Verbena

Farmaceuta +
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Verbena

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • Izba Aptekarska
  Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie
 • Miejscowość
  Kraków
 • Województwo
  małopolskie
 • Stanowisko
  Magister farmacji
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta

Recent Profile Visitors

857 profile views
 1. Na spotkaniu kwartalnym oia krakowskiej p.prezes powiedziała, że ona by tego nie dopisywala. Są to przepisy które musiały powstać dla pilotażowych aptek, które wdrożyły e- receptę. Reszta robi po staremu...
 2. Dzwoniłam do OIA w tej sprawie. Prawnik powiedział mi, że wbijamy PWZ. Jeszcze mam coś takiego http://rx.edu.pl/node/1644 Nie będę się jednak upierać, bo to nie pisma z NFZu. Nigdzie nie mogę się doszukać konkretnej odpowiedzi, jak zawsze z resztą.
 3. To co wbijacie? 98...i do refundacji dołączacie kserokopię recepty? Tak bezpieczniej?
 4. Wg specjalistów z rxedu można: http://rx.edu.pl/node/1597
 5. Dokładnie, żeby odbębnić praktykę po trzecim roku trzeba było mieć książeczkę sanepidowską i uczelnia o tym informowała. Oczywiście nikt tego nie finansował. Techników nikt nie informuje o tym, z tego co słyszę.
 6. Ja zrobiłam korektę i zmieniłam numer 98 na PWZ. Było ok A też miałam dokładnie to ostrzeżenie żeby przesłać uwierzytelnioną kserokopię z odpowiednim dopiskiem.
 7. Wydajesz tak, żeby w ampułce było 250 mg substancji czyli 250mg/2ml, 125mg/ml, bo ampułki są 2 ml. Tak poza tym, to lekarze i apteki mają dalej z tym problem. Ostatnio była u nas tak opisana recepta dla dziecka. Matka upierała się, że zawsze bierze 250mg/ml. Zadzwoniłyśmy do lekarza. Powiedział, że pisze tak, bo za każdym razem pacjent dostaje inne stężenie...Miał na myśli 250mg/ml, bo ampułki są dostępne tylko 2 ml. Takie wytłumaczenie. Ale poprawił receptę przynajmniej.
 8. Mamy okazję przyjąć technika praktykanta do apteki. Czy musimy mieć jakieś specjalne pozwolenia? Musi mieć książeczkę sanepidowską? Jedna z naszych techniczek mówi, że podczas praktyk nie miała w ogóle badań, książeczki itd.
 9. Nam właśnie wyrzuciło z refundacji ostrzeżenie dla recept gdzie sprawozdany był nr 98. Zrobić korektę i wbić PWZ? http://www.nfz-gdansk.pl/refundacja-lekow/informacje-dla-aptek/recepty-wystawione-z-adnotacja-pro-auctore-pro-familiae-bez-podania-numeru-regon-lub-numeru-umowy-upowazniajacej-do-wystawiania-recept-refundowanych,4742
 10. Przyjmujecie recepty bezpłatnie w przypadku recepty drukowanej, na której tylko podpis i S jest dopisane długopisem? Oczywiście pieczątki lekarza brak.
 11. U nas dziś pacjentka była z receptą: wystawioną 23.08 z uprawnieniem S, z datą realizacji od 1.09. Można taką jutro zrealizować? W komunikacie jest napisane, że "recepty z S" muszą być wystawione od 01.09, bo od tej daty obowiązują nowe przepisy....Dobrze to rozumiem?