Verbena

Farmaceuta +
 • Zawartość

  102
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Verbena

 1. Na spotkaniu kwartalnym oia krakowskiej p.prezes powiedziała, że ona by tego nie dopisywala. Są to przepisy które musiały powstać dla pilotażowych aptek, które wdrożyły e- receptę. Reszta robi po staremu...
 2. Mamy okazję przyjąć technika praktykanta do apteki. Czy musimy mieć jakieś specjalne pozwolenia? Musi mieć książeczkę sanepidowską? Jedna z naszych techniczek mówi, że podczas praktyk nie miała w ogóle badań, książeczki itd.
 3. Dzwoniłam do OIA w tej sprawie. Prawnik powiedział mi, że wbijamy PWZ. Jeszcze mam coś takiego http://rx.edu.pl/node/1644 Nie będę się jednak upierać, bo to nie pisma z NFZu. Nigdzie nie mogę się doszukać konkretnej odpowiedzi, jak zawsze z resztą.
 4. To co wbijacie? 98...i do refundacji dołączacie kserokopię recepty? Tak bezpieczniej?
 5. Wg specjalistów z rxedu można: http://rx.edu.pl/node/1597
 6. Dokładnie, żeby odbębnić praktykę po trzecim roku trzeba było mieć książeczkę sanepidowską i uczelnia o tym informowała. Oczywiście nikt tego nie finansował. Techników nikt nie informuje o tym, z tego co słyszę.
 7. Ja zrobiłam korektę i zmieniłam numer 98 na PWZ. Było ok A też miałam dokładnie to ostrzeżenie żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.
 8. Wydajesz tak, żeby w ampułce było 250 mg substancji czyli 250mg/2ml, 125mg/ml, bo ampułki są 2 ml. Tak poza tym, to lekarze i apteki mają dalej z tym problem. Ostatnio była u nas tak opisana recepta dla dziecka. Matka upierała się, że zawsze bierze 250mg/ml. Zadzwoniłyśmy do lekarza. Powiedział, że pisze tak, bo za każdym razem pacjent dostaje inne stężenie...Miał na myśli 250mg/ml, bo ampułki są dostępne tylko 2 ml. Takie wytłumaczenie. Ale poprawił receptę przynajmniej.
 9. Nam właśnie wyrzuciło z refundacji ostrzeżenie dla recept gdzie sprawozdany był nr 98. Zrobić korektę i wbić PWZ? http://www.nfz-gdansk.pl/refundacja-lekow/informacje-dla-aptek/recepty-wystawione-z-adnotacja-pro-auctore-pro-familiae-bez-podania-numeru-regon-lub-numeru-umowy-upowazniajacej-do-wystawiania-recept-refundowanych,4742
 10. Przyjmujecie recepty bezpłatnie w przypadku recepty drukowanej, na której tylko podpis i S jest dopisane długopisem? Oczywiście pieczątki lekarza brak.
 11. U nas dziś pacjentka była z receptą: wystawioną 23.08 z uprawnieniem S, z datą realizacji od 1.09. Można taką jutro zrealizować? W komunikacie jest napisane, że "recepty z S" muszą być wystawione od 01.09, bo od tej daty obowiązują nowe przepisy....Dobrze to rozumiem?
 12. Witam, A jak ma się do tego receptura? Normalnie pod 100% lub ref czy osobno (co 2 tygodnie pasek). Takie dwie wersje słyszałam...która lepsza lub praktyczniejsza? Dziękuję z góry za odpowiedź.
 13. Witam, Lekarz na recepcie zapisał "trimetazydyni" dawk. 2 razy 1 tabl. Jak byście to zinetrepretowali? Czy jako nazwę substancji i wydali matazydynę 20 mg. Czy jako nazwę leku np. Trimetazidinum 123rati lun Trimetazydyna Mylan itd. i taką wydali. Ciężko się dodzwonić do lekarza :/ Z góry dziękuję za odpowiedź.
 14. Nie zamieniamy kapsułek na tabletki. Inna postać.
 15. Witam, Mam pytanie odnośnie recepty na DHC Continus 60 mg, przy dawkowaniu 2*2 tabl. Czy jest określona dawka maksymalna jednorazowa lub dobowa dla winianu dihydrokodeiny w FP? Czy jest to nieistotne dla statusu Rp? W ulotce widzę, że takie dawkowanie dopuszczalne. Dziękuję za odppowiedź.