Pigulasz

Użytkownik
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pigulasz last won the day on January 20 2014

Pigulasz had the most liked content!

Community Reputation

15 Good

About Pigulasz

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • Izba Aptekarska
  Kielecka Okręgowa Izba Aptekaska
 • Miejscowość
  warszawa
 • Województwo
  mazowieckie
 • Stanowisko
  Kierownik apteki
 • Miejsce pracy
  apteka szpitalna

Recent Profile Visitors

1,556 profile views
 1. W związku z pojawiającymi się ofertami sprzedaży aptek mam pytanie, czy ktoś z Was miał okazje kupic aptekę i na co trzeba zwracac uwagę przy takiej transakcji.
 2. Możesz podac jakis akt prawny który mówi ze kupno kosmetykow do apteki nie z hurtowni farmaceutycznej tylko od innego podmiotu gospodarczego jest przestepstwem? duzo ludzi tak robi.
 3. Właśnie to jest ich psim obowiązkiem od którego maja płacone pensje z naszych podatków. Powinni robic to każdego dnia po 8 godzin dziennie.
 4. A właściwie to korzyść z tych Izb to mają tylko osoby tam zatrudnione. Nie pomnę już na częstą złośliwość i opryskliwość tychze pracowników. Tak po prawdzie to my nie potrzebujemy Izb, wystarczy nam NIA.
 5. może najprostsze rozwiązanie to ciśnienie Najwyzszej Izby kontroli aby przeprowadzila inspekcje WIFów.
 6. Wy to znaczy technicy? No nie wiem jak sa przygotowani, nie znamy programu. Jest forum dla techników z tego co sie orientuję.Tam by pytac.
 7. Słusznie mowisz pharmacien, za granica każdy wydany lek musi być sprawdzony przez magistra. Powiem wam skrycie że duże szanse iż kontrola wifów zajmie sie Najwyższa Izba Kontroli. Oraz sprawa techników przechwytujących niezgodnie z prawem obowiązki farmaceutów.
 8. Zmiana mentalności to zadanie na 200 lat, może osiagniemy mentalność niemiecką a poki co trzeba zmienic prawo lub sposob dzialania inspekcji.A wszystkich Judymów którzy maja zamiar wykrywac apteki bez magistrów zapytuje ile juz aptek takich wykryli i zgłosili do inspekcji. Zgaduje że ani jednej.
 9. To od jutra niech kolezanka obserwuje apteki bez magistrów i jakby co to telefonik a my mozemy iść spokojnie spać, problem rozwiazany i o co było tyle krzyku.
 10. Tylko że jak policja by nie reagowała to dzwonienie na nią tez nic by nie dało. A za US tez bedziesz pracować i ścigać przekrety podatkowe? Nauczcie się ze instytucje panstwowe sa powolane do egzekwowania prawa i zapewniania obywatelom pewnych usług, a nie Owsiak i pospolite ruszenie.
 11. Gif jest od tego żeby pilnować kto jest w aptece, od tego maja płacone pensje a nie od wysiadywania posladków. A jak nie chcą pracować to niech oddadzą pensje.
 12. Sprawa jest na tyle powszechna i poważna, pogarda dla zdrowia ludzi i do przestrzegania prawa wystapiła do takiego stopnia, wify i gif na tyle niewydolny/nieudolny że jedynym wyjściem jest skarga do władz Unii Europejskiej. Sa tam jakies instytucje do tego powołane. Nawet zwykła petycja z podpisami może sporo zrobic. Moze należałoby sie skontaktować z jakimś europosłem w tej sprawie.
 13. Byc może ktoś z Naczelnej Izby Aptekarskiej wytworzy w końcu jakies pismo w tej sprawie do Ministra Zdrowia któremu podlegaja WIFY i Gif skoro Inspektoraty farmaceutyczne sa niewydolne. Za tyle płaconych składek do NIA minister powinien ( musi;) otrzymywac stosy takich pism.
 14. W niektórych panstwach europejskich w aptece jest specjalna gablota i tam każdy farmaceuta pracujacy w danym czasie umieszcza swoje nazwisko i nr prawa wykonywania zawodu. Dzięki temu pacjenci wiedzą kto pracuje na zmianie i maja pewność ze farmaceuta sprawdza ze otrzymaja właściwy lek. Na każda zmianę jest jeden odpowiedzialny farmaceuta.
 15. Z tego forum techników wyłania sie obraz wykorzystywanych pracowników po studium których po prostu zmusza się do wykonywania obowiazków magistra.Jak słusznie jeden z techników zauważył na zachód od Odry, na terenie cywilizacji europejskiej są nawet osobne stoiska do różnych kosmetyków czy OTC i tym zajmuje się technik. Lekami zajmuje się magister jako że jest to zwiazane z większą odpowiedzialnością i wiedzą. Ponadto każdy lek wydany w aptece MUSI byc sprawdzony przez magistra w celu uniknięcia pomyłki. A w Polsce w cywilizacji azjatyckiej magistra w aptece nie ma bo szkoda kasy na to, ryzyko ponoszone przez pacjentów nikogo nie obchodzi i przestrzeganie prawa także nie.