amanis

Farmaceuta ++
 • Content count

  1,354
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

amanis last won the day on January 17 2018

amanis had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

1 Follower

About amanis

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • Izba Aptekarska
  Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie
 • Miejscowość
  Limanowa
 • Województwo
  małopolskie
 • Stanowisko
  Kierownik apteki
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

73,980 profile views
 1. Na 90% to nie jest tabletka leku. Ale kto Pani na forum odpowie, czy nie ma się Pani o co martwić? Równie dobrze to może być ekstazy, co cukier puder.
 2. Pytasz o Kraków a piszesz o Oświęcimiu, nie dogodzi! A tak serio to właśnie dlatego Kraków jest taki magiczny, że idziesz na Rynek i tak sobie chodzisz, gdzie nie wejdziesz jest miło. Na Kazimierzu bardziej klubowo, na rynku bardziej kawiarniano-ogródkowo, bardzo miło jest na Małym Rynku, a urocze kawiarnie i czekoladarnie:) są na św. Tomasza. Ale to Kraków, wszędzie na piechotę się dostaniesz, z buta. Jeśli jest pogoda miło posiedzieć na Plantach, czy przespacerować się Bulwarami Wiślanymi, nie wiem czy będziecie mieli na to czas. I polecieć balonem można, pod Forum tez już chyba otwarli plażę.
 3. To trzeba było robić medycynę czy lotnictwo wojskowe, a nie teraz się nad sobą użalać..... Może nawet wciąż jest czas!
 4. Odsyłam do rozporządzenia w sprawie recept lekarskich.
 5. Ale recepta o której mówimy ma nadanu numer i została wydana konkretnemu lekarzowi:) Istnieje więc podejrzenie że ktoś ja niecnie ukradł!!!
 6. No nie! Bo recepty z zakresem numerycznym zostały wydane danemu lekarzowi! Więc nie można ich uznać za nieważne! ja mam , jak widzisz, lepsze paragrafy!
 7. @Brian oficjalnie NIE może. Bo to kradzież druku należącego do innego lekarza.
 8. Oczywiście, że rozumiemy:) Nie będę się tu wdawał w szczegóły, napiszę, że apteka podała Ci prawidłowe ceny, przy czym 1op po 28 może kosztować i 80zł i 115zł i 300zł. Jeśli uważasz, ze powinieneś płacić 35 zł to nie, nie masz racji i twoje obliczenia są błędne. NFZ dopłaca 70% do określonego limitu nie do ceny leku.
 9. Absolutnie nie miałem na myśli by stosować leki po dacie ważności, szczególnie że leków w dobrej dacie nie brakuje. Raczej zaznaczam, że leki przeterminowane to wciąż leki .
 10. Leki(oficjalnie) tracą ważność po czasie w którym 10% substancji ulega rozłożeniu do nietoksycznych pochodnych. Czyli 90% wciąż tam jest i działa. Trzeba też wziąć pod uwagę, że producenci celowo skracają daty ważności. Nie opłaca się mieć TOWARU, który może przeleżeć 10 lat na półce skoro napiszemy na kartoniku ze max 2 lata. Suplementy diety to żywność, a tę najlepiej spożyć przed
 11. Poczytaj ustawę o przekazywaniu informacji elektronicznej. Za nie przekazywanie info o zamiennikach moze byc kara umowna. Nie sa zwykle wysokie.
 12. Dostaniesz. Właścicieli aptek na to stać. Inna sprawa, że jak Tobie dadzą mniej to im w kieszeni więcej zostanie.
 13. Poza GDYBANIEM(lepiej mieć, coś mówili.....) należy coś powiedzieć konkretnego. Mówię więc: Obecna ustawa epidemiologiczna, która obowiązuje lekarzy medycyny pracy istnieje, ale wciąż (a to już parę lat) nie ma do niej rozporządzeń wykonawczych. NIE MA już wykazu zawodów , które muszą badania do celów sanitarno epidemiologicznych robić. NIE MA obowiązku posiadania książeczki, ale KAŻDA osoba dopuszczona do kontaktu z żywnością musi mieć WAŻNE badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych. Do tego badania lekarz może, i najczęściej to robi, wymagać badania na salmonelle schigelle. Swoje stanowisko co do aptek wystosował też GIS - jeśli w aptece wytwarza się leki (receptura) to istnieje możliwość przeniesienia zakażenia - pracownik ma mieć takie badanie. Dodatkowo suplementy diety to żywność, wiec do ich sprzedawania też takiego badania mogą wymagać. Za dopuszczenie pracownika do wykonywania czynności odpowiada kierownik apteki.
 14. Brzmi to tak, jakbyś sugerował, że Q10 cokolwiek leczy. Badania (poważne) przecież wykazały, ze Q10 nic nie daje, nie przy statynach, ani przy paradontozie, ani przy problemach układu sercowo-naczyniowego. Dlatego MUSI być suplementem, a nie lekiem. Co do autora oryginalnego postu. Kapsułka o wadze 500mg zawiera 50mg Q10. Osobiście zamiast kupować suplementy diety zainwestowałbym w lepszej jakości jedzenie. Wątróbka cielęca, "swojska" kurka, serce wołowe i Q10 Ci nie zabraknie:)
 15. USG jamy brzusznej warto zrobić by ocenić otłuszczenie wątroby, Holtera by wiedzieć jak ciśnienie wygląda w ciągu doby, ale.... Te wszystkie badania nic nie zmienią, jeśli waga nie spadnie. Cisnienie masz książkowe. Druga sprawa to uważaj, by nie hodować u siebie hipochondrii. Osoba z taką nadwagą ZAWSZE będzie miała wiele dolegliwości. Musisz zacząć ćwiczyć/ruszać się więcej. Proste ćwiczenia, spacery. Lekami tego nie nadrobisz.