evo

Farmaceuta
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O evo

 • Ranga

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Izba Aptekarska
  Dolnośląska Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  City
 • Województwo
  dolnośląskie
 • Stanowisko
  Kierownik apteki
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Ostatnio na profilu byli

697 wyświetleń profilu
 1. Co do losu lekarzy to polecam lekturę "Mali bogowie" mocno otwiera oczy na to jak wygląda świat młodych rezydentów. Jeśli jesteś ambitny to tak jak reszta wspominała, ucz się języków i realizuj się za granicą.
 2. Skomplikuję dodatkowo - dość często pacjenci z euthyroxem mają przepisane również żelazo :> Z praktyki najczęściej sprawdza się euthyrox rano, potem ipp, a na dobranoc żelazo.
 3. Wracając do pytania ''kiedy'', to najważniejszy staje się compliance, czyli czy w ogóle pacjent weźmie ten zakupiony już probiotyk. Dlatego skłaniam się ku wersji równocześnie z antybiotykiem, bo wtedy jest szansa, że nie zapomni. Większość pacjentów ma problem z regularnością już jednej/dwóch tabletek, często biorą jeszcze inne leki. Nie ma szans żeby pamiętali o probiotyku 2h po. A jak będzie leżeć w szufladzie to na pewno nie pomoże Oporność bakterii w świetle probiotyków, serio? Iście akademickie pytanie Problemem nr jeden jest ilość niepotrzebnie przepisywanych antybiotyków, plus to co się stosuje w weterynarii - to jest problemem, a nie probiotyki.
 4. Jak zawsze w farmacji, jedni jedno, drudzy drugie. Nie dziwne, że potem pacjenci nam nie ufają, bo dla zysku i cięcia kosztów usłyszą, że ''jasne można stosować po dacie''.
 5. O dziwo również są punktowane szkolenia ''biznesowe'', przydają się czasem dla małych indywidualnych aptek.
 6. Fantastyczny i zacnie się prezentujący deser: 1)granat 2)bita śmietana 3)bezy Bezy kruszymy i wysypujemy warstwę na dnie miseczki, następnie bita śmietana i nasiona granatu. Pyszne, bo nie jest za słodki - kwaskowy granat świetnie łamie bitą śmietanę i bezy.
 7. Podstawa to unikanie alergenu, czyli częste przepłukiwanie oczu, nosa itd. Na leki każdy reaguje indywidualnie więc opinie co do różnych preparatów są podzielone.
 8. Skrócenie kuracji może skutkować powstaniem szczepów opornych bakterii czyli może się okazać, że będzie konieczny kolejny antybiotyk. Podstawa to pytać lekarza i farmaceutę.
 9. Jeśli coś ma się stłuc, to zawsze będzie to butelka tranu. Efekty zapachowe na długi czas gwarantowane.
 10. U nas sprawdza się cieniutki paseczek ucięty z różowej metki Pracownika jak sięga do szuflady w oko kole, a podczas przynoszenia do pierwszego stołu można dyskretnie usunąć takie oznaczenie. Oczywiście pacjenta informujemy o krótkiej dacie.
 11. W DIA raczej uprzejma rozmowa, pytania trochę podchwytliwe, ale nie żeby cię złapać, ale żeby zapamiętać rzeczy z którymi się możesz spotkać. np. jakie prawa przysługują weteranom.