fbpx

Dzień dobry, czy mogę dalacin c 300 otworzyć I zawartość roz…

0

Dzień dobry, czy mogę dalacin c 300 otworzyć I zawartość rozrobić z wodą? Mam szczękoscisk po ekstrakcji i nie ma opcji bym połknęła tabletkę. Do tego mam opuchnięte gardło. Wiem ze teoretycznie się nie powinno ale czy w tej sytuacji mogę zrobić wyjątek? Czy jest to niebezpieczne?

2 miesiące temu
Kobieta
27 lat
Dotyczy leku Dalacin C
1
0

Producent zaleca, żeby połykać kapsułkę w całości, popijając wodą. Jeśli ktoś ma problem z połykaniem, zaleca się zastosowanie granulatu do sporządzania syropu do podania doustnego. Jeśli wysypie Pani zawartość kapsułki i zawiesi w wodzie, skuteczność leku się nie zmniejszy. Istnieje jednak ryzyko podrażnienia żołądka przez substancję czynną klindamycynę.

13 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?