Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Ostatni tydzień
 3. Pełna zgoda, niestety. Niestety, bo czasu nie cofnę. A do apteki już nie wrócę na pewno.
 4. Powiem krótko. Albo długo, zależy czy będę miał wene. Dla mężczyzny w dzisiejszych czasach praca w aptece to dno, wstyd, obciach, żenada. Innych przymiotników się nie da znaleźć. Krótkie podsumowanie - zarobki - kiepskie , warunki pracy- kiepskie, perspektywy - zerowe, stabilizacja - zerowa. Jak chcecie być pomiatani i żyć codziennie albo w strachu, albo męczyć się psychicznie i udawać ,że wam się to podoba to zapraszam do apteki.
 5. Wcześniej
 6. Ktoś ma jakieś świeższe informacje o zarobkach w szpitalach? Ile w cyto, ile w zwykłej aptece? Wrocław, Kraków?
 7. Bomby? IPP zwiększają szybkość wchłaniania pseudoefedryny, ale jak to wyglądałoby szczegółowo, zwłaszcza w Twoim przypadku, nikt nie wie, więc może lepiej sobie odpuścić cirrus, a przyjmować gołą cetyryzynę?
 8. Witam, chciałbym się zwrócić z pytaniem czy w trakcie kuracji antyrefluksowej, przyjmując Controloc 20, mogę przyjąć Cirrus. Przeczytałem ulotkę i wspomniane zostały tam inhibitory bomby protonowej, co wzbudziło moją niepewność. Pozdrawiam
 9. Witam. Pisałaś że będziesz zdawała egzamin ze specjalizacji apteczne w jesiennej sesji w 2018 r. Czy możesz podzielić się doświadczeniem pytaniami materiałami? Pozdrawiam

 10. Weź nie trolluj, bo to nie ma sensu. Kogo na to nabierzesz.. znam farmaceutów którzy robią kurs spawania albo na wózki widłowe. Bo zarabia się tam po 7 tysi. Można zaklinać rzeczywistość, że kasa nie najważniejsza, ale prawda jest taka że zarabiając te 3-4 netto mając rodzinę, to jesteś w dupie. Kto ma łeb, zmieni teraz. Kto się zastanawia, będzie w jeszcze gorszej sytuacji. SIA nawet chce kręcić film zachęcający do studiowania farmacji. To tak jakby zachęcać do niewolnictwa. Ja już składek płacić nie zamierzam i zachęcam do refleksji co ich płacenie w zasadzie wam daje?? W pubie praca daje większa satysfakcję z życia a i klient przyjemniejszy.
 11. Oczywiście, jeśli oczekiwania płacowe nie zostaną spełnione w aptece w Pile, to polecam zmianę miejsca zamieszkania, niekoniecznie zmianę zawodu, ale zmianę apteki na coś innego, tyle tego jest teraz na rynku, nie warto pracować za mniej niż przeciętne wynagrodzenie, a w naszym przypadku nawet bez doświadczenia można wyciągnąć dwukrotność średniego wynagrodzenia. Warto w tym celu dokształcić się w jakiejś dziedzinie, bo same studia na jakimkolwiek kierunku nie są wystarczające. Chyba tylko po farmacji same studia dają zarobić więcej niż przeciętne wynagrodzenie, więc kierunek wcale nie jest zły. Nie powinno być problemu w Pile dostać 6300zł brutto.
 12. Potwierdzam. Przy okazji okaże się, że: - można mieć wolne popołudnia tzn pracować tylko 8-16 - można mieć wolne weekendy, tzn. nie robić w sobotę i niedzielę - można mieć kontrolę nad wynikami swojej pracy tzn. nie być rozliczanym z tego, czy babcia zechciała kupić magnezik z promocji - można odpowiadać i zbierać OPR tylko za swoje błędy a nie błędy lekarza, na które nie ma się wpływu albo a to, że leku w hurcie brakuje - można się nie żreć z ludźmi 50 razy dziennie
 13. ta, właśnie powinno.. wg mnie powinno wynosić minimum 20 tys na rękę. Pisać sobie można, ale prawda jest taka, że jest się niewolnikiem za śmieszne pieniądze, które można już teraz zarobić w biedronce, a studiów (bardzo trudnych) do tego nie trzeba. Zalecam rozglądać się za zmianą zawodu. Każdemu
 14. Przeciętne wynagrodzenie w powiecie pilskim wynosi obecnie 4200 zł brutto. Uznaj to za stawkę minimalną dla magistra farmacji w aptece, pod warunkiem że będziesz tylko spełniała tam twoje minimalne/wyłączne ustawowe zadania, czyli że w aptece będziesz obecna, i raz na jakiś czas sporządzisz, wydasz lub przyjmiesz na stan narkotyk/lek bardzo silnie działający, sporządzisz receptę farmaceutyczną, udzielisz porady. Resztę niech robią technicy farmaceutyczni. Natomiast jeśli masz normalnie pracować za pierwszym stołem, w recepturze, przy dostawach i w biurze, to stawka minimalna powinna wynosić 2 razy więcej, czyli 8400 zł brutto.
 15. Czyli forum jest już zaorane. Nowy właściciel ma własne fora/portale i widocznie nie chce sobie biznesu rozwadniać. Swoją drogą, ciekawe za ile Nysander się sprzedał...
 16. Właśnie już nie mogę, kiedyś mogłem całe działy przenosić - teraz niestety tylko wątki
 17. Lunaak, a nie możecie po prostu tego wszystkiego przenieść do ogólnodostępnego działu? Nowy właściciel jak widać ma forum w d... Stanie się jakaś tragedia jak ludzie to sobie poczytają?
 18. Administrator nadaje uprawnienia, ale od czasu przejęcia tego Forum, nie było z nim(i) kontaktu. Moderatorzy nie mają możliwości nadawania uprawnień.
 19. Witam, czy w ostatnim czasie udało się komuś uzyskać dostęp do statusu Farmaceuty? Staram się o to, ale nie skutecznie.
 20. Macromax dostępny jest na rynku w formie tabletek powlekanych i kapsułek. Dawkę owego preparatu zawsze ustala lekarz i jest wydawany wyłącznie na receptę. Dawkowanie jest uzależnione od ogólnego stanu chorego, a także rodzaju i natężenia występującego zakażenia. Według producenta, w uzasadnionych przypadkach zalecane dawkowanie może być zmienione przez lekarza. Dotyczy to stanów chorobowych typu zakażenia dróg oddechowych i skóry (zalecana wtedy dawka to 500 mg raz na dobę przez okres 3 dni) i zakażeń warunkowanych chlamydią (1 dawka w wysokości 1 g). Macromax stosuje się doustnie. Tabletki lub kapsułki należy połykać na godzinę przed planowanym posiłkiem lub dwie godziny po nim, popijając je wodą.
 21. Tragicznie nie jest warty.
 22. Nie jest warty.
 23. Hej... Postanowiłam się podpiąć pod temat, gdyż ostatnio mam problem z korzonkowami... Niestety w najbliższym czasie nie będę w stanie odwiedzić lekarza, dlatego pytam się tutaj, czy ktoś z Was stosował preparaty z "czarcin pazurem"... Znalazłam harpagon forte max gdzieś tutaj https://bola-stawy.pl/co-na-bol-stawow-kolanowych-wybrac/, on podobno ma go w składzie i czy warty jest tych niemałych pieniędzy. Czy ktoś miał z nim styczność?...
 24. Lekarz przepisał dawkowanie i należy się jego trzymać. Jest wiele wskazań do przyjmowania tego leku, a ulotka nie wspomina o wszystkich.
 25. Witam. Dostałem od lekarza lek na zapalenie górnych dróg oddechowych. Ale powiedziałem mu że mam zaczerwienione i swędzące prącie to powiedział że prawdopodobnie to chlamydia i że ten lek też pomoże. Tyle że mam brać 1 tabletkę dziennie przez 6 dni a w ulotce jest napisanie że jednorazowo 2 tabletki. Już jedną wziąłem. Czy mogę wziąć w jeden dzień dwie? Czy brać po jednej a i tak to pomoże na chlamydie
 26. amitriptylinum 25 mg
 27. bez dawkowania dwa najmniejsze opakowania. Przy dawkowaniu 1x1 tabl. max. 120 tabl. Lub po 2 opakowania bez dawkowania z odroczoną datą realizacji rp.
 28. Super bardzo Ci dziękuję
 1. Załaduj więcej aktywności