kfappl

Nowy Użytkownik
  • Content count

    7
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kfappl

  1. Witam, mam pytanie dotyczące leku Norprolac (chinagolid). Otóż kilka lat temu zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemie idiopatyczną. Na jakiś czas nastąpiła remisja po leczeniu bromokryptyną jednak od niedawna, prawdopodobnie przez leki psychotropowe które przyjmowałem m.in. ze wzgledu na depresję, stężenie prolaktyny w osoczu znacznie przekracza górną granicę i to nawet te dla kobiet(powyżej 40ng/dl). Moje pytanie jest następujące: czy starszy lekarz(internista) prowadzący prywatną praktykę lekarską, przyjmujący w domu, posiadajacy stare recepty z naczelnej izby lekarskiej jednak bez kodów kreskowych i numerów(byłem już u niego po inne leki)może przepisać mi ten lek - oczywiście mam zaświadczenia od endokrynologa oraz świeże wyniki badań. Lek jest w 100% płatny. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam !
  2. Dziękuję za odpowiedzi. No cóż, trudno. Jednak mam jeszcze jedno pytanie, a nie chce zakladac nowego tematu specjalnie w tym celu. Moze wiecie w takim razie jakie obecnie leki stosowane sa w celu rekonwalescencji po dlugotrwalym lezeniu(niedowlad/porazenie czterokonczynowe), gdzie masa ciala wynosi 64kg przy 180cm wzrostu i widac wyraznie oznaki zanikania miesni - wglebienia/doleczki pomiedzy palcem wskazujacym a kciukiem no i na lydkach najbardziej. Teraz gdy wreszcie minely najwieksze bole szczegolnie te neuropatyczne i dzieki temu mozliwe sa aktywne cwiczenia to... A miesnie sa strasznie slabe jak i wytrzymalosc na wysilek niska. Oczywiscie z jedzeniem ok, problem nie tkwi w niedojadaniu. Pytam tutaj, poniewaz lekarz prowadzacy(POZ) nie ma do zaproponowania, a raczej nie zna zadnych lekow tego typu - albo sam juz nie wiem. Natomiast pani neurolog zaproponowala tylko iniekcje ktorejs z witamin grupy bodajze "B" - co z tego, maja byc gleboko domiesniowo, a posladkow prawie jakby nie bylo... nie bardzo jest gdzie wbijac. A czy jest w obecnej sytuacji mozliwy import docelowy z innego kraju UE? Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze tak sobie wycofano wszedzie jakis lek i nie ma dostepnej innej substancji(preparatu) o podobnej skutecznosci.
  3. Witam, czy lek Metanabol Jelfa 5mg nadal jest produkowany i normalnie dostępny w aptece? Pytam, ponieważ nie znalazłem go w aktualnym indeksie leków mp.pl Także szukałem po sieci i przeszukując internetowe apteki nie ma w ofercie. Oczywiście wiem, że metandienon jest na recepte.