lunaak

Moderator
 • Zawartość

  2554
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  132

lunaak wygrał w ostatnim dniu 20 Maj

lunaak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

626 Excellent

O lunaak

 • Ranga
  Alchemik Receptury

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Miejscowość
  Greater Manchester
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna
 • Zainteresowania
  Różne
 • Strona WWW
  http://www.facebook.com/lukesspecials

Ostatnio na profilu byli

242595 wyświetleń profilu
 1. Hehe, ale fajnie :D

   

 2. Artykul troche po lebkach. Jest wiele innych, bardziej sensownych.
 3. Reputacja ujemna - no to się będzie działo
 4. Jak raz sobie pociągniesz na imprezie to spoko - nic Ci się nie stanie, najwyżej będzie rzyg. Jeśli się ubzdryngolisz, no to rzyg murowany i mdłości przez następne kilka dni. Umrzeć nie umrzesz - uszkodzić wątroby - nie uszkodzisz permanentnie. O co chodzi? Isotretinoina jest metabolizowana w wątrobie. Alkohol też. Jak tramwaj zatłoczony od pętli, to się musi trochę ulać po drodze żeby ktoś mógł wsiąść, silnik też się szybciej zagrzeje. Innymi słowy - wątroba ma swoją wydajność - jej obciążanie może dać Ci znać. Oczywiście nie ma mowy żeby seryjnie żłopać i brać isotretynoinę, bo to droga do samego końca - Twojego lub alkoholu.
 5. http://www.pharmaceutical-journal.com/publications/tomorrows-pharmacist/how-to-gain-your-licence-to-practise-as-a-pharmacist-in-the-us/11128041.article Tu przykład. Polak będzie potraktowany podobnie.
 6. Jest to sprawa bardzo droga do zrealizowania. Wymaga czasu i pieniędzy. Ludzie z reguły starają się o to gdy mają współmałżonków z Ameryki lub posady, które są zdefiniowane w odpowiednich przepisach i zatrudnienie odbywa się poprzez celowy sponsoring ze strony pracodawcy. Jest wiele egzaminów do zaliczenia oraz do zapłaty za dodakowe uzupełniające szkolenia. Amerykanie bronią się przed farmaceutami zamorskimi rękami i nogami. Tak samo jak przed chemikami, fizykami i innymi zawodami uczonymi w ich szkołach, które pobierają słone opłaty za kształcenie. Wyjątkami są zawody wysoko wyspecjalizowane tj, lekarze, ekonomiści, artyści. Też jestem zainteresowany opinią osób, które przechodziły proces nostryfikacji w US.
 7. Przez najbliższe kilka miesięcy będzie dużo wypowiedzi NIA, które nie będą odzwierciedlały stanu faktycznego. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji - na podpis prezydenta itd. Do tego trzeba liczyć na milion interpretacji (błędnych) nowych przepisów przez oddziały WIF-ów. To się ustabilizuje za jakiś rok, półtora. Jeśli myślisz o wejściu w posiadanie dodatkowej apteki to jest to obecnie trochę jazda bez trzymanki.
 8. Żegnamy Cię Blue-classic'u. Byłeś z nami przez 13 lat. Dzieliłeś z nami smutki i troski, jak również przyziemne swary farmaceutycznego, polskiego światka. Pełni bólu i zatroskania, przywiązani Użytkownicy.

  1. Nysander

   Nysander

   Będzie Blue-Modern ... :) może nie do końca taki sam ... ale jednak zachowa wiele jego elementów :) Dacie radę przyzwyczaić się ... niestety ta zmiana była nieunikniona ...

  2. dzambala

   dzambala

   Co sie stalo z shoutem? to byla najfajniejsza czesc iff... Wróci w dawnej postaci?

  3. Nysander

   Nysander

   shoutbox nie wróci ... będzie nowa aplikacja chatbox z nowymi zasadami ...

 9. Jestem Krakusem w 3/15-tych. A nie omieszkaj Pan pójść do lodziarni tych dwóch Włochów co to ją otwarli na Św Marka 23. I na obiady to oczywiście do Baru Mlecznego pod Filarkami.
 10. http://chocolate.krakow.pl/pl/ tu idź - łojezu jakie dobre rzeczy tam dajom
 11. Chyba 28 maja zdjęto Ci gips. Może te bazgroły to zalecenia rehabilitacji.
 12. Chyba 28 maja 2015 coś się zdarzyło, bo tę datę da się odczytać. Cośtam 14 Stan... trochę po aramejsku Potem nagle napisane "bandaż dyżurny rozkuć w tygodniu" Następnie opis jak dojechać ekspresówkami z Wrocławia do Kerfura w Zgorzelcu. Ogólnie to ja bym wrócił, kazał mu to odczytać i patrzyć jak czerwienieje z zachwytu Może w karcie napisał po polsku. Powodzenia w deszyfracji.
 13. Niestety odszedł od nas prof. Vetulani. Po nieszczęsnym wypadku w marcu nie powrócił do zdrowia. Będziemy pamiętać Jego zasługi na polu biochemii, neurobiologii, farmakologii. Wieczny odpoczynek...