hasal

Farmaceuta +
 • Content count

  3,632
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  83

hasal last won the day on November 8 2020

hasal had the most liked content!

Community Reputation

452 Excellent

About hasal

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  nie dotyczy
 • Izba Aptekarska
  Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie
 • Miejscowość
  ww
 • Województwo
  mazowieckie
 • Stanowisko
  Inne
 • Miejsce pracy
  inne

Recent Profile Visitors

1,164,639 profile views
 1. Ale to nic nowego zawsze większość chciała zostać prezesem Bayera
 2. Konflikt interesów jest zaszyty nie w tablicy ogłoszeń tylko w obecnej praktyce funkcjonowania samorządu - czyli połączenia organizacji mającej za zadanie trzymania pieczy nad standardami wykonywania zawodu, związku zawodowego i izby gospodarczej. Dopóki tak będzie to niemal każda dyskusja obciążona będzie konfliktem na linii pracodawca - pracownik. Jednocześnie środowisko jeszcze chyba nie jest gotowe na to co jest w innych państwach czyli opłacanie składek za członkostwo w kilku organizacjach. Taki mały dysonansik trudny do usunięcia. Właściciele oczekują poprawy swojej sytuacji ekonomicznej, a pracownicy swojej. Na obydwie nie mam wpływu. Co do ogłoszeń - co do zasady każda izba jest samodzielnym niezależnym bytem który ma dbać o interesy swoich członków. Dlatego trudno jest oczekiwać od izby warszawskiej aby czas pracownika był poświęcany na obróbkę i zamieszczanie ogłoszeń członków innych izb bo już go brakuje co może spowodować konieczność przyjęcia kolejnej osoby do pracy i zwiększenia kosztów prowadzenia działalności. Tak samo jest z ogłoszeniami niefarmaceutów. W mojej izbie ogłoszenia są bezpłatne ale mogą je umieszczać tylko członkowie izby (wyjątkami są pracodawcy prowadzący szpitale, hurtownie i inne z oczywistych chyba względów i przy konieczności zaakceptowania pewnego braku logiki). To że nas nasi koledzy próbują oszukać i czasami im się udaje to inna sprawa. Inną sprawą jest też kwestia małoprofesjonalnych adresów mejlowych czy też anonimowych ogłoszeń. Ale ten problem nie jest wyjątkowy tylko dla naszej branży. Plusem sytuacji jest to, że izba wie kto zamieścił ogłoszenie i nie robi z tego tajemnicy jak ktoś zapyta. Czy likwidować tablicę - mogę ją zlikwidować tylko wtedy powstanie zarzut, że przez to trzeba za ogłoszenia płacić na portalach komercyjnych i że izba nie działa na rzecz członków. I że nie ma żadnych korzyści z opłacanych składek. Jeśli chodzi o małe izby pamiętajcie o tym że ich budżety też są małe i płatna tablica ogłoszeń może przynieść $$ które pozwolą na rozszerzenie działalności. Nie każda izba ma ponad 5000 członków jak moja. A do każdej są zarzuty o niespełnienie oczekiwań - mi jest oczekiwania spełniać o wiele łatwiej niż kolegom w Rzeszowie, Kaliszu czy Koszalinie gdzie liczba członków sięga od 500 do 1000. A najlepiej jest po prostu zadzwonić i pogadać. Jak przychodzi co do czego okazuje się to nie jest wszystko takie proste jak wygląda z zewnątrz.
 3. Hehehe znalazłem ciekawy zapis w jednym z przepisów - weź 3 buraki mogą być z ZPP
 4. https://giphy.com/gifs/trump-donald-sprinkles-3oKIPf1BaBDILVxbYA
 5. Co znaczy OBWALAMY?
 6. Możemy zrobić konkurs na printscreena z najlepszą reklamą na IFF Wallander ma spore szanse na podium.
 7. DOZ sponsorem IFF? Tak działają Google ads - podrzucają Ci reklamy dostosowane do Twojego profilu wyszukiwania. Jak zaczniesz szukać roślin to pokaże Ci reklamę nawozu.
 8. Otóż to - nie jest to za bardzo fortunne gdy MZ nie potrafi przeczytać tego co samo napisało. Rozumiem, że intencja była taka jak w piśmie tylko tabelka im trochę nie poszła. NRA napisała to co literalnie wynika z rozporządzenia - a że MZ czyta rozporządzenie w sposób ułatwiający pracę farmaceutom a mniej korzystny dla firm - cieszmy się bo takich czasów dawno nie było.
 9. Co do zasady dopóki produkujesz testosteron w dużych ilościach każde leczenie będzie miało efekt czasowy.
 10. O coś o mnie... Widzisz Tomku - bardzo się nie pomyliłem odnośnie receptury - tylko nieprawidłowo oceniłem tych którzy będą to robić. Renesans jest w sieciach. A wiesz dlaczego? Ponieważ znalazły sposób na zarabianie o wiele większych $$ niż indywidualni poprzez wymuszanie podniesienia cen na surowce a następnie pod koniec roku wystawienie korekty lub noty uznaniowej odpowiadającej kwocie podwyższenia ceny. Receptura dla łebskich farmaceutów jest sposobem na dołożenie kilku % w skali roku z marży i taksy + kolejnych od pacjentów którzy zrealizują przy okazji recepty. Nie ma dobrych rozwiązań dla wszystkich i złych dla wszystkich - są szanse wykorzystane i stracone - każdy wybiera sam.
 11. Minecraft
 12. No to chyba wszystko jasne
 13. a czy 71a już obowiązuje?