fbpx

godzi 9.00 Nemdatine + Akineton+ Wellbutrin + Madopar godz 1…

0

godzi 9.00 Nemdatine + Akineton+ Wellbutrin + Madopar godz 12.00 Oriven + Viregyt czy są jakieś interakcje?

4 dni temu
Mężczyzna
47 lat
Dotyczy leku Wellbutrin XR
1
-1

Możliwa jest interakcja pomiędzy lekiem Wellbutrin XR, a Viregyt K. Bupropion zawarty w leku Wellbutrin jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy, amantadyna (Viregyt) poprzez wpływ na przewodnictwo dopaminergiczne może z kolei nasilać działanie bupropionu. Może wówczas dojść m.in. do nasilenia działań niepożądanych, w tym nudności, wymiotów i objawów neuropsychiatrycznych. Pacjenci stosujący oba leki jednocześnie powinni zachować szczególną ostrożność.

22 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?