pharmer

Użytkownik
 • Content count

  68
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pharmer last won the day on August 19 2018

pharmer had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

About pharmer

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Uczelnia Wyższa
  Inna
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Zhoushan
 • Województwo
  opolskie
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  inne

Recent Profile Visitors

2,243 profile views
 1. Można w izbie być działaczem, słyszałem...
 2. No dobra... Wrócę do tematu w 2023...
 3. Jakoś 4 lata temu inne tu się pojawiały opinie... Ciekawym ciągu dalszego.
 4. Tak pozwolę sobie odkopać ... Z perspektywy 4 lat... To jeszcze 4 i znowu będzie 8 lat...
 5. Czyli np. ogórki są niepełnonaturalne, rozumiem... A w bezpośrednim kontakcie ze skórą (krótkotrwała ekspozycja) niebezpieczne ... OT: Aż strach pomyśleć, co by to było, gdyby tak zjeść ogórka Normalnie życie na krawędzi... Odnośnie przekłamań i niedomówień: w branży kosmetycznej (i nie tylko, ale nie chce mi się tu plwać na suplementy diety) w skali globalnej to chyba norma ? Mało rozsądne byłoby oczekiwanie czegoś innego... P.S. A kosmetyki na bazie substancji pochodzenia naturalnego lub na bazie surowców naturalnych - istnieją? Bo może o to chodziło w pytaniu... ? (ach, te zawiłości lingwistyczne...)
 6. https://kobieco.pl/domowa-maseczka-z-ogorka/ Ogórki genetycznie modyfikowane i jajo sklonowanej kury...
 7. Pisz maila, czy dyplom z takiej czy innej uczelni w pl byłby akceptowany przez nich, ew. co by chcieli w ramach potwierdzenia (program, zrealizowane przedmioty + ilość godzin, podbite przez uczelnię + tłumaczenie tego przez przysięgłego...?...) Może z którejś firmy Ci odpiszą, to będziesz miał dane ze źródła.
 8. Zainteresuj się też, czy musisz być zarejestrowanym farmaceutą, by pracować jako CRA w UK... (W pl nie musisz nawet mieć do tego PWZ)... Jeśli nie, cała przypowieść lunaak jest Ci niepotrzebna... To samo dotyczy Kanady... (Każda prowincja osobno)
 9. I miejsce na uwadze a nawet traktuj jak aksjomat, że za 5 lat wszystko może wyglądać zupełnie inaczej ...
 10. Nie wiem, czy w Kanadzie możliwości są lepsze, bo mnie tam nie ma... Nasuwa mi się tylko parę spostrzeżeń: 1. Kanada nie jest małymi, mglistymi wysepkami. 2. Kanada nie jest aż tak strasznie zależna od gospodarki i polityki w UE (za to od USA owszem). 3. Kanada ma własne złoża surowców. 4. Kanada ma jeden z lepszych w skali światowej system opieki zdrowotnej. Kiedys, jak plany snułem poniewczasie, obstawiałem właśnie Kanadę i Australię. (Z cyklu: gdybym mógł coś zrobić inaczej, gdy byłem młodszy). Oczywiście to tylko moja zupełnie subiektywna opinia.
 11. A w pl zatrudni?... Moja opinia: jeżeli nastawiasz się na pracę poza pl i masz tyyyyyle czasu na to, spożytkuj go tak, by zaczynać od razu w kraju docelowym. (Już na etapie praktyk i tego typu akcji...). Potem masz to w CV + może jakieś referencje ktoś z tambylców Ci wystawi... Czyli tak samo, jak w pl byś robił, chcąc tu zacząć analogiczną pracę.... Może się mylę, ale kurczowe trzymanie się myśli, że tylko w pl możesz zacząć pracę, jest błędem.
 12. To próbuj pracować od razu po studiach w kraju docelowym.(to niemożliwe jakieś jest??). Studia w pl - ok, rozumiem (taniość), ale praca w pl? Tylko czas stracisz... Tak myślę.
 13. Bądź jak Przykładowy Znajomy. Co Cię powstrzymuje? Tym bardziej, że go znasz, zatem masz już tzw. znajomości. I po co te badania kliniczne do tego? Pogubiłem się... Nie, nie pracuję jako farmaceuta, nie, nie pracuję w Chinach i nie, nie pracuję jako farmaceuta w Chinach. P.s. Zorientuj się, czy możesz dokończyć studia w UK. Z tego, co pamiętam, brytyjskie papiery były (czy są, nie wiem -sprawdź) uznawane w Kanadzie. Ew. sprawdź ścieżkę doktoryzowania się w UK po polskiej uczelni... I dalej do Kanady. Jeden z moich znajomych w ten sposób relokował się do Kanady z paroletnim przystankiem w UK z Hongkongu bodaj... Musisz przekopać Kanadyjskie strony rządowe i poszczególnych prowincji także pod kątem uznawania kwalifikacji/edukacji...
 14. Ach! Oni! Ci Polacy!... ...I tylko my, Niemcy, jesteśmy dumni z naszych błędów... Praca w badaniach klinicznych na wymienionych w tym wątku stanowiskach to najczęściej praca w korpo. Dodatkowo wymaga dużej mobilności (życie w drodze). Trochę też myślę, że do 'papierologii', będącej esencją pracy na stanowisku CRA studia farm. są nieco na wyrost... Mogąc studiować farm. w czasach dzisiaj, w pierwszej kolejności ustalilbym docelowy kraj, w którym chciałbym pracować (bo pl absolutnie odradzam), następnie sprawdził opcje w kraju docelowym, postarał się jak najszybciej zacząć tam zdobywać doświadczenie , pozyskiwać znajomości i ogarnąć realia codziennej tam egzystencji. No i dużo samozaparcia, by nie budować przez ten czas w pl niczego, co mogłoby utrudnić relokację .. Kluczowa też może być świadomość, że niezależnie od tego, co się zaplanuje, rzeczywistość po zakończeniu studiów może okazać się zgoła odmienna, niż prognozowana... (Vide kurs CHF, Brexit, kryzysy, wojny, zmiany legislacyjne itp. itd.) Dodatkowo: dobra znajomość języków obcych ZAWSZE procentuje... Dodatkowo II: drugi zawód w zanadrzu (i doświadczenie w nim dokumentowalne) może się przydać, by wyżyć do czasu umocowania się w zawodzie docelowym (murarz, tynkarz, krawiec, cieśla, hydraulik, spawacz, dźwigowy... )
 15. Z tego wszystkiego nie rozumiem tylko, czemu jeszcze nie pytają, w jakiej walucie ...