fbpx

Dzień dobry , przepisano mi lek siofor 850 i stąd moje pytan…

0

Dzień dobry , przepisano mi lek siofor 850 i stąd moje pytanie czy mogę te tabletki podzielić na 4 części a nie na 2 jak sugeruje ulotka bo nie jestem po prostu w stanie połknąć takiej dużej tabletki nawet jak podzielę na 2 części to jest ona dla mnie za duża. Z góry dziękuję za odpowiedź.

2 miesiące temu
Kobieta
25 lat
1
0

Podziałka na tabletce została umieszczona, aby ułatwić podział leku na dwie równe dawki. Aby ułatwić połykanie warto popić tabletki szklanką wody. Jeśli mimo to nadal ma Pani trudność z połknięciem, można podzielić tabletkę na 4 części.

20 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?