30 dni publikacji ogłoszenia 50zł za 10 dni publikacji ogłoszenia Numer konta do wpłat: 98 1240 4751 1111 0010 7189 6459 - Bank Pekao S.A. W tytule przelewu prosimy podać adres e-mail podany w formularzu ogłoszenia. Ogłoszenia będą publikowane po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej publikacji ogłoszenia prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania przelewu za pośrednictwem formularza "dodaj załączniki". W sprawie faktur za umieszczenie ogłoszenia prosimy kontaktować się z Biurem POIA pod adresem biuro@poia.pl lub telefonicznie 17 853 82 12. Zgodnie z Regulaminem umieszczanie ogłoszeń jest BEZPŁATNE dla członków POIA opłacających na bieżąco składki członkowskie. W przypadku ogłoszeń w kategorii "Oferty Pracy" ogłoszenie i opłata muszą pochodzić od podmiotu prowadzącego firmę.
 13. Zastanawia mnie dlaczego Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska zablokowała mozliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń dla farmaceutów poszukujących pracy zarejestrowanych w innych izbach. Na stronie jest info że farmaceuta z terenu spoza POIA musi zapłacić i to sporą kwotę. A tymczasem inne izby udostępniają strony wszystkim farmaceutom. Moze należy również zablokować w innych izbach dostep dla farmaceutów z terenu POIA, niech bulą forsę za dawanie ogłoszeń.
 14. Najpierw o maszynach, teraz to, boję się co będzie następne...