Verbena

Farmaceuta +
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Verbena

 1. Na spotkaniu kwartalnym oia krakowskiej p.prezes powiedziała, że ona by tego nie dopisywala. Są to przepisy które musiały powstać dla pilotażowych aptek, które wdrożyły e- receptę. Reszta robi po staremu...
 2. Mamy okazję przyjąć technika praktykanta do apteki. Czy musimy mieć jakieś specjalne pozwolenia? Musi mieć książeczkę sanepidowską? Jedna z naszych techniczek mówi, że podczas praktyk nie miała w ogóle badań, książeczki itd.
 3. Dzwoniłam do OIA w tej sprawie. Prawnik powiedział mi, że wbijamy PWZ. Jeszcze mam coś takiego http://rx.edu.pl/node/1644 Nie będę się jednak upierać, bo to nie pisma z NFZu. Nigdzie nie mogę się doszukać konkretnej odpowiedzi, jak zawsze z resztą.
 4. To co wbijacie? 98...i do refundacji dołączacie kserokopię recepty? Tak bezpieczniej?
 5. Wg specjalistów z rxedu można: http://rx.edu.pl/node/1597
 6. Dokładnie, żeby odbębnić praktykę po trzecim roku trzeba było mieć książeczkę sanepidowską i uczelnia o tym informowała. Oczywiście nikt tego nie finansował. Techników nikt nie informuje o tym, z tego co słyszę.
 7. Ja zrobiłam korektę i zmieniłam numer 98 na PWZ. Było ok A też miałam dokładnie to ostrzeżenie żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.
 8. Wydajesz tak, żeby w ampułce było 250 mg substancji czyli 250mg/2ml, 125mg/ml, bo ampułki są 2 ml. Tak poza tym, to lekarze i apteki mają dalej z tym problem. Ostatnio była u nas tak opisana recepta dla dziecka. Matka upierała się, że zawsze bierze 250mg/ml. Zadzwoniłyśmy do lekarza. Powiedział, że pisze tak, bo za każdym razem pacjent dostaje inne stężenie...Miał na myśli 250mg/ml, bo ampułki są dostępne tylko 2 ml. Takie wytłumaczenie. Ale poprawił receptę przynajmniej.
 9. Nam właśnie wyrzuciło z refundacji ostrzeżenie dla recept gdzie sprawozdany był nr 98. Zrobić korektę i wbić PWZ? http://www.nfz-gdansk.pl/refundacja-lekow/informacje-dla-aptek/recepty-wystawione-z-adnotacja-pro-auctore-pro-familiae-bez-podania-numeru-regon-lub-numeru-umowy-upowazniajacej-do-wystawiania-recept-refundowanych,4742