APZW

Farmaceuta ++
 • Content count

  1,232
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

APZW last won the day on October 4 2017

APZW had the most liked content!

Community Reputation

274 Excellent

4 Followers

About APZW

 • Rank
  Janusz farmacji

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Izba Aptekarska
  Opolska Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  Opole
 • Województwo
  opolskie
 • Stanowisko
  Kierownik apteki
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

11,524 profile views
 1. A ja będę się martwił jak wejdzie pierwszego stycznia. Nie prędzej. IMHO nie ma najmniejszej szansy żeby za 3 tygodnie ta wczesna beta nadawała się na kandydata na retail. Są gdzieś informacje na temat tego ile kont zostało założonych w środowisko ewaluacyjnym? I jak to się ma do ostatecznych liczb kont i ilości danych oczekiwanych? System zakładania kont jest ponoć na tyle złożony że sama instrukcja to 25 stron. To nie zadziała... Nawet jak to odpalą 1-go stycznia to przypuszczam góra 2-3 wszystko się wysypie wywołując ogólnopolskie wkurzenia na stracony czas i niedziałający system.
 2. No sam pisałeś... I tak, zgadza się zdobycie kodów będzie trudniejsze. Pytanie na ile
 3. System niczego Ci nie zgłosi, jeżeli sfałszowana partia towaru, z legalnymi kodami znajdzie się w aptece zanim tam dotrze legalna partia. A jeżeli towar nie będzie monitorowany w drodze a tylko na wejściu i wyjściu to dodatkowo nikt nie będzie w stanie ustalić na jakim etapie pojawił się w legalnym łańcuchu dystrybucji. Ciekawe jak będą zabezpieczone same kody
 4. Co ja tam będę klawiaturę męczył. Już wam Brian napisał co sobie z taka rozmową możecie zrobić... Jak spełnicie podane przez niego warunki wtedy może ktoś z "wierchuszki" EWENTUALNIE pochyli się nad problemem.
 5. Wiesz istotne jest to czy jednostka szkoląca pobiera od ciebie opłatę dla kierownika i mu coś płaci czy nie I tak naprawdę dyskusja skręciła w tym kierunku Z całą pewnością warto by taka sytuacje wyjaśnić w jednostce prowadzącej twoja specjalizacje.
 6. A jakie ma znaczenie jaki jest zakres obowiązków kierownika specjalizacji? Ważne jest że jest 1 wymóg posiadania takowego 2 są wymagania jakie należy spełnić żeby takowym być Rozumiem że np uważasz że branie kasy za podbicie karty dowodu rejestracyjnego po 5 minutach badania samochodu (rolki przód i tył, światła, klakson i sprawdzenie na kanale luzów i wycieków i numerów silnika więcej nie zajmuje) jest równie śmieszne.
 7. A jesteś pewien że w opłacie za specjalizacje zawiera się opłata za pracę/bycie kierownikiem? Bo ja nie. A skąd wiesz, czy mają, czy nie i na podstawie jakich przepisów się rozliczają z fiskusem? Nie jest ważne ile i jakich spotkań kierownikiwanie wymaga ważne, że jest wymagana taka osoba, w dodatku legitymująca się określonymi "parametrami". I ważne jest że kursanci są skłonni im płacić, za to żeby zostali właśnie ich kierownikami. Napisze tak. Jeżeli jednostki szkolące i prowdzące specjalizacje wliczają "usługę" kierownika specjalizacji i takiego zapewniają szkolącym się specjalistom, to faktycznie należy domniemywać że taki kierownik ma umowę na kierownikowanie zawartą z jednostka szkolącą. I wtedy faktycznie żądanie przez niego dodatkowej zapłaty jest nieetyczne. (czy bezprawne nie mi się wypowiadać) Natomiast jeżeli jednostka szkoląca NIE zapewnia usługi "kierownik specjalizacji" i specjalizujący sam wyszukuje sobie kierownika np z po za listy dostarczonej przez jednostke szkolącą, ewentualnie jednostka szkoląca zapewnia jedynie liste potencjalnych kierowników bez wliczania ich w koszty specjalizacji, to wtedy mamy do czynienia z zupełnie odmienna sytuacją
 8. Pudło. Kombinuj z przykładami dalej. Kierownik specki to nie wykładowca ZATRUDNIONY przez jednostkę nauczającą. Powtarzam, jeżeli umowa (nie wiem co jest w takowej umowie, ani nawet tego czy umowy podpisywane przez wszystkie ośrodki szkolące są identyczne, więc ciężko mi analizować temat) jaką zawiera kierownik specjalizacji z jednostka szkoląca nie precyzuje w sposób jednoznaczny pewnych rzeczy to nie ma co robić awantury że ktoś chce pieniędzy za to że posiada odpowiednie uprawnienia.
 9. No proszę... Jak się nagle wszyscy zjednoczyli w oczekiwaniu na darmoszke.... Po pierwsze nie wiem nigdy nie byłem i nie będę kierownikiem czyjejkolwiek specjalizacji i dla tego nie wiem jakie umowy podpisuje kierownik takowej z jednostka szkolącą, ale jeżeli w tej umowie nie ma klauzuli że jedyna jednostka która ma prawa golić kursanta/specjalizanta jest jednostka szkoląca, to żądanie kierownika specjalizacji, dodatkowej zapłaty nie jest niezgodna z prawem. Po drugie każdy ma prawo żądania swojej ceny za wykonywanie swoich obowiązków, a jeżeli ktos drugi na takie warunki przystaje to jego sprawa. a co do KEA uprzejmie proszę wskazać jaki punkt owego narusza taki kierownik specjalizacji żądając zapłaty za kierownikowanie? A po trzecie... o tym czy na lewo czy nie nie było słowa więc dlaczego od razu rzucać oskarżeniami że na lewo?
 10. Będzie się działo Dobrze że w WKU zgubili mój adres
 11. Decyzja 43/WC/2017 będzie się działo... a nawet armaciło

  1. Show previous comments  2 more
  2. Brian

   Brian

   No widzę ze musze podnieśc cenę na FastPlast :) 

  3. Brian

   Brian

   No i nic się nie podziało.

  4. APZW

   APZW

   się podziało :) tyle że nikt se nie pochwalił jak się z qniem kopał

 12. Czyja Wina? DETRYTUSA WINA! on apokalypto dnia 16 przepowiedział

  1. Detrytus

   Detrytus

   Moje wina są moje Jak chcesz to sobie sam nastaw gąsiorek.

  2. APZW

   APZW

   wole przepedzić... Będzie winiak .

    

 13. Szanowny Studęcie/Studentko prawie że III-go roku studiów. Zrób sobie proste obliczenia przyjmując za dane wyjściowe liczbę czynnych zawodowo mgr farm posiadających PWZ i będących członkami izb aptekarskich, liczbę obecnie istniejących aptek, aptek szpitalnych hurtowni itp a następnie formułuj wnioski. Dla ułatwienia dodam że liczba członków izb aptekarskich (włącznie z emerytami i osobami na urlopach macierzyńskich) to ok 28-30 tysięcy, liczba aptek otwartych to ok 14 tysięcy, liczba aptek szpitalnych to ok 1,5 tysiąca. Do otrzymanych danych dodaj różnicę pomiędzy ilością mgr farm corocznie odchodzących z zawodu (emerytury itp) a rozpoczynających pracę absolwentów wydziałów farmacji.