Barbara

Nowy Użytkownik
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Barbara

Informacje o użytkowniku

  • Płeć
    Kobieta
  • Uczelnia Wyższa
    Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Izba Aptekarska
    Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie
  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie
  • Stanowisko
    Magister farmacji
  • Miejsce pracy
    apteka otwarta
  1. https://oia.waw.pl/pismo-mz-z-18-07-2018-do-oil-w-krakowie-dot-wystawiania-recept/ Jak Wy rozwiązujecie problem braku tytułu zawodowego osoby wystawiającej receptę? Ignorujecie? Dopisujecie z tyłu recepty?
  2. Moim zdaniem to mnożnik lekospisowy (ten w karcie zakupu) powoduje większe zaokrąglenia. Wyceń receptę robioną pełnopłatną na np. 1000g wody z użyciem najpierw jednego a potem drugiego mnożnika. cena zakupu 27,64zł. 1. mnożnik lekospisowy przeliczy cenę na 0,03zł wycena recepty 1000gx0,03zł daje 30zł 2.mnożnik apteczny 27,64zł:1000x1000 daje 27,64zł
  3. Mnożnik lekospisowy mamy w karcie zakupu i korzystamy z niego przy rozpakowywaniu towaru w trakcie wprowadzania faktury. I to on właśnie powoduje matematyczne zaokrąglanie ceny i zarzuty NFZ. przykład: 10g substancji kosztuje 262,55zł i komputer podaje cenę za 1g 26,26zł (zgodnie z zasadami matematyki). Jeśli teraz wycenimy do receptury 10g tej substancji to komputer policzy 262,60zł a nie 262,55zł jak zapłaciliśmy w hurtowni. I o tę różnicę NFZ ma do nas zastrzeżenia. W karcie towaru mamy mnożnik apteczny i on będzie liczył dokładniej ale jeśli go zastosujemy na odruku recepty mamy ilość substancji podaną w ułamku opakowania a musi być w gramach. Tak na marginesie to NFZ pomylił mnożniki do których ma pretensje.
  4. https://oia.waw.pl/odpowiedz-nfz-dot-metody-zaokraglania-wartosci-surowcow/ Czy z tego wynika, że nie możemy stosować mnożnika czyli rozpakowywać receptury? Przecież substancje muszą być podawane w gramach, a nie w częściach opakowania. Jak Wy to robicie?
  5. Rodo bezpłatny poradnik znajdziecie na stronie NIA http://www.nia.org.pl/2018/05/24/rodo-w-twojej-aptece-bezplatny-poradnik-instrukcja-i-dokumenty-do-pobrania/
  6. Ciekawe jak interpretują to inne oddziały NFZ.
  7. Widzieliście już pismo warszawskiego NFZ? https://oia.waw.pl/realizacja-recept-odpowiedz-mazowieckiego-oddz-nfz-z-21-maja-2018-r/ Dlaczego NFZ wymaga od nas adnotacji o całkowitej realizacji recepty ? 1. Jest przecież Komunikat dotyczący stosowania rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie recept /www.gov.pl/zdrowie/komunikat-dotyczacy-stosowania-rozporzadzenia-ministra-zdrowia-w-sprawie-recept 2. Jest art. 10 Ustawy z dnia 10 kwietnia 2018 Dz. U. poz. 697 3. Jest §18 Rozporządzenia MZ z dnia 17 kwietnia 2018 Dz. U.Poz.745 Wszystkie te przepisy stanowią wyraźnie: papierowe recepty są realizowane na dotychczasowych zasadach.
  8. Moja drukarka nie daje możliwości drukowania takiego komunikatu. Czeka mnie wymiana drukarek.
  9. Czy u Was program Kamsoft drukuje na odruku recepty: "całkowicie zrealizowana"? Podobno jest taka możliwość.
  10. Informacja zamieszczona przez jedną z farmaceutek na stronie Warszawskiej Izby. "OD nowego rozporządzenia-info zaczerpniete bezpośrednio z NFZ od os. z działu kontroli aptek: Tak, na rp musi być KOD POCZTOWY PACJENTA , ale mozemy go uzupełnic z tyłu! " Nowe rozporządzenie weszło w życie 18 kwietnia 2018 roku. Niestety, mimo licznych pytań i nagabywań nikt z warszawskiej izby nie raczył, do dnia dzisiejszego odpowiedzieć na żadne pytanie dotyczące nowego rozporządzenia.
  11. RODO czyli temat zabezpieczenia danych osobowych. Jakie kroki podejmujecie w celu dostosowania apteki do nowych przepisów o ochronie danych osobowych?
  12. Komunikat o który zamieściłam w poprzednim wpisie cały czas obowiązuje. Zajrzyjcie na stronę https://rx.edu.pl/2017/08/26/zasady-wystawiania-i-realizacji-recept-bez-zmian-do-1-stycznia-2019-r/
  13. http://www.dia.com.pl/pl/komunikat_mz_w_sprawie_realizacji_recept_po_wejsciu_w_zycie_zmian_zawartych_w_nowelizacji_ustawy_o_systemie_informacji_w_ochronie_zdrowia/4869/
  14. Zapytam bardzo podobnie. Czy wymagacie kodu pocztowego na receptach? Nie? Tak? Dopisujecie go na rewersie?