APZW

Farmaceuta ++
 • Zawartość

  1165
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  38

APZW wygrał w ostatnim dniu 14 Kwiecień

APZW ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

266 Excellent

4 obserwujących

O APZW

 • Ranga
  Koniunie

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Izba Aptekarska
  Opolska Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  Opole
 • Województwo
  opolskie
 • Stanowisko
  Kierownik apteki
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Ostatnio na profilu byli

516 wyświetleń profilu
 1. I choć by przyszło tysiąc atletów i każdy zjadł by tysiąc kotletów... a ona jak by to była piłeczka nie stal... i do taktu turkoce... łomoce i pędzi... :)

 2. Serdecznie dziękujemy za reklamę lodówek dystrybuowanych przez firmę EPRUS...
 3. Proszę nie wierzyć we wszystko co się ukazuje. Owszem ustawa BYŁA/JEST "grubo lobbowana" ale bynajmniej nie przez jej zwolenników, a wręcz przeciwnie (włączając w to reakcje ambasad 4 państw w tym 2 z Ameryki północnej) . A co do zapisu o 1 aptece na 3000 mieszkańców to jak by często nie był cytowany to nie odzwierciedla zapisów w ustawie. Najlepiej samemu przeczytać i zobaczyć co w uchwalonym tekście jest zapisane (link w mojej poprzedniej wypowiedzi). Apteke w dowolnej gminie można otworzyć ZAWSZE gdy odległość od już istniejącej apteki będzie powyżej 1000 m. Jeżeli na aptekę w gminie przypadać będzie więcej niż 3000 mieszkańców wtedy apteka będzie mogła powstać w odległości 500 metrów. Ograniczenia geograficzno-demograficzne nie są brane pod uwagę w wypadku sprzedaży apteki. Wypowiedzi NIA odnośnie 400 gmin gdzie swobodnie można otwierać apteki należy czytać w ten sposób że istnieje na chwile wypowiedzi NIA 400 gmin w których na jedną aptekę przypada powyżej 3000 mieszkańców.
 4. W wypadku sprzedaży dokonuje się przeniesienia już istniejącego zezwolenia. Czyli geo-demo jest pomijane. Warunkiem niezbędnym jest natomiast aby kupujący spełniał wymogi nowelizacji w odniesieniu do własności. A co do drugiego zapytania to nie ma takich gmin w których nie można by otworzyć apteki (a jeżeli są to są to naprawdę kuriozalne przypadki) Zostaje co najwyżej kwestia odległości od juz istniejących aptek. W zależności jest to 500 lub 1000 m. http://www.senat.gov.pl/prace/senat/druki/
 5. I zrobi się zając, cały w buraczkach
 6. każdy wg własnego sumienia
 7. data i godzina wpływu wniosku. Czyli czas rozpoczęcia procedury. W organizacji może być do 6-ciu miesięcy. Z chwila wpisania do rejestru zyskuje osobowość prawną. Po 6 miesiącach przy sp z o. o. ulega rozwiązaniu umowa spółki a S.A jest postawiona w stan likwidacji.
 8. A po co Ci takie w Polsce? E-recepta w połączeniu z automatem magazynowym w zupełności wystarczy
 9. tego jeszcze nie wie nikt. decyduje marszałek. Stawiam że w przyszłym miesiącu.
 10. http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=BA4DCCBB387502C7C12580880028505F tu zaglądaj powinny sie pokazać zmiany. O ile dobrze wyłapałem to merytoryczna jedna poprawka proponująca wykreślenie aptekarza jako jedynego właściciela apteki, przy pozostawieniu spółek prawa handlowego bez osobowości prawnej i z geo, demo i 4 apteki maks na spółke. Reszta poprawek to poprawki techniczne.
 11. Komisja niczego nie zmieniła w projekcie. Komisja zaproponowała poprawki które jeszcze musi zatwierdzić posiedzenie plenarne sejmu.
 12. Nie wyskoczy błąd tylko ostrzeżenie o prawdopodobnym błędzie. Recepta nie zostanie wywalona z refundacji. Co najwyżej za jakiś czas NFZ może chcieć ksero takiej recepty (ja sie jeszcze nie spotkałem żeby chciał) Pytanie co powinna zrobić apteka jak zobaczy na recepcie nadruk jednego lekarza a pieczątke i podpis innego. Bo sytuacja gdy na recepcie jest pieczątka i podpis tylko jednego lekarza nie budzi chyba wątpliwości
 13. A i jeszcze proponuje na druga strone kubka napis "I ósmego dnia Pan spojrzał na swoje dzieło i stworzył inżynierów"