Mariola1990

Nowy Użytkownik
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Mariola1990

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  nie dotyczy
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Polska
 • Województwo
  warmińsko-mazurskie
 • Stanowisko
  nie dotyczy
 • Miejsce pracy
  nie dotyczy

Recent Profile Visitors

809 profile views
 1. Witam, Podczas ostatniej wizyty u lekarza przepisano mi lek Miflonide (do inhalacji) z racji duszności występujących przy silnym przeziębieniu. Niestety zapomniałam dopytać jak długo powinnam stosować ten lek - czy wystarczy jedynie do ustąpienia objawów, czy jest potrzeba dłuższego stosowania?
 2. Przepraszam za post pod postem, ale kolejny raz muszę zwrócić się z prośbą o pomoc. Odnośnie opisywanych przeze mnie ostatnio objawów - po tygodniu nie ustąpiły, więc zdecydowałam się na kolejną wizytę u lekarza rodzinnego, gdzie skierowano mnie do poradni neurologicznej. Neurolog stwierdził jednak, że nie jest to problem neurologiczny, po czym wręczył mi receptę na kolejne leki przeciwzapalne i jakieś suplementy diety (?). Udałam się ponownie do lekarza rodzinnego w celu poinformowania o wynikach wizyty u neurologa. Rodzinny stwierdził, że nie ma potrzeby stosowania wszystkich zapisanych preparatów, dodatkowo dostałam receptę z zamiennikami tych przepisanych przez neurologa. Koniec końców mam przyjmować lek przeciwzapalny (Aspicam) i witaminy z grupy B. Usłyszałam również, że jeśli to nie pomoże, to mam się wybrać do specjalisty, jednak po zadaniu pytania "ale do jakiego specjalisty?" uzyskałam odpowiedź "nie wiem" (?). Sama już nie wiem co robić, czy jest sens przyjmowania tych leków, w jakim jeszcze kierunku się diagnozować? Jeśli chodzi o objawy to mam wrażenie, że drętwienie w nodze i ręce nie jest już takie silne, natomiast tak jakby przenosi się to wyżej - czuję ucisk po lewej stronie szyi (czasami z prawej strony też), nie wiem czy to jakaś żyła/tętnica czy coś innego, widzę też pulsowanie pod skórą po lewej stronie szyi, czego wcześniej nie zaobserwowałam. Czasami też mam wrażenie, jakby drętwiała mi lewa strona głowy. Czy w ogóle bezpieczne jest przyjmowanie NLPZ przy takich objawach? Proszę o jakieś podpowiedzi.
 3. Dziękuję za odpowiedzi, dziś ustąpiło już drętwienie i uczucie ciężkości w lewej ręce, ciśnienie też utrzymuje się na normalnym poziomie, więc przypuszczam że może faktycznie była to reakcja na któryś z leków bądź efekt ich połączenia. Jeśli natomiast chodzi o objawy tj. uczucie drętwienia, mrowienia, chłodu w nodze, dodatkowo w łydce uczucie podobne do "zakwasów" - ktoś ma pomysł, co to może być? Lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej to niedoleczony stan zapalny (po zapaleniu ścięgna w stopie), na pytanie czy może to być coś związanego z krążeniem odpowiedział że nie sądzi, żeby to było to. Ale nie zaproponował też dalszej diagnostyki w którymkolwiek kierunku.
 4. A czy wymienione przeze mnie objawy mogą być również przyczyną niedoboru potasu?
 5. Udałam się wczoraj na wizytę lekarską w celu zdiagnozowania problemu z nogą (jakieś 2 miesiące temu miałam zapalenie ścięgna w lewej stopie, teraz pojawiło się napięcie w łydce oraz uczucie drętwienia i mrowienia w tej samej nodze). Na podstawie objawów lekarz stwierdził, że może być to niedoleczony stan zapalny i przepisał diklofenak (konkretnie Olfen). Dodatkowo przyplątało mi się zapalenie pęcherza, o czym wspomniałam na wizycie i dostałam dodatkowo cyprofloksacynę (Cipronex). Wczoraj o godzinie 14 zażyłam pierwszą dawkę Cipronexu, 12 godzin później drugą. W międzyczasie (ok. godz. 18) zażyłam Olfen. Nie zauważyłam żadnych dziwnych objawów aż do dzisiejszego poranka - obudziłam się z uczuciem drętwienia i mrowienia w lewej ręce. Zmierzyłam z ciekawości ciśnienie - 140/98, co bardzo mnie zdziwiło, bo pierwszy raz w życiu odnotowałam takie wysokie ciśnienie (zazwyczaj jest w granicach 110/75). Umówiłam się na kolejną wizytę lekarską i powiedziałam o objawach. Lekarz stwierdził, że może wystąpić taka reakcja po połączeniu tych dwóch leków i żeby na razie kontynuować stosowanie Cipronexu, a odstawić Olfen. Czy faktycznie mógł być to skutek uboczny połączenia tych dwóch leków/zażycia któregoś z nich? Czy uczucie drętwienia i mrowienia w ręce może być spowodowane wysokim ciśnieniem, czy może to być jakiś odrębny problem (być może związany z podobnym uczuciem w nodze)?
 6. Witam serdecznie, Nie wiem czy zamieszczam pytanie w odpowiednim dziale, ale myślę, że można to podpiąć pod kategorię dermokosmetyków. Mianowicie chodzi mi o srebro koloidalne w formie toniku do przemywania twarzy - kupiłam butlę już jakiś czas temu, ale do tej pory nie zastosowałam preparatu ani razu po przeczytaniu kilku artykułów na temat srebrzycy. Czy istnieje w ogóle taka możliwość, żeby preparat ze srebrem stosowany zewnętrznie mógł wywołać tę chorobę? Z tego co się orientuję preparat, który posiadam ma stężenie 37ppm. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam