fbpx

Dzień dobry. Biorę pregabalinę w dawce 450 mg na dobę, z tym…

0

Dzień dobry. Biorę pregabalinę w dawce 450 mg na dobę, z tym, że pod wpływem różnych stresów, ta dawka straciła już częściowo swoje działanie. W związku z tym, żeby poprawić swoją odporność na stres chciałabym zacząć stosować małą dawkę ashwaghandy 200 mg standaryzowany na 5% witanolidów 10 mg. Czy mogę spróbować brać ją razem z pregabaliną i zobaczyć jak się czuję. Czy i ewentualnie jakie skutki uboczne mogą wystąpić?

2 miesiące temu
Kobieta
28 lat
Dotyczy leku Pregabalin Apotex
1
0

Należy zachować ostrożność podczas łączenia pregabaliny z ashwagandą. Witanolidy zawarte w korzeniu ashwagandy mogą wchodzić w interakcję z pregabaliną. Efektem interakcji może być nasilenie działania pregabaliny i wystąpienie m.in.  senności.

6 czerwca 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?