aaadelayda

Farmaceuta ++
 • Zawartość

  555
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  61

aaadelayda wygrał w ostatnim dniu 30 Styczeń

aaadelayda ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

361 Excellent

O aaadelayda

 • Ranga

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Izba Aptekarska
  Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie
 • Miejscowość
  Warszawa
 • Województwo
  mazowieckie
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna

Ostatnio na profilu byli

17612 wyświetleń profilu
 1. Proszę się zwrócić do lekarza. Ma obowiązek wszystko wytłumaczyć.
 2. W którym miejscu, to, co napisałam, jest niezrozumiałe? Sytuacje wspomniane przez Ciebie zdarzają się każdemu i jeśli uważasz je za dyskomfort w swoim życiu wymagający naprawy, to leki, które zaproponowałam są optymalnym wyjściem. Nikt tutaj nie zaproponuje Ci leków Rx. To forum farmaceutów, przez internet szczęśliwie jeszcze nie ma możliwości leczenia., więc jeśli propozycja Cię nie satysfakcjonuje, musisz udać się do lekarza.
 3. Przy takim profilu "nerwicy" i "zaniepokojenia", czyli praktycznie żadnym, zawsze proponuję pacjentom kurację ziołowymi lekami uspokajającymi. Co prawda trzeba je stosować przez dłuższy czas, ale efekt terapii utrzymuje się długo i radzenie ze stresem odbywa się śpiewająco. Nie ma większego znaczenia, jaki to będzie preparat, ważniejszy jest czas przyjmowania: miesiąc - dwa (najlepiej na noc niewielkie dawki). Leki, o których piszesz, dają jedynie doraźny efekt - zawieszają system i po czasie ich działania organizm wraca do punktu wyjściowego, zaś ziołowe korygują reakcje organizmu w dłuższej perspektywie.
 4. Rekomendacje EAU.pdf samoleczenie_antybiotykami.pdf uklmoczowyinternet.pdf
 5. Bialmed z Białej Piskiej, albo Baxter bezpośrednio.
 6. No...nie mów, że żaden. Ja tam czuję się na siłach Może nie jest to chleb powszedni w szpitalu, ale zdarzają się różne zagwozdki do rozwiązania. A biorąc pod uwagę szpitale kliniczne, tam zdarza się to jeszcze częściej, że pytają farmaceutów o zdanie. Są to na ogół młodzi lekarze, którzy czasem nie czują się pewnie w natłoku leków pacjenta, ale zawsze coś.
 7. Mogę powiedzieć od strony rekrutującej...nie ma ludzi do roboty, więc dyktuj warunki :), nie krępuj się. Szanujmy swoją pracę i czas, to i inni zaczną nas szanować.
 8. Również z powodu metronidazolu - zaburzenia widzenia, zawroty głowy, senność. Rzadko, ale lepiej mieć się na baczności.
 9. Biorąc pod uwagę li i jedynie możliwe interakcje, to przeciwwskazań nie ma. Natomiast jeśli chodzi o zasadność połączenia tych dwóch chemioterapeutyków, bez szczegółowych danych z antybiogramu nie ma możliwości oceny prawidłowego doboru leków. Za to jako upierdliwy farmaceuta zapytam tylko, czy zostałeś poinformowany o konieczności zachowania abstynencji "alkoholowej" do 48 godzin po zakończeniu stosowania metronidazolu i nie prowadzenia maszyn i pojazdów. Tudzież o pilnej obserwacji pojawiających się ewentualnych działań niepożądanych i zgłoszeniu ich lekarzowi w celu oceny istotności. Jeden z leków nie ma rejestracji w naszym cudnym kraju, to kontakt z lekarzem też raczej mało możliwy?
 10. Nie dla każdego . Po kilku latach niebywania za pierwszym stołem zapomniałam jak wyglądają pudełka.
 11. Dla odmóżdżenia infantylny Remigiusz Mróz. Z serii kontynuacja dzieł "wybitnych i klasyki": Zły Tyrmanda i Sven Hassel Legion potepieńców.
 12. Opowieści od lekarzy: 1. - Jakie leki Pan przyjmuje? - A wie Pani, że jeszcze ich nie pamiętam, to są leki od kardiologa. - A kiedy Pan był u kardiologa ostatnio? - Dwa lata temu... 2. - Jakie leki Pan przyjmuje? - Te które żona każe. 3. Wizyta domowa bez fartucha, z torbą lekarską. - Jak się Pani czuje? - Proszę księdza, bardzo źle. 4. W trakcie przyjęcia na oddział, badanie ginekologiczne. - Ma Pani nadżerkę. -Nieeeee....tylko podjeść sobie lubię. 5. -Jakie leki Pan przyjmuje? - Nie pamiętam, takie z wielbłądem.
 13. Panowie chyba generalnie mają większe szanse na oryginalny printscreen z reklamą
 14. Dokładnie. Tam, gdzie Ty widzisz DOZ, ja widzę kosmetyki z drogerii internetowej, bo ostatnio robiłam zakupy
 15. Bezpieczeństwa na tym świecie to nikt Ci nie zagwarantuje, bo nikt nie jest takim czarodziejem. Ale biorąc pod uwagę, że nie będziesz stosować równocześnie obu leków, i przerwa między jednym a drugim wyniesie 12 godzin, to interakcje, które sie pojawią nie powinny być zbyt nasilone. Pytanie tylko, czy skoro stosujesz leki okazjonalnie z powodu jakiegoś traumatyzującego wydarzenia, konieczne jest stosowanie tak dużych dawek? Ale w sumie....nie wnikam.