Verbena

Farmaceuta +
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Verbena

 1. Na spotkaniu kwartalnym oia krakowskiej p.prezes powiedziała, że ona by tego nie dopisywala. Są to przepisy które musiały powstać dla pilotażowych aptek, które wdrożyły e- receptę. Reszta robi po staremu...
 2. Mamy okazję przyjąć technika praktykanta do apteki. Czy musimy mieć jakieś specjalne pozwolenia? Musi mieć książeczkę sanepidowską? Jedna z naszych techniczek mówi, że podczas praktyk nie miała w ogóle badań, książeczki itd.
 3. Dzwoniłam do OIA w tej sprawie. Prawnik powiedział mi, że wbijamy PWZ. Jeszcze mam coś takiego http://rx.edu.pl/node/1644 Nie będę się jednak upierać, bo to nie pisma z NFZu. Nigdzie nie mogę się doszukać konkretnej odpowiedzi, jak zawsze z resztą.
 4. To co wbijacie? 98...i do refundacji dołączacie kserokopię recepty? Tak bezpieczniej?
 5. Wg specjalistów z rxedu można: http://rx.edu.pl/node/1597
 6. Dokładnie, żeby odbębnić praktykę po trzecim roku trzeba było mieć książeczkę sanepidowską i uczelnia o tym informowała. Oczywiście nikt tego nie finansował. Techników nikt nie informuje o tym, z tego co słyszę.
 7. Ja zrobiłam korektę i zmieniłam numer 98 na PWZ. Było ok A też miałam dokładnie to ostrzeżenie żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.
 8. Wydajesz tak, żeby w ampułce było 250 mg substancji czyli 250mg/2ml, 125mg/ml, bo ampułki są 2 ml. Tak poza tym, to lekarze i apteki mają dalej z tym problem. Ostatnio była u nas tak opisana recepta dla dziecka. Matka upierała się, że zawsze bierze 250mg/ml. Zadzwoniłyśmy do lekarza. Powiedział, że pisze tak, bo za każdym razem pacjent dostaje inne stężenie...Miał na myśli 250mg/ml, bo ampułki są dostępne tylko 2 ml. Takie wytłumaczenie. Ale poprawił receptę przynajmniej.
 9. Nam właśnie wyrzuciło z refundacji ostrzeżenie dla recept gdzie sprawozdany był nr 98. Zrobić korektę i wbić PWZ? http://www.nfz-gdansk.pl/refundacja-lekow/informacje-dla-aptek/recepty-wystawione-z-adnotacja-pro-auctore-pro-familiae-bez-podania-numeru-regon-lub-numeru-umowy-upowazniajacej-do-wystawiania-recept-refundowanych,4742
 10. Przyjmujecie recepty bezpłatnie w przypadku recepty drukowanej, na której tylko podpis i S jest dopisane długopisem? Oczywiście pieczątki lekarza brak.
 11. U nas dziś pacjentka była z receptą: wystawioną 23.08 z uprawnieniem S, z datą realizacji od 1.09. Można taką jutro zrealizować? W komunikacie jest napisane, że "recepty z S" muszą być wystawione od 01.09, bo od tej daty obowiązują nowe przepisy....Dobrze to rozumiem?
 12. Witam, A jak ma się do tego receptura? Normalnie pod 100% lub ref czy osobno (co 2 tygodnie pasek). Takie dwie wersje słyszałam...która lepsza lub praktyczniejsza? Dziękuję z góry za odpowiedź.
 13. Witam, Lekarz na recepcie zapisał "trimetazydyni" dawk. 2 razy 1 tabl. Jak byście to zinetrepretowali? Czy jako nazwę substancji i wydali matazydynę 20 mg. Czy jako nazwę leku np. Trimetazidinum 123rati lun Trimetazydyna Mylan itd. i taką wydali. Ciężko się dodzwonić do lekarza :/ Z góry dziękuję za odpowiedź.
 14. Nie zamieniamy kapsułek na tabletki. Inna postać.
 15. Witam, Mam pytanie odnośnie recepty na DHC Continus 60 mg, przy dawkowaniu 2*2 tabl. Czy jest określona dawka maksymalna jednorazowa lub dobowa dla winianu dihydrokodeiny w FP? Czy jest to nieistotne dla statusu Rp? W ulotce widzę, że takie dawkowanie dopuszczalne. Dziękuję za odppowiedź.