amadejsk

Farmaceuta
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O amadejsk

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Izba Aptekarska
  Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie
 • Miejscowość
  Mińsk Mazowiecki
 • Województwo
  mazowieckie
 • Stanowisko
  Magister farmacji
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Ostatnio na profilu byli

663 wyświetleń profilu
 1. Zdaję za 1,5 mies. I nie mam żadnej giełdy. A przydałaby się.

  1. evag

   evag

   trzeba przeczytać regulamin,tam jest napisane pod jaki adres mail wysłać swoje dokumenty

 2. Słuchajcie,jak mogę uzyskac dostęp do częsci specjalizacja.

  1. marmi

   marmi

   Też bym sie z chęcią dowiedziała jak uzyskać dostęp 

  2. amadejsk

   amadejsk

   zrobić wpłatę na konto i powiadomić o tym moderatora. info o tym do wyszukania w regulaminie, chyba pojawia się też przy próbie wejścia w zablokowany dział.

  3. Fructisss

   Fructisss

   niestety żadne wpłaty nie pomogą. Z moderatorem kontaktu brak - założyłam nowy temat Egzamin specjalizacja 2018

 3. Ja staram się zapisywać dawkowanie już po fiskalizacji, a od niedawna stosuję metkę z metkownicy i zamiast pisać po opakowaniu piszę dawkowanie na metce i naklejam-zawsze można łatwo odkleić
 4. Prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa. Leki przeciwkaszlowe takie jak dekstrometorfan i kodeina nie powinny być stosowane u dzieci bez kontroli lekarza, gdyż ich działanie polega na hamowaniu ośrodka oddechowego. W przypadku przedawkowania leku u dziecka może w skrajnych przypadkach dojść do zatrzymania oddechu, a na pewno skutki przedawkowania są poważniejsze niż u osoby dorosłej, dlatego lek ten powinien być stosowany zgodnie z ulotką, z dokładnie odmierzoną dawką. Ostatnio weszły w życie przepisy regulujące sprzedaż dekstrometorfanu dla jednego pacjenta, na jedną kurację, natomiast nie dotyczą one dzieci, bo dla dzieci dawkę leku powinno się ustalać indywidualnie, np. w oparciu o masę ciała dziecka a nie w oparciu o wiek, bo dzieci w jednym wieku mogą znacznie różnić się wzrostem i masą ciała a to znaczy, że dla każdego z tych dzieci właściwa będzie inna dawka leku. To, że przepisy zezwalają na sprzedaż takiej dawki leku jak w Acodinie junior bez recepty, to już inna kwestia. Pytanie dlaczego acodin junior zarejestrowany jest jako lek na receptę należałoby zadać producentowi leku.
 5. Nie wiem o co ci chodzi, wiesz, że dopisywanie na receptach to fałszerstwo i pytasz o to na forum? Wołałabym wrzucić w kolejkę i donieść receptę, zapytać kierownika i wrzucić w straty, albo poprosić jakiegoś znajomego lekarza odwiedzającego aptekę o receptę na 100%. Fałszerstwo to fałszerstwo, wiadomo, że zamiary nieczyste.