APZW

Farmaceuta ++
 • Zawartość

  1200
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  38

APZW wygrał w ostatnim dniu 14 Kwiecień

APZW ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

270 Excellent

4 obserwujących

O APZW

 • Ranga
  Samo ZUO

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Izba Aptekarska
  Opolska Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  Opole
 • Województwo
  opolskie
 • Stanowisko
  Kierownik apteki
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Ostatnio na profilu byli

1008 wyświetleń profilu
 1. Będzie się działo Dobrze że w WKU zgubili mój adres
 2. Decyzja 43/WC/2017 będzie się działo... a nawet armaciło

  1. Detrytus

   Detrytus

   Oj tam oj tam, co najwyżej trochę D popiecze...

  2. APZW

   APZW

   No właśnie o to chodzi że piecze mniej niż powinno ...

    

  3. Brian

   Brian

   No widzę ze musze podnieśc cenę na FastPlast :) 

 3. Czyja Wina? DETRYTUSA WINA! on apokalypto dnia 16 przepowiedział

  1. Detrytus

   Detrytus

   Moje wina są moje Jak chcesz to sobie sam nastaw gąsiorek.

  2. APZW

   APZW

   wole przepedzić... Będzie winiak .

    

 4. Szanowny Studęcie/Studentko prawie że III-go roku studiów. Zrób sobie proste obliczenia przyjmując za dane wyjściowe liczbę czynnych zawodowo mgr farm posiadających PWZ i będących członkami izb aptekarskich, liczbę obecnie istniejących aptek, aptek szpitalnych hurtowni itp a następnie formułuj wnioski. Dla ułatwienia dodam że liczba członków izb aptekarskich (włącznie z emerytami i osobami na urlopach macierzyńskich) to ok 28-30 tysięcy, liczba aptek otwartych to ok 14 tysięcy, liczba aptek szpitalnych to ok 1,5 tysiąca. Do otrzymanych danych dodaj różnicę pomiędzy ilością mgr farm corocznie odchodzących z zawodu (emerytury itp) a rozpoczynających pracę absolwentów wydziałów farmacji.
 5. To może od razu na studia się wynieś. Przynajmniej nie będziesz mieć problemu z nostryfikacja dyplomu i otrzymaniem PWZ. I przy okazji nie będziesz brać kasy na studia od tego chorego kraju.
 6. Czyli farmacja kliniczna zaczyna powoli wskakiwać na właściwe tory (bardzo powoli :P) Co do aptecznej jako mamut odmawiam wypowiedzi w temacie (ja juz swoje wymamutowałem jakiś czas temu i zdania nie zmieniłem )
 7. Mam wszystko w tyle...

 8. Saszetke szamponu Piroman poproszę...
 9. Jakie środowisko takie ogłoszenia. Tylko tyle i aż tyle.
 10. A ja zapytam dodatkowo co ma NFZ do tego? Tak można przesunąć dowolny towar pomiędzy aptekami pod warunkiem że dzieje się to wewnątrz tej samej firmy.
 11. I choć by przyszło tysiąc atletów i każdy zjadł by tysiąc kotletów... a ona jak by to była piłeczka nie stal... i do taktu turkoce... łomoce i pędzi... :)

 12. Serdecznie dziękujemy za reklamę lodówek dystrybuowanych przez firmę EPRUS...
 13. Proszę nie wierzyć we wszystko co się ukazuje. Owszem ustawa BYŁA/JEST "grubo lobbowana" ale bynajmniej nie przez jej zwolenników, a wręcz przeciwnie (włączając w to reakcje ambasad 4 państw w tym 2 z Ameryki północnej) . A co do zapisu o 1 aptece na 3000 mieszkańców to jak by często nie był cytowany to nie odzwierciedla zapisów w ustawie. Najlepiej samemu przeczytać i zobaczyć co w uchwalonym tekście jest zapisane (link w mojej poprzedniej wypowiedzi). Apteke w dowolnej gminie można otworzyć ZAWSZE gdy odległość od już istniejącej apteki będzie powyżej 1000 m. Jeżeli na aptekę w gminie przypadać będzie więcej niż 3000 mieszkańców wtedy apteka będzie mogła powstać w odległości 500 metrów. Ograniczenia geograficzno-demograficzne nie są brane pod uwagę w wypadku sprzedaży apteki. Wypowiedzi NIA odnośnie 400 gmin gdzie swobodnie można otwierać apteki należy czytać w ten sposób że istnieje na chwile wypowiedzi NIA 400 gmin w których na jedną aptekę przypada powyżej 3000 mieszkańców.
 14. W wypadku sprzedaży dokonuje się przeniesienia już istniejącego zezwolenia. Czyli geo-demo jest pomijane. Warunkiem niezbędnym jest natomiast aby kupujący spełniał wymogi nowelizacji w odniesieniu do własności. A co do drugiego zapytania to nie ma takich gmin w których nie można by otworzyć apteki (a jeżeli są to są to naprawdę kuriozalne przypadki) Zostaje co najwyżej kwestia odległości od juz istniejących aptek. W zależności jest to 500 lub 1000 m. http://www.senat.gov.pl/prace/senat/druki/