arka123

Farmaceuta
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About arka123

 • Rank

Informacje o użytkowniku

 • Płeć
  Kobieta
 • Uczelnia Wyższa
  Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Miejscowość
  Wrocław
 • Województwo
  dolnośląskie
 • Stanowisko
  Magister farmacji
 • Miejsce pracy
  apteka otwarta
 1. ja u Wallandera widzę samą rację.
 2. nie szukam krzyżówek, ale też nie czasopisma typowo naukowego, skupionego wyłącznie na lekach. Myślałam, że jest coś, co jest kierowane do ambitnych farmaceutów aptekarzy - tak jak pisałam, nowe leki wprowadzane na rynek, kierunki w jakich idą badania naukowe, ale też omówienie aktualnych nowelizacji przepisów prawa farmaceutycznego, usystematyzowanie wiedzy nt wybranych grup OTC...
 3. Aferek to nam nie brak iff obczajane, ale coś papierowego do kawki by się nadało. Nad mgr.farm właśnie myślałam, dzięki. Coś jeszcze? Coś książkowego? Macie swoje ulubione "biblie"?
 4. Hej, macie może do polecenia czasopismo branżowe, które warto prenumerować w ramach utrwalania/poszerzania wiedzy? Coś, co pozwoli być na bieżąco ze zmianami w przepisach prawnych, nowinkami lekowymi etc. Ewentualnie: jakie wg was książki są niezbędne w bibliotece domowej farmaceuty? Pozdrowionka
 5. Dzięki. Chodziło oczywiście o prednizolon. Policzyłam dwa ryczałty za dwie tuby.
 6. Hej. Mam receptę, cytuję: Ureae 10,0 Encorton 1,0 Aq.dest. qs Hascobasae ad 100.0 Mix ung 2 opakow. Po 1- Encorton do receptury? Nie mogę się dodzwonić do lekarki, ale wg mnie to pomyłka. Encorton wymagałby policzenia leku na 100% po skorzystaniu z produktu gotowego, nie? Po 2- 2 opakowania? Mogę zrobić 2 tuby po 100g i policzyć dwa ryczałty?
 7. Mam półtoraroczną pacjentkę, leczoną na mięczaka zakaźnego. Ostatnie zalecenie pediatry to zakłuwanie zmian i smarowanie hascovirem. Spotkał się ktoś z takim leczeniem? W ChPL Hascoviru nie ma ani słowa o mięczaku. Solphadermolem trochę strach smarować takie małe dziecko... Jakieś laserowanie? Ktoś coś słyszał mądrego? Zmiany łatwo się roznoszą, bo dziecko ma AZS.
 8. Ciekawe, czy i kiedy nasze problemy rozwiąże ustawa o zawodzie farmaceuty...
 9. Ale przecież, broń Boże, nie mam na myśli spirytusu w laboratorium. Zrozumiałam, że mowa o starszej osobie i jej zasobach "domowych". Zacytowałam wyniki badań, z których wynika, że faktyczny termin przydatności jest nieco dłuższy. Nie wiemy ile, ale tabletki raczej nie biodegradują dzień po terminie. Dlatego też przymknęłabym oko na Belissę stosowaną w kwietniu, z datą ważności do marca, a zdecydowanie odradziłabym podobne postępowanie z lekami na nadciśnienie.
 10. jak te ostrzeżenia zaczęły wyskakiwać, to drukowałam pacjentom. Zwykle wracali z pretensjami do lekarza, więc po dwóch niemiłych telefonach od tychże- nie drukuję. Wspominam, umniejszam ich znaczenie.
 11. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale reklamacja to nie to samo co zwrot kasy tu i teraz. Przyjmuje się zgłoszczenie reklamacyjne z uzasadnieniem pacjenta (termometr jest nieskuteczny, nie włącza się, źle mierzy, whatever) i odsyła do producenta/ew hurtowni która odsyła do producenta. Na całość jest 30 dni...W jednej z aptek tak załatwiono sprawę termometru, też elektronicznego oczywiście :/
 12. Wow, 10mln? Znajomi myśleli o czymś takim, mówiłam że to góra forsy, ale nie myślałam, że aż taka. Skąd ta kwota?
 13. Zrobiłabym po cztery porcje po 50g. Bez sensu 200g maści, przecież jak to krem na twarz to to ilość na milion lat.