Tablica liderów


Popularna zawartość

Pokazuje zawartość z najwyższą reputacją od 25.05.2017 we wszystkich miejscach

 1. 2 points
  Nie kupować wódki od gorzkich albo domagać się jasnego opisu.Przyznam się że nie lubię rozwiązań,w których obie wersje są dobre.To nie poezja,którą można różnie interpretować.Prowadzi to do tego,że jedna euceryna jest biała a inna żólta.Tą samą maść można zrobić na wazelinie białej lub żółtej-to jest opinia Nadzoru Farm.Spróbujcie to wytłumaczyć przeciętnemu pacjentowi.Górą jest ta apteka,która wykonuje lek pierwsza.Ta następna,która robi inaczej i podobno też dobrze dostanie od pacjenta mocno po du..e.To niszczy nasz autorytet.A gdzie jest ten autorytet?Kto z wielkich okaże się wielkim i odważnie powie która wersja jest właściwa?Na każdym forum myślą inaczej.Dlatego zdarzają się sytuacje,że jedna apteka wydaje lek z farfoclami a druga chce poprawić niezgodność i obrywa bo zawsze było z farfoclami.Zadałam parę pytań na spotkaniu z konsultantem wojew.od receptury i na żadne nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi.To nie brak wiedzy tylko po prostu brak odwagi.Potem przyjedzie panienka z NFZ i tak postawi na swoim.A pacjent i tak wie swoje.....
 2. 2 points
  I biorąc poprawkę na to wszystko powyżej, odpowiedź na pytanie jest trudna do udzielenia o ile w ogóle możliwa. Zapytany lekarz odpowie - "to co zwykle", "tyle lat tak piszę (i tylko wy macie problem)", "tak żeby było dobrze", "co to jest procent objętościowy/masowy - ja znam tylko jeden". O powodach nie wspomnę, bo to nieistotne. Które stężenie? To też nieistotne, bo wypadkowe i tak będzie inne, a szkody przez rożnicę to żadnej nie wyrządzi. Ważne jest, że przyczepić się może do tego NHZ - to wtedy dwie odpowiedzi na pytanie: " A skąd wiadomo jakie to stężenie?" 1. MASOWE - bo symbol procentu %, umownie sugeruje masowy gdy on jest najpopularniejszy, inne oznacza się przez dodatek obj, v/v 2. OBJĘTOŚCIOWE - bo farmakopea polska zawiera monografię etanolu 96% OBJ a nie masowego. Dlatego rzadko zdarza się aby NFZ tykał tego zagadnienia gdyż gubi się w teorii procentów. Należy odbijać piłeczkę ze wskazaniem na zerowe znaczenie kliniczne oraz droższe w kosztach postępowanie aniżeli faktyczne straty wynikające z wzięcia błędnych stężeń. Jedynym wyjątkiem kiedy to dla zewnętrznych roztworów w polskiej recepturze może mieć znaczenie to trójskłady detreo, salicyl i rezor na 40% etanolu. No to wtedy warto wziąć procent masowy gdyż wtenczas będzie więcej etanolu i roztwór będzie stabilniejszy.
 3. 2 points
  Możesz te wypociny przetłumaczyć na język polski bo nie widze w nich sensu i logiki??? Z taką składnią to najpierw zdaj mature z polskiego , a później dopiero myśl o studiach.
 4. 2 points
  Jest to możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne. Ja stawiam, że za 10 lat leki będzie dowoził dron. Do dostawy Pacjent otrzyma mailem raport temperaturowy oraz będzie mógł prześledzić na mapie trasę drona aby wykluczyć sfałszowanie produktów leczniczych. Rozwój Internetu to jedno, ja dorzuciłbym jeszcze zmianę mentalności społeczeństwa - powoli wykrusza się pokolenie, które lubiło sobie w aptece pogadać o wszystkim i o niczym. Przedmówcy podają przykłady aptek wiejskich. Jest to z pewnością urocze ale niestety urbanizacja postępuje i raczej zjawisko będzie zanikać. Bez zmiany modelu apteki są skazane na zagładę. Nikifor słusznie napisał, że ten zawód jako handelek w aptece nie ma przyszłości. PS. Aha, pewnie zaraz pojawi się argument, że leków na receptę nie wolno sprzedawać przez Internet. Na razie nie ale każde prawo można zmienić, kwestia odpowiednio silnego lobby. W polskich warunkach wystarczyłoby pewnie pokazanie w telewizji Pana Zenona, który musi codziennie jeździć kilometr do apteki na wózku inwalidzkim po schodach, kałużach i wertepach i dorobienie retoryki, że to przez niedobry i zacofany rząd, który nie dopuszcza dowozu leku przez kuriera.
 5. 2 points
  Zobaczysz co się stanie jak wprowadzą receptę elektroniczną i kto zgarnie te recepty. Zaręczam Ci że nie będą to indywidualni ani też małe sieci:) Nie trzeba wyobrazni, wystarczy sie podowiadywać jak to wygladało w innych krajach europejskich. Ten zawód jako handelek w aptece nie ma przyszłości. W USA i UK tez była taka sytuacja, potem inicjatywa powstała w kręgach akademickich aby nadać temu zawodowi pewne zadania kliniczne w służbie zdrowia, szpitalach i aptekach. Okazało się że nadanie pewnych uprawnien i dodatkowego wynagrodzenia magistrom farmacji zaowocowało zaoszczedzeniem znacznych sum na wydatki na leczenie w szpitalach i odciążyło znacznie służbę zdrowia. ale mówimy tu o krajach cywilizowanych, tam nie twierdzą że zapłata dla farmaceuty za usługę zawiera się w marży od sprzedanych leków.
 6. 2 points
  Wtrącę swoje 3 grosze. Mów za siebie... O ile w przykładowej cukrzycy nie bawiłbym się w ustalanie dawki, bo to nie moja rola, ale jest inne pole do działania, zapraszam do aptek w małych miasteczkach i wsiach to zobaczysz, jak przydaje się wiedza i jak bardzo jest NIEZBĘDNA, nie ta wykuta na idiotycznych szkoleniach i kursach,czy studiach, ale ta nabyta, przez lata praktyki ( a u mnie także pracy w szpitalu). Nie jest to miejsce do echów i achów, ale mógłbym podać kilka znaczących przykładów ... , tylko w jakim celu ? Podam tylko jeden z wielu, ale może najmilszy- telefon od okulistki z kliniki z podziękowaniami o pacjencie, którego zmusiłem do wizyty u specjalisty i dlatego dzisiaj widzi. Jakoś nikt przez lata niczego nie "zauważył"a "wiejski"aptekarz tak- miłe... Niestety brakuje większej swobody w lekach , ale to inny temat. Czy od razu musisz się brać za farmakoterapię cukrzycy, czy nadciśnienia, a może skromności leczenia ran, oparzeń i innych prostych schorzeń na które rodzinni nie mają czasu , ochoty lub wiedzy... Uff koniec.
 7. 2 points
  No...nie mów, że żaden. Ja tam czuję się na siłach Może nie jest to chleb powszedni w szpitalu, ale zdarzają się różne zagwozdki do rozwiązania. A biorąc pod uwagę szpitale kliniczne, tam zdarza się to jeszcze częściej, że pytają farmaceutów o zdanie. Są to na ogół młodzi lekarze, którzy czasem nie czują się pewnie w natłoku leków pacjenta, ale zawsze coś.
 8. 1 point
 9. 1 point
 10. 1 point
 11. 1 point
  Rozbijanie na atomy. Obie wersje można merytorycznie obronić. Ważne by wiedzie jak to zrobić, bo klinicznie znaczenie żadne.
 12. 1 point
  Ja już dawno mówiłem, że w dzisiejszych czasach studia upośledzają a nie rozwijają Jeden z warszawskich szpitali płaci diagnostom laboratoryjnym na dyżurze nocnym 15zł/h brutto. Raz, że noc, dwa, że taka osoba jest sama i nikt po niej wyniku nie sprawdzi (a pomyłka w laboratorium szpitalnym w przeciwieństwie do apteki nie kończy się utratą 20 zł refundacji ale np. tym, że pacjent będzie miał przetoczoną niewłaściwą grupę krwi a więc może być grubo). Chętni są W hurtowni osoba kompletująca zamówienia (wymagana umiejętność czytania i pisania) ma wyższą stawkę. PS. O, proszę - 1000 post
 13. 1 point
  W związku z ostatnimi wydarzeniami w Syrii, Brytyjczycy poczuli ukłucie niepokoju. W związku z tym, w Wielkiej Brytanii podniesiono stopień zagrożenia z "Podirytowany" do "Zezłoszczony". Jak zapowiadają źródła rządowe, może on zostać powtórnie podniesiony do "Rozgniewany", lub nawet "Oburzony". Anglia ostatni raz podniosła stopień zagrożenia do "Oburzonego" w 1940, kiedy prawie skończyła się herbata. Zmieniono również kategoryzowanie terrorystów. Dotychczas określano ich jako "Męczących", teraz znaleźli się w kategorii "Nieznośnych". Ostatni raz użyto tej kategorii zagrożenia w 1588, kiedy Brytanii zagrażała hiszpańska armada. Szkoci z kolei zmienili poziom zagrożenia z "Wkurieni" na "Skopmy tyłki s-ysynom". Szkoci nie znają innych poziomów zagrożenia. Własnie dlatego przez ostatnie 300 lat byli wystawiani na pierwszej linii przez Armię Brytyjską. Rząd Francji ogłosił wczoraj zmianę poziomu zagrożenia z "Uciekaj" na "Kryj się". To prawie najwyższy stopień w tamtejszym systemie - wyżej są jedynie "Kolaboruj" i "Poddaj się". Podniesienie poziomu zagrożenia ma związek z pożarem fabryki białych flag, który znacząco zmniejszył zdolności obronne francuskiej armii. Włochy zmieniły poziom zagrożenia z "Mów głośno i gestykuluj" na "Pręż muskuły". Pozostałe dwa poziomy to "Nieefektywne operacje wojskowe" i "Zmiana stron". Niemcy zmienili alert z "Pogardliwej arogancji" na "Załóż mundur i śpiewaj pieśni marszowe". Pozostałe dwa poziomy to "Najedź sąsiadów" i "Przegraj". Belgowie z kolei są na wakacjach (jak zwykle). Jedynym zagrożeniem, jakiego się obawiają, jest przeniesienie kwatery głównej NATO z Brukseli. Hiszpanie są podekscytowani, z pierwszego rejsu swoich nowych łodzi podwodnych. Są one pięknie zaprojektowane i mają szklane dno, dzięki czemu nowe okręty Hiszpańskiej Marynarki Wojennej mogą oglądać stare okręty Hiszpańskiej Marynarki Wojennej. W tym samym czasie Australia podniosła poziom zagrożenia ze "Spoko wodza" na "Biedzie dobrze, ziomek". Do najwyższego poziomu zagrożenia pozostały "Kurka, chyba odwołam grilla w weekend" i "Grill odwołany". Nigdy w historii Australii nie wystąpiła jeszcze sytuacja wymagająca odwołania grilla.
 14. 1 point
  Farmakologia w ginekologii i położnictwie oraz pediatrii - tylko też konkretne przypadki bo wiadomo co w ulotkach piszą. Analityka medyczna - non stop ktoś z wynikami badań przychodzi a tam skrótów od cholery i nie każdy farmaceuta wie ocb. Podstawy chirurgii w odniesieniu do opatrunków specjalistycznych. Naprawdę jeśli by zwiększyć magistrom uprawnienia przy oczywistym otrzymywaniu za to odpowiedniego wynagrodzenia (za usługi) polska służba zdrowia wyglądałaby zupełnie inaczej. tak tak wiem wiem ... krzywa Papy ...
 15. 1 point
  1. Farmakologia 2. Farmakologia 3. Farmakologia 4. Poza farmakologią jeszcze farmakologia 5. W międzyczasie aby się nie zanudzić - farmakologia Powyższe z uwzględnieniem najnowszych wytycznych, kliniki i na konkretnych przypadkach, zamiast pozbawionych znaczenia ciekawostek typu "który lek betaadrenolityczny posiada wewnętrzną aktywność betaadrenomimetyczną?". Nacisk na interakcje ale rzeczywiste i o praktycznym znaczeniu w lecznictwie a nie slogany typu "leków nie popijać sokiem grejpfrutowym", bo takie "fachowe" informacje dziś można przeczytać w prasie kolorowej. Zajęcia z lekarzami, omawianie konkretnych przypadków. Schematy dawkowania leków kardiologicznych, diabetologicznych, psychiatrycznych, antycholesterolowych.
 16. 1 point
  Podstawy interny. dermatologii jak najbardziej. Dodatkowo oddzieliłbym farmację przemysłową i zrobił z tego oddzielny kierunek, wzorem krajów zachodnich.
 17. 1 point
  Grafologia Podstawy sadyzmu Retaksacja stosowana Refundologia. Szeroko pojęta analiza
 18. 1 point
  Przepraszam, masz racje, nie powinienem tego pisać i w taki sposób. Temat wyczerpany dla mnie, dziękuje wam za czas i odpowiedzi Uciekam, powodzenia wszystkim
 19. 1 point
  Ale to nic nowego zawsze większość chciała zostać prezesem Bayera
 20. 1 point
  Większość studentów na farmacji twierdzi że nie będą pracować w aptece
 21. 1 point
  Nie, nie obraziłem się za stary jestem i za dużo przeszedłem, po prostu nie lubię moralizatorskiego tonu ot ... i tyle. Rzadko się udzielam gdyż prawie każda dyskusja tak się kończy. Myślę, że nasze dialogi nie są powiązane z tematem Bez urazy...
 22. 1 point
  Jakby farmacja była prestiżowa i perspektywiczna, to sama w sobie wystarczyłaby do znalezienia dobrej, stabilnej pracy. I nikt nie musiałby kończyć informatyki do tego czy Bóg wie czego bo to na nic się w farmacji nie przyda. Podobnie sytuacja rysuje się w przypadku techników farmaceutycznych, którzy skończyli biologię/chemie itp. Pracują w aptece za stawki technika bez matury. Farmacja była dobra 20 lat temu, teraz to jest wyzysk, charówka, brak przestrzegania prawa pracy, relatywnie niskie pensje. A wiadomo, że o farmacji trzeba mówić w kontekście aptek, bo tam trafia 90 % absolwentów.
 23. 1 point
  Mono-Mack Depot 0,1 x 28. To by się zgadzało. dziękuje
 24. 1 point
  Nie chodzi o samodzielna ordynację ale o porozumienie z lekarzem. Widząc zużycie leków i brak kontroli np z poziomu hemoglobiny glikowanej i pomiarów doraźnych widać czy pacjent odpowiednio jest prowadzony czy może - co mamy dość często - lekarz POZ nie odsyła do specjalisty i leczy latami tym samym, nie do końca skutecznym schematem. Leczenie zapaleń spojówek, zaburzeń erekcji, kontrola stanów astmatycznych - za granicą robi się to z pacjentem wyposażonym w pikflometr - i na podstawie obturacji dostosowuje się dawkę. Nie chodzi tu o kompleks lekarza i zabawę ponad kompetencje a o wykorzystanie tych istniejących. Z całą pewnością byłbyś w stanie wspomóc terapię pacjenta w wielu przypadkach w których POZ maltretuje pacjenta latami, czego nieskutecznie. Czesto niegodnie z najnowszą wiedzą i wytycznymi specjalistów z danej dziedziny. Ale to trzebaby zmusić farmaceutów do korzystania z dobrych źródeł wiedzy i wzięcia odpowiedzialności za pacjenta. A wielu kolegów woli szkolić się przez konkursy gdzie można wygrać poduszkę kubek i budzik, a odpowiedzialność brać tylko za wielkość sprzedaży pakietu i przykasówka. Z takim założeniem rzeczywiście nie zmieni się funkcja handlowo-usługowa.
 25. 1 point
  Czyli farmacja kliniczna zaczyna powoli wskakiwać na właściwe tory (bardzo powoli :P) Co do aptecznej jako mamut odmawiam wypowiedzi w temacie (ja juz swoje wymamutowałem jakiś czas temu i zdania nie zmieniłem )
 26. 1 point
  Stomatolog 1000 zł dziennie (Toruń) https://www.olx.pl/oferta/stomatolog-1000-zl-dziennie-torun-CID4-IDlFZrI.html Kosmetyczki do salonu depilacji woskiem, również praktyki 3 000 - 5 000 zł/mies. https://www.olx.pl/oferta/kosmetyczki-do-salonu-depilacji-woskiem-rowniez-praktyki-CID4-IDmzIbV.html#e631ae7694 Fryzjer 4 000 zł/mies. https://www.olx.pl/oferta/fryzjer-do-salonu-wojtka-zielinskiego-CID4-IDlh5Fa.html#e631ae7694 Poszukiwana manikiurzystka z min 2 letnim doświadczeniem. 3 000 - 5 000 zł/mies https://www.olx.pl/oferta/poszukiwana-manikiurzystka-z-min-2-letnim-doswiadczeniem-CID4-IDhrz3X.html#27fc94ec53 Fryzjerka męski 5 000 zł/mies https://www.olx.pl/oferta/fryzjerka-meski-CID4-IDm745A.html#27fc94ec53 Starszy Księgowy/-a Pełny etat 8000 - 9000 zł https://pl.jooble.org/desc/-6741815034594092504?ckey=&rgn=-1&pos=15&elckey=-3869361935885965903&sid=-3216407906251872657&age=1133&relb=100&brelb=100&bscr=76&scr=76&iid=-8795961320426866565 Jak nie zechcą dać te marne 4 tys netto, to powiedz że pójdziesz pracowac jako fryzjer albo manikurzystka za 3800 netto. Rozsadne pensje dla specjalistów w swojej branzy kształtuja sie teraz w zakresie 6000- 20 000 brutto. Za 3500-3900 zł netto nic nie kupisz, to zapłata pozwalajaca sie utrzymać tzn wynajać jakąś licha kawalerke lub pokój, prowiant i bilet i jakieś szmaty na grzbiet. Tak mozna całe zycie harować i nawet mieszkania nie kupisz chyba że z mężem na spółkę.To smiech. PS. Przegladałem sporo innych ogłoszeń- sekretarka ze znjomoscia angielskiego- 3600 netto, ksiegowa z 2 letnim stazem do wbijania faktur tez okolo tyle. Wiem że sa farmaceuci którzy pracują za 2800, kompletny upadek zawodu i upodlenie. Teraz bycie fryzjerem czy manikiurzystką obiecuje lepsze profity, po kilku latach wlasny gabinet fryzjerski i w porównaniu z takim dziadem magisterm wyrobnikiem to taki fryzjer nie ma powodu narzekac.
 27. 1 point
  Moja Kaliska OIA liczy ok. 450 członków. Tyle w kwestii budżetu trzymanego chciwymi łapskami przez skarbnika (wolontariat!) - do usług.
 28. 1 point
  Konflikt interesów jest zaszyty nie w tablicy ogłoszeń tylko w obecnej praktyce funkcjonowania samorządu - czyli połączenia organizacji mającej za zadanie trzymania pieczy nad standardami wykonywania zawodu, związku zawodowego i izby gospodarczej. Dopóki tak będzie to niemal każda dyskusja obciążona będzie konfliktem na linii pracodawca - pracownik. Jednocześnie środowisko jeszcze chyba nie jest gotowe na to co jest w innych państwach czyli opłacanie składek za członkostwo w kilku organizacjach. Taki mały dysonansik trudny do usunięcia. Właściciele oczekują poprawy swojej sytuacji ekonomicznej, a pracownicy swojej. Na obydwie nie mam wpływu. Co do ogłoszeń - co do zasady każda izba jest samodzielnym niezależnym bytem który ma dbać o interesy swoich członków. Dlatego trudno jest oczekiwać od izby warszawskiej aby czas pracownika był poświęcany na obróbkę i zamieszczanie ogłoszeń członków innych izb bo już go brakuje co może spowodować konieczność przyjęcia kolejnej osoby do pracy i zwiększenia kosztów prowadzenia działalności. Tak samo jest z ogłoszeniami niefarmaceutów. W mojej izbie ogłoszenia są bezpłatne ale mogą je umieszczać tylko członkowie izby (wyjątkami są pracodawcy prowadzący szpitale, hurtownie i inne z oczywistych chyba względów i przy konieczności zaakceptowania pewnego braku logiki). To że nas nasi koledzy próbują oszukać i czasami im się udaje to inna sprawa. Inną sprawą jest też kwestia małoprofesjonalnych adresów mejlowych czy też anonimowych ogłoszeń. Ale ten problem nie jest wyjątkowy tylko dla naszej branży. Plusem sytuacji jest to, że izba wie kto zamieścił ogłoszenie i nie robi z tego tajemnicy jak ktoś zapyta. Czy likwidować tablicę - mogę ją zlikwidować tylko wtedy powstanie zarzut, że przez to trzeba za ogłoszenia płacić na portalach komercyjnych i że izba nie działa na rzecz członków. I że nie ma żadnych korzyści z opłacanych składek. Jeśli chodzi o małe izby pamiętajcie o tym że ich budżety też są małe i płatna tablica ogłoszeń może przynieść $$ które pozwolą na rozszerzenie działalności. Nie każda izba ma ponad 5000 członków jak moja. A do każdej są zarzuty o niespełnienie oczekiwań - mi jest oczekiwania spełniać o wiele łatwiej niż kolegom w Rzeszowie, Kaliszu czy Koszalinie gdzie liczba członków sięga od 500 do 1000. A najlepiej jest po prostu zadzwonić i pogadać. Jak przychodzi co do czego okazuje się to nie jest wszystko takie proste jak wygląda z zewnątrz.
 29. 1 point
  Jakie środowisko takie ogłoszenia. Tylko tyle i aż tyle.
 30. 1 point
  Canis familiaris hortulanus. Brak profesjonalizmu i tyle. Może warto byłoby to nagłośnić co by NIA zauważyło.
 31. 1 point
  Oczywiście jest takie ryzyko. Pytanie, czy zależy Ci na jakiejkolwiek pracy czy na pracy dobrze płatnej. Tego, że pracodawca nie zgodził się na Twoje warunki nie należy traktować jako porażkę. Równie dobrze można powiedzieć, że nie było go na Ciebie stać.
 32. 1 point
  amoxicillinum/ac. clavulanicum 1000mg, 2x1, lag1 Clinamycinum solution ext. lag1
 33. 1 point
  Tym razem nie o pacjentach ale o pracownikach infolinii pewnej hurtowni,ale też fajne. Dzwonię wczoraj do pewnej hurtowni i w pośpiechu chlapnęłam-czy jest spirytus vini?Cisza.Pani szuka.Chciałam pomóc i podpowiadam-może pani ma pod Etanolum?.Cisza.Pani szuka.Może pod Aethanolum?Cisza.Pani szuka.Rozgoryczona pytam-to nawet zwykłego spirytusu nie macie?Odpowiedz-zwykły to my mamy tylko winnego nie ma(spir.vini)
 34. 1 point
  nowy lek
 35. 1 point
  Szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, żeby umowa właśnie nie przypominała umowy zlecenia ani umowy o pracę. Umowę niech Pani sporządzi kontrahent skoro to poważna firma. Pani sobie ją sprawdzi u swojego prawnika. Należy pamiętać, że umowa taka w przeciwieństwie do umowy o pracę powoduje, że za wyrządzoną szkodę odpowiada Pani do całkowitej wysokości szkody. Warto też sprawdzić czy nie ma kar umownych. Osobiście spotkałem się kiedyś z karami umownymi rzędu 300 i 500 tysięcy za każdorazowe naruszenie warunków umowy. Była to w prawdzie umowa w przedsiębiorstwie, gdzie istotne było know-how więc takie kary powinny być skalibrowane adekwatnie do ewentualnej szkody drugiej strony. Jeżeli w grę wchodzi tysiąc więcej w wynagrodzeniu o pracę, radzę trzymać się etatu.
 36. -1 points
  Temat do zamknięcia, dowiedziałem sie, że raczej apteki nie upadną i dzięki Co do moich studiów... planem A równoważnym z lekarskim -> weterynaria(myślę, że raczej dostane się) jak dostane się na dwa kierunki to będę musiał naprawdę się zastanowić zatrudnienie lekarza weterynarii jest mniejsze niż farmaceuty a zarobki mniejsze lub podobne ale nie zamierzam iść z zamiarem, że wszystko dla pieniędzy, że mi się nie uda Odbiegając... Nie chciałbym nikogo obrazić, wszędzie narzekają, ale czytając fora związane z farmacją szczególnie.... w znacznej większości ludzie mają ból tyłka, że ich praca jest nudna, zarobki słabe, a wszystko dla leka, i leka i tak dalej, większość frustratów. piątka dla wszystkich optymistów, powodzenia
Tablica liderów jest ustawiona na Warszawa/GMT+02:00