lunaak

Moderator
 • Zawartość

  2598
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  140

lunaak wygrał w ostatnim dniu 18 Czerwiec

lunaak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

647 Excellent

O lunaak

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Miejscowość
  Greater Manchester
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna
 • Zainteresowania
  Różne
 • Strona WWW
  http://www.facebook.com/lukesspecials

Ostatnio na profilu byli

242866 wyświetleń profilu
 1. Cóż poradzić. Farmaceuta w PL jest od wydawania a nie od myślenia.
 2. Problem zaczyna się przy kupnie 70% wódki od gorzkich. Co wtedy? XD
 3. Niekoniecznie - FP opisuje etanol etanol 96% obj a nie m/m i tego głównie czepia się nadzór. Monografie są dwie - 96% obj i 70%obj dlatego właśnie pojawiają się takie pytania. Nadzór w większości przypadków uważa, że przez zapis % należy rozumieć procent objętościowy gdyż taki opisuje w monografii FP. "Gorzki" producent na etykiecie stawia Ethanolum 96% i dodaje karteczkę do przyczepienia na butelce z gęstością i podanym procentem masowym stosownie niższej wartości.
 4. I biorąc poprawkę na to wszystko powyżej, odpowiedź na pytanie jest trudna do udzielenia o ile w ogóle możliwa. Zapytany lekarz odpowie - "to co zwykle", "tyle lat tak piszę (i tylko wy macie problem)", "tak żeby było dobrze", "co to jest procent objętościowy/masowy - ja znam tylko jeden". O powodach nie wspomnę, bo to nieistotne. Które stężenie? To też nieistotne, bo wypadkowe i tak będzie inne, a szkody przez rożnicę to żadnej nie wyrządzi. Ważne jest, że przyczepić się może do tego NHZ - to wtedy dwie odpowiedzi na pytanie: " A skąd wiadomo jakie to stężenie?" 1. MASOWE - bo symbol procentu %, umownie sugeruje masowy gdy on jest najpopularniejszy, inne oznacza się przez dodatek obj, v/v 2. OBJĘTOŚCIOWE - bo farmakopea polska zawiera monografię etanolu 96% OBJ a nie masowego. Dlatego rzadko zdarza się aby NFZ tykał tego zagadnienia gdyż gubi się w teorii procentów. Należy odbijać piłeczkę ze wskazaniem na zerowe znaczenie kliniczne oraz droższe w kosztach postępowanie aniżeli faktyczne straty wynikające z wzięcia błędnych stężeń. Jedynym wyjątkiem kiedy to dla zewnętrznych roztworów w polskiej recepturze może mieć znaczenie to trójskłady detreo, salicyl i rezor na 40% etanolu. No to wtedy warto wziąć procent masowy gdyż wtenczas będzie więcej etanolu i roztwór będzie stabilniejszy.
 5. Problemy farmacji stosowanej - rozwiązywanie problemów klinicznych. Analiza odżywcza mieszanin TPN Formulacja mieszanin TPN Zagadnienia aseptyki terapii nowotworów, antybiotyków i mieszanin do wstrzyknięć Radiofarmacja i obrazowanie z użyciem kontrastów Analiza farmaceutyczna Chemia leków Podstawy farmacji klinicznej Opieka farmaceutyczna Receptura niesterylna Deontologia i etyka zawodowa Wychowanie fizyczne Wychowanie seksualne Prawo farmaceutyczne Informatyka farmaceutyczna Zarządzanie apteką Zarządzanie personelem Zarządzanie farmakoterapią w ośrodkach zdrowia Inne
 6. Przy braku regulacji rynku na samym początku w latach 90' tak to się kończy, ale skąd mieli wiedzieć jak to robić? A niektórzy z nich dzisiaj zasiadają w wysokich strukturach samorządu.
 7. Tak palłem tę klindę bo pod spodem zobaczyło mi się "gocce" Ten chlorchinaldin teraz mi bardziej pasuje
 8. Powiązanie jest takie, że izby nie pracują na wspólne dobro farmaceutów w Polsce, rozbijając (jak zwykle na atomy) wspólny interes jakim powinna być ochrona zawodu, dobro pacjenta itd, statuty, druty, pierduty. Dzięki takim zagraniom ukazuje się drugie dno izby jako lokalnego poletka, folwarku z zacięciem komercyjnym. Przy okazji uważam, że jakiekolwiek traktowanie stron izb jako tablic ogłoszeniowych jest nieporozumieniem. Od tego są gazety i komercyjne lub nie, strony www.
 9. To się zaczyna od takich pierdół, a kończy na kablowaniu konkurencji do WIF-ów celem zyskania korzyści materialnych. Dla mnie to słabe jest i faktycznie dzieli środowisko w mojej ocenie.
 10. Canis familiaris hortulanus. Brak profesjonalizmu i tyle. Może warto byłoby to nagłośnić co by NIA zauważyło.
 11. Literówkie mie sie wkradli I piszę po łacinie, bo nie wiem kto pyta :]
 12. Nie przejmuj sie. Cen swoje kwalifikacje.
 13. amoxicillinum/ac. clavulanicum 1000mg, 2x1, lag1 Clinamycinum solution ext. lag1
 14. A może napisał treściwie: zdolna