lunaak

Moderator
 • Zawartość

  2813
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  201

lunaak wygrał w ostatnim dniu 21 Sierpień

lunaak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

710 Excellent

O lunaak

 • Ranga
  Alchemik Receptury

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Greater Manchester
 • Województwo
  mazowieckie
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna
 • Zainteresowania
  Różne

Ostatnio na profilu byli

246950 wyświetleń profilu
 1. Niestety tylko Administrator może nadawać uprawnienia. Proszę kontaktować się bezpośrednio https://iff.pl/contact/
 2. Nic nie wiem. Ja tu tylko sprzątam Aczkowiek nie widać było nic wrogiego. Jedynie szkoda, że nie mogę nadawać uprawnień, bo dużo jest tu osób spełniających warunki, które by skorzystały na dostępie do informacji.
 3. Niestety uprawnienia nadaje Admistrator, a od czasu zmiany władz - nie był jeszcze z nim(i) kontaktu.
 4. Jak najbardziej warto być aktywnym na Forum aczkolwiek wpisy nie wnoszące nic do tematu, w szczególności odświeżające stare wątki, są automatycznie kasowane.
 5. Niestety nie mamy możliwości zmian dostępności działów. Tak jak wspomniałem - Moderatorzy nie otrzymali żadnych wiadomości od nowego właściciela Forum. Nie zapytano nas czy nadal chcemy się tym zajmować, nie przedstawiono nowych strategii działania ani planów na przyszłość. Proponuję bombardować skrzynkę mailową Administracji, może ktoś się w końcu odezwie. Wiemy, że nowy właściciel jest także w posiadaniu serwisu farmacja.net, więc może warto także tam się odzywać w tematach przydzielania uprawnień. Być może wreszcie i ja się czegoś dowiem.
 6. Niestety od momentu przejęcia Forum przez nowych właścicieli nie było z nimi kontaktu. Moderatorzy starają się prowadzić codzienne czynności utrzymujące porządek, ale nie mają możliwości nadawania uprawnień. Nowi właściciele nie kontaktowali się ani z Użytkownikami ani Moderatorami. Moderatorzy mogą tylko ubolewać nad takim obrotem spraw, ale nie mają nań wpływu.
 7. Bardzo proszę o założenie nowego tematu w dziale receptura-> leki jałowe
 8. Nie, nadal nie rozumiesz. Chodzi tylko o prawo poslugiwania sie tytulem farmaceuty. Jesli takiego prawa nie masz to jak chcesz pracowac na tym stanowisku? Jako kto? Jako Pharmacist nie mozesz. Mozesz jako "a person with a pharmacy degree". Pytanie czy dany pracodawca to zaakceptuje i to zawrzyj w zapytaniu. To wbrew pozorom jest wazne. Jesli nie masz rejestracji w GPhC to nie jestes farmaceuta. Jestes osoba po ukonczonych studiach farmaceutycznych. Poczytaj o tym w innych watkach na tym forum, bo schodzimy z tematu dlatego zamykam.
 9. Nie odpowiada. Robisz założenia przy ignorowaniu faktu, że nie możesz posługiwać się tytułem "Pharmacist" na terenie UK. Jeśli ktoś bez rejestracji podchodziłby do takiego stanowiska, to jako osoba "with a degree in pharmacy" z wyjaśnieniem, że rejestracji nie posiada. Dwa powody: firma może poprosić o dowód rejestracji lub sama sprawdzi; rejestrator może wparować lub przypadkowo może się wylać używanie tytułu, a oni tego pilnują.
 10. @Slawomir czytaj uważnie to co znajdujesz. To nie jest oferta pracy tylko opis stanowiska dla absolwentów. Cos a'la perspektywy tylko dla pracowników. Jedyne co jest dla Ciebie przerażające w tym opisie to to, że badaniami w UK zajmują się nie tylko farmaceuci, ale o tym już wspominałem.
 11. W kwestii zaświadczenia z NIA sprawa jest trochę mętna, bo we wniosku nie ma ani słowa o historii zatrudnienia w aptece: http://nia.org.pl/dat/magazyn/WNIOSEK_farm_UE_1_2012_06.pdf mimo wszystko jeśli wpiszesz jako stanowisko "sprzedawca frytek" to raczej sie to nie wliczy. Czy wliczy się magister farmacji "specjalista do rejestracji leków" w firmie farmaceutycznej niestety nie wiem gdyż nie znam nikogo kto by był w takiej sytuacji. Jeśli chodzi o pracę w UK jako Pharmacist - nie masz takiego prawa dopóki nie otrzymasz rejestracji. W UK nie jest tak jak w Polsce, że mgr farm. może używać tytułu bez rejestracji i pracować jako taki. Tytuł farmaceuty (magistra farmacji) oraz technika farmaceutycznego są prawnie chronione, bezwzględnie. Odnośnie stażu to nie wiem o który teraz Ci chodzi, bo trochę w tym wszystkim się już gubimy. Jeśli chodzi o praktyki po III roku czy praktykę półroczną to raczej nie, bo opiekun praktyk musi mieć możliwość monitorowania praktyki angielska język trudna język dla typowy pracownik polska uczelnia wyższa musi być zrealizowany pełny program praktyk, a to jest niemożliwe w angielskiej aptece, chociażby ze względu na brak izb recepturowych. w mojej ocenie istnieje mikroskopijna szansa na realizację programu w niektórych aptekach szpitalnych w Anglii, które wydają leki gotowe i mają pracownie aseptyczne i czasami nawet izby recepturowe (nie wszystkie). Dostać się na takie coś będzie za każdym razem oznaczało wyjątkowy wyjątek i bez woli współpracy ze strony brytyjskiej - nie ma szans. Staże w firmach to co innego i trzeba uderzać bezpośrednio. Odnośnie Kanady i pracy w firmie farmaceutycznej - ponownie odsyłam do kanadyjskiego rejestratora oraz urzędu imigracyjnego. Pierwszego zapytaj czy możesz używać tytułu bez uznanego dyplomu i rejestracji, w Kanadzie. Imigracyjnego zapytaj czy otrzymałbyś taką wizę. Oni mogą odsyłać Cię do konkretnych ogłoszeń, aby ustalić czy firma jest skłonna wystąpić o sponsoring wizowy kandydata z zagranicy.
 12. @Slawomir może najpierw spróbuj wyjaśnić swoją sytuację z organami rejestrującymi farmaceutów w krajach docelowych, bo na razie to zbierasz zbitkę legend i podań ludowych o tym. Jeśli chodzi o UK to jest w miarę sprawa jasna - rejestrujesz się po ukończonych studiach i odbębnionej praktyce. Wszyscy zazwyczaj zapominają tutaj dodać, że do wydania zaświadczenia z NIA potrzeba 3 lata stażu w PL , wiec i tak od razu po studiach do UE (UK) nie pojedziesz pracować. I jeszcze dodatkowo do UK język zdany jako IELTS 7.0, więc od razu tego nie ogarniaj, bo wynik jest ważny chyba rok czy coś. I na koniec - to i tak nie wszystko a poza tym to i tak się zmieni już od przyszłego marca kiedy koncertowo zacznie grać Brexit. Wątpię aby wymóg stażu iluśtam letniego się zmienił po Brexicie. Już teraz możesz o to zapytać bezpośrednio w izbie https://www.pharmacyregulation.org/ GPhC Co do Kanady, warto żebyś ustalił prowincję i uderzył z zapytaniem o rejestrację bezpośrednio, bo to może być inaczej od prowincji do prowincji. Dodatkowo warto poczytać o wizach pracowniczych, sponsoringu i na czym to wszystko polega. Na te pytania odpowie urząd emigracyjny. Uważaj na prywatne firmy prawnicze, rewelacyjnie udają rządowe strony i "chętnie pomagają" w załatwianiu formalności, oczywiście za kasę.
 13. Spoko. Na razie masz i tak dobrą pozycję gdyż jeszcze jesteś na studiach i teraz masz szanse jeszcze na bezpłatne praktyki czy staże zawodowe, zakładam, że zakwaterowanie masz w miarę tanie albo z Rodzicami. Warto proaktywnie się zgłaszać do firm. Przeszukaj ogłoszenia na CRA w pracuj.pl albo pl.indeed.com i normalnie pisz do nich. Weź nawet stare ogłoszenia, nieaktualne - to będzie Ci łatwiej odnaleźć firmy, które takie pozycje mają. W liście prosto z mostu - chcę zobaczyć o co chodzi, popatrzeć, pozamiatać, przynieść, odnieść, zrobić herbatę, na dwa tygodnie, może miesiąc albo dłużej. Może ktoś się zgodzi i Cię wpuści. Będzie to trudne gdyż firmy bronią się przed agentami, a podobno rekrutują już takich wśród studentów co by nie wzbudzać podejrzeń Takie doświadczenie jest bezcenne, bo będziesz już wiedział czy Ci to w ogóle pasuje. Pomyślałbym też nad taką akcją w kierunku zapraktykowania przy stanowisku specjalisty do spraw rejestracji leków.
 14. Nie wyciągaj jednomilimetrowych wniosków, bo Ci badania kliniczne kołkiem w gardle staną. Nie było mowy o dorabianiu czy rozmienianiu się po robocie tylko o dodatkowym zawodzie jeśli masz do tego zdolności, czas i kasę w inwestycje w szkolenia, które są drogie, czy nawet studia. Konrad z Effim znaleźli sobie niszę i niech im Słońce przygrzewa przez cały rok. To jest jedyne sensowne przedsięwzięcie w zakresie opieki, które znam na ten moment. Jednak w chwili powstania drugiej takiej firmy - rynek zacznie się rozcieńczać. W takim momencie chłopaki mają już zaplecze i mogą organizować szkolenia także z innych gałęzi farmacji. To jest dywersyfikacja. Przecież nie pójdą montować kranów aby dorobić. Odnośnie znajomego od baz danych to on kosi nie w przypadkowych magazynach tylko obsłudze baz programów farmaceutycznych aptek i hurtowni oraz stawia systemy obsługi, więc trudno mówić o tym jako oderwanym od farmaceutycznej rzeczywistości. W przypadku kompletnego dna to ten gostek ma już na ścianie certyfikaty Oracle, który kosztuje majątek i otwiera wiele drzwi. Także tego. .. Nie wpadnij w pułapkę pryncypiów i otwórz się na inne, pokrewne możliwości, a nie tylko badania i badania. W kolejce czekają inni, a jak jest duża podaż to można stracić zapał do tego i szybko się wypalić. Znam takie przypadki z mojego podwórka. Badania i próby kliniczne w NHS w powiatowych szpitalach to jest ciepła posadka dla osoby, chcącej na spokojnie doczłapać się do emerytury. Otacza się grafami, narzuconymi schematami i tak sobie wypełnia papierki. Zero kreatywności. Wielu szlag trafia na takim stanowisku i spadają do przemysłu.