Livyatan

Nowy Użytkownik
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Livyatan

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  nie dotyczy
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Suwałki
 • Województwo
  podlaskie
 • Stanowisko
  nie dotyczy
 • Miejsce pracy
  nie dotyczy

Recent Profile Visitors

749 profile views
 1. Witam. Mam pewien problem - czy można w jakiś sposób ustalić co dokładnie zostało podane w szpitalu 7 lat temu? Chodzi o PN, czy istnieje jakiś sposób na rozróżnienie produktów leczniczych? NFZ nie ma danych odnośnie preparatu zastosowanego, szpital ukrył przetargi publiczne. Są widnieją tylko info w UZP bez konkretów. To w ogóle możliwe by stosowano inny lek niż z zamówienia publicznego?
 2. Mam pytanie. Czy można w jakiś sposób rozróżnić jaki lek został zastosowany? Wg. pewnych dokumentów w procesie mojego leczenia stosowano TPN - całkowite żywienie pozajelitowe produkowane przez koncern Baxter. Chodzi tutaj o mieszaninę Multimell Jednak w moich danych ZIP w określonym czasie zastosowano częściowe żywienie pozajelitowe. Czy w takim przypadku moje twierdzenie iż stosowano Soluvit N bez emulsji tłuszczowej znajduje potwierdzenie? Czy na polski rynek żywienie częściowe można wykonać jedynie z produktów Fresenius-Kabi? Proszę o odp.
 3. Jesteście forum o farmaceutycznym, naturalnym odruchem dla mnie jest szukanie informacji o tym żywieniu w tym miejscu. Nie chce mi się wierzyć by ktoś kto pracuje na OIOMie podawał informacje która nie jest prawdziwa - czyli to że żywienie ma być chronione przed światłem. A Klęk twierdzi że czas podawania był skrajnie nie odpowiedzialny. Dostałem 100 procentowe info o tym że badają właściwości leków typu multimel. A na waszym forum jest spis leków światłoczułych i w tym spisie jest adriomecyna a tak się składa że również nie chronili jej przed światłem.
 4. Z tego co widzę w swoich papierach, był to drugi rezonans po popełnionym błędzie... byłem już wtedy w śpiączce. W pierwszym nie postawiono diagnozy, stwierdzono że to jedynie nie udar 1. " Badanie MR mózgu wykonane w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i osiowej, w sekwencjach SE T1przed i po kontrascie , frFSE T2, T2 FLAIR, DWI, GRE, Obustronne, symetryczne zmiany w grzbietowej części rdzenia przydłużonego ulegające wzmocnieniu kontrastowemu - obraz zmian nietypowy dla świeżego udaru ( brak zahamowania dyfuzji wody) , brak cec h krwawienia wewnątrzczaszkowego. Obrza zmian niecharakterystyczny . Konieczne badanie kontrolne w zależności od nasilenia objawów. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przymózgowe przestrzenie płynowe nieposzerzone." 2. rm jest wyżej 3. rm "Skier: Encefalopatia Wernickego. SE,T1,ax;FSE,T2,ax,sag,cor;FLAIR,ax;CUBE,3D/FLAIR,cor;GRE,T2*,ax;DWI W porównaniu z badaniem z dn. 29.10.2012r. wyraźna, choć jeszcze niecałkowita, regresja widocznych poprzednio zmian. Nie stwierdzam "świeżych" ognisk lub obszarów nieprawidłowego sygnału. Układ komorowy bez przemieszczeń. Szerokość płynowyc h przestrzeni mózgowia w normie. Masywne zmiany zapalne w lewym uchu (niemal bezpowietrzne komórki wyrostka sutkowatego), mniej nasilone zmiany w uchu prawym. Zgrubienia śluzówki w zatoce klinowej i b. dyskretne w lewej szczękowej i czołowej." Tak że doktorku nie pitol o konfabulacjach... Kilka lat temu chciano mi włączyć żywienie pozajelitowe lecz nie mieli osłon, wtedy stwierdzili [to zupełnie inny szpital był] że nie można bo mogli by mi większą krzywdę zrobić i dr. Stankowski [ponoć już nie żyje] przyznał racje osobie która to powiedziała Tak sie doktorku składa, że właśnie rozmawiasz z osobą o której kilka lat temu mogłeś czytać w publikacjach naukowych. Wymieniłem nazwisko jednego lekarza, szukaj dobrze a znajdziesz
 5. Trochę małe ale da się przeczytać: http://s5888.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=ZvvFAHFXXeJBf6lkU5-m1vSyFfTMT3-vuNPrSyM5-1EQlekN4ddqqIVXCFQtrZfSg00CamIWClaCdiUjD-bf6JgdqVnFyT5nbyTh1uyqDxU&pv=2 Diagnoza po konsultacji w zupełnie innej placówce, Gdy się pozbierałem postanowiłem ich sprawdzić i wysłałem trzy płyty z moim rezonansem do rodziny w Kanadzie i tak się składa że klinika neurologii w The Vancouver Clinic potwierdziła diagnozę ;] Tak że nie broń kumpli po fachu i być może swych znajomych z tego co widzę po lokalizacji bom sprawdzał dokładnie co tak naprawdę się stało....
 6. Podawali jeden worek 70h i pielęgniarki jak się im uroiło raz zwiększały, raz zmniejszały prędkość podawania tego płynu. Dopytałem osoby które się tam ze mną leczyły i twierdzą że worek był z gładkiej folii więc to nie był ten którego nie trzeba chronić przed światłem, sądzę że nie były to worki Baxter lecz tej drugiej firmy Kabi I lekarzu... nie pisz o konfabulacjach bo tak się składa że gdy trafiłem do innej placówki medycznej niż tam gdzie doszło to tych zaniedbań badało mnie trzech psychiatrów i psycholog ;] Stwierdzono tylko depresje lękową, ale to chyba nie jest niczym dziwnym.
 7. Nie mam zamiaru sądzić się z idiotami o to że nie zawinęli worków a o to że gdy sygnalizowałem objawy zrobiono ze mnie ćpuna. Doszło do błędu, ogólnie dość poważna sprawa. Jeśli uważasz że worki muszą być chronione przed światłem a jednocześnie stwierdzasz że nic im nie udowodnię to nie rozumie logiki. Ja mam dokument z Baxter tyle że z Kanady i szukam po prostu czegoś więcej.
 8. Jestem tego pewien. Zresztą mam na to kilku świadków. Co gorsza w ten sam sposób było żywionych wiele innych osób. Nie ma mowy o zmianach podczas/po narkozie bo wykonano tam na mnie nie wiele zabiegów w znieczuleniu ogólnym i przez większość czasu pozostawałem tam na leczeniu antybiotykami z powodu zakażeń rany pooperacyjnej itp. Zgłaszałem to GIF i zamietli sprawę pod dywan. Hm. Skoro twierdzisz, stwierdzasz to samo co ja, masz jakieś dokumenty które mówią o wpływie czasu, temperatury, uv na te worki? Jeden z okolicznych mi lekarzy przekazał mi coś takiego tylko w pliku pdf: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3115844/ Twierdził tak jak wy,, że już sam czas przez który trwał wlew mógł mnie zabić. Nie wiem ile te worki leżały przed podłączeniem, ale widziałem je na blatach w jednym z pomieszczeń nie było na nich zewnętrznej folii.
 9. Jedynym sposobem mojego niedożywienia mogło być tylko i wyłącznie żywienie pozajelitowe, i żeby było jasne - ja producenta o nic nie oskarżam. Ostatecznie postawiono diagnozę o jak to ujęto w wypisie "encefalopatia [wernickiego?] niedobór wit B1"
 10. Jeden worek STOSOWANO przez 70h. Tyle trwał wlew. Dlaczego awykonalne? Ostatecznie postawiono na mnie diagnozę o encefalopatii i podano jej przyczynę. Ale nastąpiło to już po zapadnięciu w śpiączkę i konsultacjach w innych placówkach. Od dłuższego czasu byłem żywiony pozajelitowo więc jedynym sposobem niedożywienia było zrąbanie worków żywieniowych. Nie podam swoich danych lecz napiszę tak: Kilka lat temu, ok 10 lat temu, w innym szpitalu wykonano na mnie zabieg chirurgiczny i opisano go w pracy medycznej która była publikowana przez kilkanaście wydawnictw na całym świecie, po tym zabiegu chciano włączyć żywienie pozajelitowe lecz leżałem w szpitalu ortopedycznym, wtedy gdy chirurg miękki zaproponował dla mnie to żywienie uzyskał odp że nie ma osłon i mogli by mi zrobić tylko większą krzywdę. Więc, chyba wiedzieli co mówią, prawda?
 11. Jeden worek stosowano ok 70h, nie chroniono go przed światłem słonecznym [np gdyby były to worki Baxter to zrywano tą srebrną folie z zewnątrz]. Według danych z danego okresu czasu temperatura przekraczała tą graniczną. Mam dokument z Kanadyjskiej filii Baxter [polska filia odmówiła mi wydania dokumentu] i oni twierdzą że wlew nie może trwać dłużej niż dobre. A więc zasadnicze pytanie - jeśli podczas żywienia pozajelitowego ostatecznie zdiagnozowano encefalopatie wernickiego to można jakoś udowodnić że ktoś zarąbał zrywając tą srebrną folie z worków baxter przy czasie stosowania 70h?
 12. Docierają do mnie sprzeczne informacje na temat żywienia pozajelitowego. Zarówno tego bez emulsji tłuszczowej jak i z emulsją tłuszczową. Szukam szczegółowych informacji na temat żywienia pozajelitowego - jaki wpływ ma na nie światło słoneczne, czas stosowania itp. Chce wiedzieć czy worek żywieniowy należy chronić [tz czy np. w przypadku baxter można zrywać tą srebrną folie] przed światłem słonecznym i czy restrykcyjnie musi być przestrzegany czasu stosowania tj. 24h. Mam dokument z Baxter mówiący że czas stosowania worka nie może przekraczać 24h. GIF twierdzi natomiast iż czas, światło słoneczne itp nie ma żadnego znaczenia. Lecz ja mam prace dr. Klęka wynika z nich że żywienie należy chronić przed światłem i że worek nie może być stosowany dłużej niż 24h. Potrzebuje szczegółowych danych dotyczących wpływu światła słonecznego oraz czasu stosowania worka na mieszaninę do żywienia pozajelitowego.
 13. Witam. Poszukuje bardzo szczegółowych informacji na temat wpływu światła słonecznego na żywienie pozajelitowe, zarówno te z emulsją tłuszczową jak i na takie bez emulsji tłuszczowej. Czas stosowania jednego worka ok 70h.