alexbia

Farmaceuta +
 • Zawartość

  117
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  14

alexbia wygrał w ostatnim dniu 14 Grudzień 2017

alexbia ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

32 Excellent

O alexbia

 • Ranga

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Izba Aptekarska
  Białostocka Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  OTC
 • Województwo
  podlaskie
 • Stanowisko
  Kierownik hurtowni
 • Miejsce pracy
  hurtownia farmaceutyczna

Ostatnio na profilu byli

1580 wyświetleń profilu
 1. Kupujesz certyfikat niekwalifikowany, nieimienny. Ja zapłaciłem 60pln netto za 2 lata. Raport wysyła codziennie serwer, nie człowiek. Wszystko automat robi. Bijecie bez sensu pianę.
 2. U mnie wdrażanie na wariata, miał nie objąć pozaaptecznego, a wychodzi na to, że obejmie. Certyfikaty trzeba nowe powyrabiać - nie będą działały te ze środowiska ewaluacyjnego.
 3. Pomyłki wypuszczone z apteki nie obchodzą właściciela. Przerzuca je na pracownika, on za nie odpowiada i portfelem i głową. Jakbyś tak zorganizował pracę zarabiał być mniej ... przecież to się nie opłaca!
 4. Wyślij mi adres mailowy na priv jeżeli temat aktualny.
 5. Lepiej nie wiedzieć jak się ją robi? A ja myślę, że trzeba o tym mówić, powtarzać krzyczeć. Może w końcu ktoś posłucha.
 6. Zgłasza się podpis owszem, ale tylko wówczas gdy masz podpisywać zestawienia refundacyjne. Jeżeli stemplujesz rewers recept nic nie trzeba zgłaszać. Jak dla mnie temat w ogóle podpada pod kodeks karny - podszywanie się, fałszowanie dokumentów, podrabianie podpisu. Z tego co pamiętam - 5 lat pozbawienia wolności. Do tego złamane prawo farmaceutyczne, konsekwencję u rzecznika odpowiedzialności zawodowej, NFZ powinien nakazać zwrot refundacji. Szkoda że żyjemy w teoretycznym państwie.
 7. Przeżyłem to samo jeszcze podczas mojej krótkiej kariery aptecznej. Hasło do mojego konta założył informatyk i stanowiło one inicjały. Po prośbie o zmianę hasła otrzymałem od szefowej farmaceutki informację "U nas w firmie wszyscy mają takie hasła gdyby coś było nie tak". Oczywiście któregoś razu retaksując zauważyłem, że podczas urlopu kierowniczki wszystkie P i N są podbijane moją pieczątką, podrobiony jest mój podpis. Zrobiłem awanturę u szefowej - farmaceutki!! i otrzymałem info, że po to mnie zatrudniają żebym udostępniał uprawnienia. Odszedłem z tamtej pracy. Chociaż do dziś mam pretensję do siebie ... na odchodne powinienem zawiadomić WIF, NFZ, OIA i policję. Wiecie dlaczego w farmacji są niskie pensje ostatnimi latami? Właśnie dla tego. Wszyscy godzący się na coś takiego - wstydźcie się. Przepraszam wszystkich farmaceutów, że wtedy nie zareagowałem ... byłem za młody jeszcze.
 8. Chyba mam Doxy hyclate jest termostabilna w porównaniu do chlorowodorku. Czy to gnębi lunaka? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24302791
 9. Przyznam szczerze - googlowałem odpowiedź: hydrochloride hemiethanolate hemihydrate stosowane do kompleksowania doksy: http://www.sigmaaldrich.com/catalog/product/sial/44577?lang=pl&region=PL Pod linkiem mozna zobaczyć wzór. Z czym to się je? Nie mam pojęcia
 10. Strasznie wyrachowany jesteś. Jakoś lekarze od siebie nie biorą pieniędzy za konsultacje. Radcy prawni tak samo. Mi osobiście wstyd by było, takie rzeczy są dla małych ludzi. Kiedyś pracowałem u farmaceuty prywaciarza, który nawet zniżek pracowniczych swoim nie dawał - skąpiec i mały człowiek. Zaraz u mnie specka dobiegnie końca to bez problemu podbiję papiery młodemu farmaceucie. Pieniądze można wziąć od człowieka z poza środowiska, a nie od swojego.
 11. Za specjalizację się płaci uczelni! Zgłoś dupka na uczelni i zmień kierownika specki.
 12. Kierownik Specjalizacji ma z tego co wiem tylko punkty edukacyjne za kursanta. Ale gdyby chciał ode mnie pieniądze człowiek to bym narobił rabanu.
 13. U siebie w hurcie też chłopakom z magazynu każesz nalepiać kolorowe karteczki?
 14. Tutaj się mylisz. Wydajesz dwa najmniejsze opakowania widniejące na liście refundacyjnej. Jak jest opakowanie po 5amp to wydajesz sumarycznie 10.