aaadelayda

Farmaceuta ++
 • Zawartość

  567
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  62

aaadelayda wygrał w ostatnim dniu 26 Marzec

aaadelayda ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

363 Excellent

O aaadelayda

 • Ranga

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Izba Aptekarska
  Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie
 • Miejscowość
  Warszawa
 • Województwo
  mazowieckie
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna

Ostatnio na profilu byli

17815 wyświetleń profilu
 1. Nie udzielamy przez internet informacji o leczeniu lekami, zwłaszcza na receptę. Nie znamy wszystkich istotnych faktów, a nasze napisane słowa zostają jako dowód i mogą świadczyć przeciwko nam, gdy pacjentowi coś się stanie po zastosowaniu, na ogół na pewno błędnie, naszych wskazówek. Po takie informacje należy zgłosić się do lekarza lub farmaceuty w aptece stacjonarnej, przedstawiając mu receptę, podstawie której będzie mógł dokonać rzetelnej oceny sytuacji, a nie czytać opowiastki w necie, które często zawierają błędy i niedopowiedzenia.
 2. O sztandy się kłóciłam i wykłóciłam się. Nie przesypujemy u mnie w aptece. W rozporządzeniu nie ma nic, że muszą być przesypane po otwarciu.
 3. A ja się nie zgadzam z tymi dumpingowymi cenami. Już kiedyś tu pisałam, że skoro Bayer jest skłonny za pośrednictwem hurtu sprzedać tabletkę xarelto za 1 zeta do szpitala, to znaczy, że każda wyższa cena jest nieuzasadniona i jest jedynie zachłannością firmy. Tym bardziej mnie dziwi, że NFZ zgadza się na takie machlojki i uczestniczenie w refundacji, zamiast ich zgwałcić i zmusić do obniżki ceny. Teraz też wizę, że jedynym wyjściem jest powrót do acenokumarolu i pokazanie pajacom z Bayera drzwi oraz tortu pokrojonego w inny sposób. Wtedy dopiero wezmą się do roboty i przestaną nas okradać.
 4. To prawda...jesteśmy audytowani przez krakowskie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i jakkolwiek akredytacja nam potrzebna jak psu na budę, to sporo rzeczy nas nauczyli, zarówno na audycie, jak i na szkoleniach. Wiele ułatwia w ustawianiu na nowo procesów.
 5. Nie mam pojęcia, czy są jakieś kursy dedykowane, ale spróbowałabym poszukać od drugiej strony, czyli popytać o guru zarządzania jakością i zobaczyć, gdzie wykładają i dopiero tam pytać o zajęcia. Przedstawić dokładnie swoje potrzeby, czasem to skutkuje organizacją poszukiwanego kursu przez uczelnię.
 6. Proszę się zwrócić do lekarza. Ma obowiązek wszystko wytłumaczyć.
 7. W którym miejscu, to, co napisałam, jest niezrozumiałe? Sytuacje wspomniane przez Ciebie zdarzają się każdemu i jeśli uważasz je za dyskomfort w swoim życiu wymagający naprawy, to leki, które zaproponowałam są optymalnym wyjściem. Nikt tutaj nie zaproponuje Ci leków Rx. To forum farmaceutów, przez internet szczęśliwie jeszcze nie ma możliwości leczenia., więc jeśli propozycja Cię nie satysfakcjonuje, musisz udać się do lekarza.
 8. Przy takim profilu "nerwicy" i "zaniepokojenia", czyli praktycznie żadnym, zawsze proponuję pacjentom kurację ziołowymi lekami uspokajającymi. Co prawda trzeba je stosować przez dłuższy czas, ale efekt terapii utrzymuje się długo i radzenie ze stresem odbywa się śpiewająco. Nie ma większego znaczenia, jaki to będzie preparat, ważniejszy jest czas przyjmowania: miesiąc - dwa (najlepiej na noc niewielkie dawki). Leki, o których piszesz, dają jedynie doraźny efekt - zawieszają system i po czasie ich działania organizm wraca do punktu wyjściowego, zaś ziołowe korygują reakcje organizmu w dłuższej perspektywie.
 9. Rekomendacje EAU.pdf samoleczenie_antybiotykami.pdf uklmoczowyinternet.pdf
 10. Bialmed z Białej Piskiej, albo Baxter bezpośrednio.
 11. No...nie mów, że żaden. Ja tam czuję się na siłach Może nie jest to chleb powszedni w szpitalu, ale zdarzają się różne zagwozdki do rozwiązania. A biorąc pod uwagę szpitale kliniczne, tam zdarza się to jeszcze częściej, że pytają farmaceutów o zdanie. Są to na ogół młodzi lekarze, którzy czasem nie czują się pewnie w natłoku leków pacjenta, ale zawsze coś.
 12. Mogę powiedzieć od strony rekrutującej...nie ma ludzi do roboty, więc dyktuj warunki :), nie krępuj się. Szanujmy swoją pracę i czas, to i inni zaczną nas szanować.
 13. Również z powodu metronidazolu - zaburzenia widzenia, zawroty głowy, senność. Rzadko, ale lepiej mieć się na baczności.
 14. Biorąc pod uwagę li i jedynie możliwe interakcje, to przeciwwskazań nie ma. Natomiast jeśli chodzi o zasadność połączenia tych dwóch chemioterapeutyków, bez szczegółowych danych z antybiogramu nie ma możliwości oceny prawidłowego doboru leków. Za to jako upierdliwy farmaceuta zapytam tylko, czy zostałeś poinformowany o konieczności zachowania abstynencji "alkoholowej" do 48 godzin po zakończeniu stosowania metronidazolu i nie prowadzenia maszyn i pojazdów. Tudzież o pilnej obserwacji pojawiających się ewentualnych działań niepożądanych i zgłoszeniu ich lekarzowi w celu oceny istotności. Jeden z leków nie ma rejestracji w naszym cudnym kraju, to kontakt z lekarzem też raczej mało możliwy?