fbpx

Dzien dobry, Czy jeśli zostawiłam tabletki antykoncepcyjne w…

0

Dzien dobry, Czy jeśli zostawiłam tabletki antykoncepcyjne w nagrzanym bagazniku auta w czasie upalu na lekko ponad godzinę to mogą one przestać działać? Tabletki były w oryginalnym opakowaniu, umieszczone w małej saszetce, która dodatkowo była umieszczona w kosmetyczce, a kosmetyczka w torbie. Przepraszam że zawracam głowę ale sama nie wiem czy mogę brać to opakowanie czy warto kupić nowe. Pozdrawiam serdecznie

2 miesiące temu
Kobieta
23 lat
Dotyczy leku Jeanine
1
0

Na opakowaniu większości produktów leczniczych, a także doustnej antykoncepcji widnieje informacja, że powinny one być przechowywane w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Długotrwałe przechowywanie tabletek w wyższych temperaturach może zmniejszać skuteczność działania tych środków. Naczelna Izba Aptekarska podaje informację, że przechowywanie w temperaturach wyższych przed jedn lub dwa dni nie powinny wpłynąć negatywnie na skuteczność leków. Niemniej jednak warto sprawdzić, czy tabletki nie zmieniły kształtu, koloru oraz zapachu.

20 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?