zetka

Student
 • Content count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About zetka

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
 • Izba Aptekarska
  Kaliska Okręgowa Izba Aptekarska
 • Miejscowość
  Poznań
 • Województwo
  wielkopolskie
 • Stanowisko
  Magister farmacji
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

710 profile views
 1. M też nie przesypujemy. A jeszcze takie pytanie czy oni mają prawo prosić o wykonanie jakiegoś leku, żeby sobie zabrać do kontroli? Wiadomo, że gotowy na podstawie recepty lekarskiej mogą wziąć, ale czy sami mogą prosić o wykonanie czegoś?
 2. lunaak bardzo, bardzo dziękuję!
 3. Witam, nie wiem czy we właściwym dziale, ale mam pytanie, czy ktoś miał kontrolę z inspektoratu z receptury? Chodzi o taką zapowiedzianą, że będą sprawdzać na miejscu co i jak. Wiecie jak to jest...niby wszystko lege artis, ale nigdy nie wiadomo. Na co zwrócić szczególną uwagę? Czego się czepiają? Jeżeli ktoś mógłby się podzielić swoim doświadczeniem to będę wdzięczna.
 4. Tak, zgadza się, jest wymagany. My też dopisujemy i dodatku czeka nas kontrola
 5. Mam do Was pytanie. W związku z wejściem nowego rozporządzenia, czy kod pocztowy jest już wymagany na receptach? Czy generalnie można się tym nie przejmować i realizować recepty tak jak było? Mam sprzeczne informacje na ten temat. ;/
 6. Na chwilę obecną w kaliskiej izbie częściowo wlicza się urlop macierzyński do stażu pracy, powołują się na to pismo: PREZESI ORA-STAŻ PRACY KIEROWNIKA.pdf
 7. tak, ale rozumiem, że 3 op Simcowasu a 30 tabl to już nie mogę wydać, bo to nie jest odpowiednik.
 8. Może już było gdzieś na forum wałkowane, ale nie mogłam znaleźć więc pytanie: na Rp. : Simcowas 20 84 tabl. 1x1 Pytanie: czy można wydać 3 op Simcovasu a 30 tabl? (+\-10% dotyczy chyba wydawania zamienników a nie tego samego leku, ale może jestem w błędzie? za to można w ten sposób wydać np. Ximve 20 mg a 30 tabl 3 op) Proszę o szybką pomoc
 9. Ja czasami mam okazję być w szpitalu na zastępstwie a normalnie jestem w aptece otwartej...też potwierdzam, że zarobki są owszem niższe, ale to jest SPA dla duszy i ciała (brak marudzenia i wysłuchiwania roszczeń pacjentów = bezcenne)
 10. bardziej chodzi mi o chęć i zaangażowanie w pracy i danie czegoś od siebie niż tylko przyjście na 8h
 11. No zgadzam się, że niektórzy niestety sami na swoją prośbę zaniżają sobie stawki, szczególnie na początku. Ja też do takich osób należałam i chyba wynikało to z tego, że: - zgodziłam się na to co zaproponowali - głupio wołać więcej skoro dopiero zaczynam pracę i w sumie muszę się pytać często technika co i jak - na pewno później dostanę podwyżkę ( :lol: tak kiedyś w to wierzyłam ) - jakieś takie małodowartościowanie po studiach mi zostało...niby wszystko wiesz i nic nie wiesz... Odbębniłam trochę swoje...nauczyłam się na swoich błędach, zdobyłam doświadczenie, że zaczęli się mnie pytać co i jak robić, uwierzyłam w siebie po tym jak zobaczyłam jakie ,,fafluny,, po studiach przychodzą i nawet nie chce im się doczytać i nagle lampeczka w głowie i ... wow zmieniłam pracodawcę! CUD! Przekonałam się, że możne być inaczej, lepiej, że może być więcej. Nikt nikomu nie broni zmienić pracy. Jak ktoś uważa, że za mało zarabia to może mieć pretensje do siebie a nie do całego świata. Życzę Wam powodzenia!
 12. Ja na początku czytałam opiekę farmaceutyczną z Med*Pharmu...mają fajne działy: choroby oczu, cukrzyca, depresja, ciśnieniówka...uważam, że nawet fajnie napisane: jak rozmawiać z pacjentem, o co można zapytać (ale kto co lubi), co nadaje się do polecenia itp. Czasami sięgam też do najnowszych wytycznych towarzystwa kardiologicznego, biabetologicznego itp.... są tam zebrane standardy leczenia, które obecnie się stosuje.