Desdemona

Nowy Użytkownik
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Desdemona

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  nie dotyczy
 • Izba Aptekarska
  Nie dotyczy
 • Miejscowość
  Wrocław
 • Województwo
  dolnośląskie
 • Stanowisko
  nie dotyczy
 • Miejsce pracy
  inne
 1. Witam. Ja wszystko zrozumiałam i myślę, że dobrze też wyjaśniłam dlaczego nie bardzo chciałabym stosować leki ziołowe na dłużej w sposób ciągły. Ja leki biorę w bardzo ograniczonym stopniu, nawet jeśli są ziołowe. I te ziołowe, jak już napisałam, pomagają mi doraźnie, ale nie na takie napady, podczas których bywa, że jest mi wstyd. W moim towarzystwie nie znam jeszcze takiej osoby, która nie częstymi chwilami nie razi sobie z emocjami. Na co dzień nie potrzebuję takich leków. Owszem, pójdę do lekarza, bo skąd miałabym wziąć receptę. Tyle, że chciałam już cokolwiek wiedzieć rozmawiając z lekarzem i myślałam, że tutaj znajdę jakąś poradę, bo tego szukałam, a nie sposobu leczenia. Myślałam, że to forum jest odpowiednie, bo przeglądając je widziałam inne tematy, w których były rady dotyczące długości działania leków i przez to jakieś ewentualne interakcje z innymi. U mnie to nie wystąpi, bo nie biorę innych. Kilka lat letu dostawałam takie leki: Xanax, Mianseryna, Clonazepam, Fleuksytyna. Nie każdy oczywiście doraźny, ale innego nie potrzebuje.. To było wiele lat temu. Teraz gdybym miała stosować Xanax doraźnie, to chyba musiano by mi na siłę do ust włożyć. Dlatego też podczas rozmowy z lekarzem chciałam choćby trochę wiedzieć cokolwiek na temat leków krótko działających doraźnie, bo jeśli miałabym dostać receptę na lek podobny do powyzszych, to nawet bym recepty nie brała. Mnie naprawdę interesuje coś doraźnego na kilka razy do roku. Moja kosmetyczka mówi, że doraźnie raz na ok 1 mc bierze coś z końcówką zepam, ale dla mnie to leki - siekiery. Myślałam, że może jest coś podobnego do Hydroksyzyny, ale o krótszym okresie półtrwania. W internecie znalazłam coś takiego: Triazolam, ale nie wiem jakie to ma działanie i czy jest to dobre rozwiązanie dla sytuacji sporadycznych. Ma niby od 1 do 5 godz T1/2. Może są jeszcze inne o krótkim, a nawet krótszym działaniu?
 2. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie nie mam jakiejś ciągłej głębokiej depresji, czy nerwicy i dlatego nie potrzebuję leków stale wyciszających. Nawet preparaty ziołowe nie wymagają u mnie ciągłego stosowania, gdyż czuję ich lekkie działanie doraźnie. Na co dzień nie potrzebuję nawet ich, ponieważ odbierają mi energię. Jednak zdarzają się srednio raz na ok 1,5 - 2 mc takie dni, że już nie wyrabiam i tylko wspomniana Hydroksyzyna mnie ratuje wtedy. Ale jak już napisałam, za długo ona mnie trzyma, bo tak niecałą dobę. Oczywiście na początku jest mocniejsze działanie, ale po kilku godzinach spada i mam wrażenie, że gdy już całkiem lek nie wypłuczę się z mojego organizmu, to jest na takim samy m poziomie, a mi brakuje pozytywnej energii, bo jestem "przymulona". Te rzadkie napady są u mnie dość bardzo zauważalne, gdyż niekiedy nie potrafię przestać płakać, a najgorsze, że ostatnio nawet w komunikacji miejskiej mi sie zdarzyło nie powstrzymać łez. Dobrze, że miałam okulary przeciwsłoneczne w torebce. Stąd moje pytanie o to, czy istnieje lek uspokajający o doraźnym i krótszym działaniu (tak do ok 7-8 godz)?
 3. Dzień dobry. Szukam leku uspokajajacego, o jak najkrótszym okresie półtrwania i całkowitego działania. Raczej nie biorę lekow na receptę, ponieważ zwykle uspokajające z Labofarm łagodzą mój stan napięcia nerwowego. Niekiedy jednak są sytuację, w których nie czuje w ogóle ich działania. Potrafię wpaść w długi płacz ż niewiadomego powodu, lub czuje ból brzucha i jakieś obsesyjnie myśli o stresujące sytuacji, które nie pozwalają mi się skupić ma czymkolwiek. To nie są sytuację nagminne. W tym roku było 4 albo 5 sytuacji, w których musiałam wziąć Hydroksyzyne, aby się uspokoić. Biorę wtedy mała dawkę- 10 mg, ponieważ przeważnie starcza. Raz w tym roku po upływie ok pół godzinę wzięłam kolejne 10 mg, bo napięcie było zbyt silne. Ogólnie jestem właściwie zadowolona z tego leku, ale są jednak jakieś "ale". Najbardziej przeszkadzajacym mi jest okres działania leku. Za długo utrzymuje się jego działanie. Tzn po ok 6-8 godz jest już o wiele mniejsze, ale moja nijakosc i zobojetnienie trwa aż półtora dnia. Wtedy czuje, że nie mam energii do życia. Lekiem nasennym, który biorę tylko doraźnie jest Zolpidem 5 mg, niekiedy 10 mg. Po tym rano czuje się wyspana i mam mnóstwo energii. Tyle że to lek nasenny, a Hydroxysyna uspokajające. Mają inne działanie. Czy istnieje jakiś lek uspokajający o krótkim dzialaniu? Ale też nie jakiś mocny typu leki z końcówka zepam. Taki lek aby się uspokoić i za kilka godzin lek przestałby działać, a mi w tym czasie emocje by opadły i nie czulabym się odpala. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 4. Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie oddziaływania chromu i Feksofenadyne na Novynette. Novynette biorę od wielu lat (ok8-9). Wcześniej brałam Microgynon 21, ale skutecznie hamował mi libido. Czy 100 mcg chromu i 180 mg Feksofenadyne mogą sprawić, że antykoncepcja może okazać się nieskuteczna i w ten sposób mialabym niechciana niespodziankę w postaci ciąży? Raz wyczytałam, że ze zestaw witamin i minerałów, który zawiera w sobie 100 mcg chromu powinnam zażywać najwcześniej 4 godz po Novynette. Ale efekt był tak, że idąc do pracy zapomniałam zabierać że sobą witaminy i prawie ich nie brałam, co poskutkowalo znacznym pogorszenie samopoczucia i osłabieniem. Zawsze brałam wszystko razem rano. (plus 75 mg Wellbutrinu). Kiedys farmaceuta powiedział mi w aptece, że to wszystko nie koliduje że sobą, ale ja tak panicznie boję się ciąży... Nie wiem w jaki sposób zażywać ta antykoncepcje, aby nie kolidowala z innymi preparatami, które zażywam. Dlatego proszę o radę i wytłumaczenie mi tego. Wspomniałam też o feksofenadynie, która zażywam w dawce 180 mg. Czy to prawda, że magnez utrudnia jej wchłanianie? Magnezu rano biorę 500 mg w formie mleczanu (51 mg MG 2++). Lek to Maglek B6. Biorę go rano, po poludniu i niekiedy wieczorem, jak sobie przypomnę. I jeszcze mam jedno pytanie odnośnie antykoncepcji, która stosuje ok 14-15 lat z niewielkimi przerwami. Łącznie na pewno nazbierało by się ok 10 lat. Jakie badania powinnam zrobić, aby wykluczyć ryzyko zakrzepicy. Przyznam, że od jakiegoś czasu prawa noga, a szczególnie stopa ma niekiedy tendencje do drętwienia. Dodam że u mnie w rodzinie nie było chorób tego typu. Lekarz przepisał mi tylko D-dimery, ale i tak z wielkim trudem. W tygodniu wybieram się na badania. Tutaj na forum przeczytałam, że nie jest to wystarczające badanie. Bardzo proszę o rozwijanie moich wątpliwości. Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka