Kamfora

Technik farmaceutyczny
 • Content count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Kamfora

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  nie dotyczy
 • Izba Aptekarska
  Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  -
 • Województwo
  podkarpackie
 • Stanowisko
  Technik farmaceutyczny
 • Miejsce pracy
  inne
 1. Zawsze jest - u siebie możesz sobie wyrzucać, ale tu nic nie ruszaj. Nie da się przegadać. I to dogadywanie, aż głupio się człowiek może poczuć.
 2. Jak wytłumaczyć osobie, że stosowanie leków czy preparatów typu woda utleniona czy spirytus jest niezdrowe? Co innego przeterminowanie dzień czy dwa, ale kilka miesięcy, rok, dwa? To tyczy się wszystkiego... sterydowych maści, tabletek wszelakich, płynów. Uzasadnienie "będzie działać słabiej, ale będzie", "przeterminowanym spirytusem będziemy odkażać blat" mnie to jakoś nie przekonuje... Czy może ja przesadzam? Co o tym sądzicie?
 3. Znam też przypadek gdzie inne dziewczyny nawet specjalnie chowały pieniądze przed znajomą na stażu i też musiała oddawać.
 4. Oczywiście, zgadzam się. Opieram się jedynie na rozmowach ze znajomymi pracującymi w sieciówkach. Ale wiadomo, że nie ma sztywnej reguły.
 5. Dlatego np. ja mam pewne obawy żeby starać się o staż w sieciówce... W prywatnej zawsze ktoś sprawdził w razie czego, pomógł a w sieciówkach obstawiam, że tak łatwo nie ma. Pewnie zupełnie inne podejście gdy zrobi się już jakiś błąd.
 6. Pomożecie? 1. Sól Iwonicka 2. ? ampułki jakieś? 3. Olejek eukaliptusowy ?
 7. Jak dla kogoś kto dopiero "zaczyna przygodę z tym zawodem" to myślę, że tak. Przynajmniej jak na technika. Nie przesadzajmy znowu.
 8. No to nie takie głupie pieniądze. Ale raczej takie kwoty to w dużych szpitalach.
 9. Wiem, że temat o mgr ale też podłącze się pod pytanie jak wyglądają zarobki technika w aptece szpitalnej ?
 10. Co do granuflexu - mam go wyciąć na kształt paznokcia czy tylko miejsca odklejonego?
 11. Nie przyszłoby mi to do głowy. Dziękuję Tylko wtedy muszę zrezygnować z olejku? W sumie masz rację. Lepiej nie kombinować z obcinaniem.
 12. Dla paznokcia lepiej ale dla mnie już gorzej bo delikatnie mówiąc nienawidzę chodzić w butach z odkrytymi palcami Co do obcięcia to wyciąć ten odstający paznokieć? Moja mama twierdzi, że tak ale ja jakoś nie jestem do końca przekonana... A ja właśnie myślałam, że malując nie będę miała odruchu grzebania w nim, że też musiało się to przyplątać
 13. Mam nadzieje, że zakładam temat w dobrym miejscu. Jak skutecznie zwalczyć onycholize? Lepiej jest wyciąć "odklejony" fragment paznokcia i czekać aż odrośnie czy zostawić w spokoju i nie ruszać stosując jedynie olejek z drzewa herbacianego ? Czy tylko i wyłącznie lekarz? Zaznaczam, że nie jest spowodowana grzybicą ( potwierdzone badaniem ), prawdopodobnie urazem mechanicznym - do końca nie wiadomo. Ciężko utrzymać takiego paznokcia w całkowitej czystości bo "grzebać" w nim się nie powinno, grozi głębszym odklejaniem się paznokcia od łożyska a wiadomo, że chodząc w odkrytych butach siłą rzeczy stopy się brudzą i wchodzi co nieco pod paznokieć. Co byście poradzili?