legeartis1306

Nowy Użytkownik
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About legeartis1306

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  nie dotyczy
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Katowice
 • Województwo
  śląskie
 • Stanowisko
  Technik farmaceutyczny
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

562 profile views
 1. We wcześniejszych tematach wyczytałem, że pochodne nitrofuranu nie mają udowodnionego działania. Czy ktoś mógłby mi podać link do badań na ten temat? Mogą być w języku angielskim.
 2. Dzięki! A co w niej takiego złego?
 3. A jak to jest w rozporządzeniu? Zakaz dotyczy 240mg soli kodeiny, czy samej kodeiny? Nigdzie nie mogę znaleźć. Bo jeśli faktycznie jest tak jak piszesz, to opakowania po 20 sztuk bez problemu można wydać bez recepty. I gdyby tak faktycznie było, to nie mam pojęcia po jaką cholerę robili tą ustawę, skoro ćpuny dalej będą mogli kupić jedno duże opakowanie. No chyba, że znikną one ze statusu OTC, albo zostaną wycofane z produkcji.
 4. W Thiocodinie po 20 tabletek są przekroczone łączne ilości substancji. 20 tabletek * 15mg = 300mg kodeiny. A dozwolona ilość to 240mg. Wypada także Mucotussin syrop oraz Tussidex.
 5. Zanim przepisano mi diklofenak nie stosowałem żadnych NLPZ od kilku lat i nie miałem pojęcia że tak zareaguje mój organizm. Gdybym wiedział wcześniej to rzecz jasna że bym nawet nie realizował recepty.
 6. Dostałem od lekarza Majamil i Naproksen. Na chwilę obecną jest tylko ten jeden w przychodni do której chodzę, a on nie jest skłonny wypisać lek na życzenie pacjenta. Sam wie najlepiej. Do reszty są terminy, a w innych godzinach niestety pracuje.
 7. Powiedzmy, że potrzebowałbym leków przeciwbólowych na moje problemy z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym. Niestety wizytę u lekarza będę miał dopiero za jakiś czas, bo na chwilę obecną nie mam czasu, a lekarze powyjeżdżali na urlopy, a ból jest na tyle denerwujący, że nie idzie zbytnio cieszyć się dniem. Każdy z NLPZów mimo że skutkuje to źle na mnie działa (Po 2 tabletkach Metafenu drażnienie w brzuchu, po Dexaku SL 2 saszetki krew w stolcu, Aspicam 15mg nieco lepiej, ale też żadnych cudów prozdrowotnych). Pyralgina z kolei w ogóle nie działa. Paracetamol za słaby, nawet ten z dodatkiem kodeiny (Solpadeine). Przetestowałem cały arsenał analgetyków, nawet już z desperacji robioną maść z lidokainą, którą wysmarowałem sobie plecy. Pomaga Doreta 325+37,5 x2 i Poltram Retard 100 i to właśnie na jego przykładzie pytam. I tak, pracuje w aptece. Zamierzam za wszystko zapłacić, nie mam zamiaru nikogo oszukać, okraść czy wykorzystać w celach pozamedycznych. I nie jestem także uzależniony. Plastry rozgrzewające pomagają, choć nie zawsze mogę je używać. Z kolei te lecznicze są bardzo drogie. Żele przeciwbólowe, tj. Traumon, Naproksen 10% i VoltarenMAX nie skutkują. Sirdaludu przepisanego od lekarza nie chcę brać bo wiem, że ma wiele działań niepożądanych i jest dość szkodliwy. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? O czymś zapomniałem?
 8. A gdyby na recepcie nie zauważyli różnicy w piśmie między lekarzem, a powiedzmy pacjentem, wszystko byłoby poprawne, to czy mimo to porównują kartotekę i to co zostało przepisane u lekarza z tym co zostało wydane w aptece?
 9. Witam. Mam takie oto pytanie. Czy leki 100% są w jakiś sposób kontrolowane przez organy? Mam na myśli, czy gdyby jakiś pacjent przykładowo dopisał jakiś lek na 100% na recepcie, który nie jest lekiem OTC i wszystko byłoby poprawne merytorycznie i estetycznie, to czy po zrealizowaniu takiej recepty ktoś może dojść do tego, że ów recepta została podrobiona? Czy ktoś np. porównuje wystawione recepty między lekarzem, a tym co zostało zrealizowane w aptece? Wiem, że z refundowanymi sprawa jest o wiele bardziej jasna, ale jak to jest z pełnopłatnymi?
 10. Jak to jest z lekami o przedłużonym uwalnianiu. Powiedzmy, że mam Poltram Retard 100. I teraz czy oznacza to, że 100mg tramadolu jest uwalnianie na godzinę, czy to po prostu cała pula leku, która działa przez określony czas aż się skończy uwalnianie? Zawsze mnie to zastanawiało, czy większą dawką będzie np. zwykła Doreta 37,5mg ale od razu, czy np. 100mg ale uwalnianie przez dłuższy czas w mniejszych dawkach? I jeśli to drugie, to w jaki sposób obliczyć ile jest uwalnianie z tych 100 na godzinę np.?
 11. Ok, trochę mnie pocieszyliście. Studiował może ktoś w Sosnowcu? Wie jak wygląda tam sytuacja?
 12. A czy to nie będzie dziwne, że nagle wejdzie ktoś, kto nigdy wcześniej nie uczęszczał na zajęcia, słucha i robi notatki?
 13. Zastanawiam się, czy osoba w pewien sposób związana z farmacją (technik), ale nie mająca możliwości studiowania, może przychodzić na wykłady z farmacji? Po prostu, czy mógłbym sobie iść na dany wykład, posłuchać, porobić notatki? Czy jest to tylko i wyłącznie dla przyszłych magistrów i wstęp wzbroniony? Mógłbym nawet dopłacić...