All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Last week
 3. Earlier
 4. A czy w pismach i stronach, które polecacie, znajdzie się coś w temacie psychoterapii i leków psychotropowych? Studiuję psychologię i chciałabym mieć na ten temat pewną wiedzę, chociaż oczywiście to nie ja będę je przepisywać, tylko psychiatra. Mam poczucie, że na tych studiach jest wiecznie za mało nawiązań do biologii i medycyny. Chociaż osobowość jest przecież w sporej mierze warunkowana przez biologię.
 5. Nie powinno nic się stać. NIe popijaj tylko tabletek alkoholem, bo efekty uboczne azytromycyny mogą być wyraźniejsze.
 6. Witam biorę antybiotyk Azimycin 500mg który przepisał mi dermatolog na trądzik początkowo 3 tabletki po 1 w piątek, sobote i niedziele, a potem co tydzień w piątek. Jestem w połowie leczenia i jutro mam impreze na której chciałbym się napić alkoholu. I moje pytanie czy jeśli wezme antybiotyk rano a wieczorem się napije to coś się stanie? Albo jeśli napije się a w sobote wezme antybiotyk?
 7. Tak. Ministerstwo wysyła dokument bezpośrednio do GPhC, trzeba im podać adres. GPhC otrzymuje go w jęz. polskim. Niestety nasze urzędy nie posługują się j. angielskim. GPhC odsyła dokument do kandydata, który go tłumaczy przysięgle i ponownie odsyła. Istnieje komórka w Ministerstwie, odpowiedzialna za prowadzenie takich spraw. Proszę do nich napisać maila i oni pokierują. Podałbym konkretne dane, ale to się mogło już zmienić kiedy moi znajomi się rejestrowali dlatego lepiej jest skontaktować się z Miodową ponownie.
 8. Witam, moglabym prosic o kontakt przez emaila ania201992@gmail.com. Pozdrawiam A.
 9. Istnieje taka możliwość dzięki luce prawnej. Teoretycznie technik ma prawo pracować w aptece po ukończonym stażu. Jednak równocześnie teoretycznie nadal jest technikiem, ze stosownym wykształceniem. Ministerstwo zdrowia potwierdza to wykształcenie, ale nie fakt pełnego uprawnienia do pracy w aptece. Sytuacja ta pozwoliła wielu osobom uzyskać zaświadczenie ministerialne do przedstawienia przed GPhC, który potem zarejestrował takich kandydatów jako pełnoprawnych Pharmacy Technicians. W związku z tym można powiedzieć, że brak ukończonej dwuletniej praktyki zawodowej w rozumieniu polskiego rozporządzenia, nie jest przeszkodą do rejestracji w brytyjskiej izbie farmaceutycznej.
 10. Dzień dobry, oczywiście oferta nadal jest aktualna. Jeżeli jest Pani zainteresowana poznaniem szczegółów to zachęcam do kontaktu. To mój numer telefonu: 607 901 477. Pozdrawiam
 11. Witam, chcialabym sie dowiedziec czy jedyne mozliwosc rejestarcji w GPhC jest po skonczonym stazu? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
 12. Witam, jesli oferta jest w dalszym ciagu aktualna prosze o wiadomosc lub kontakt. Pozdrawiam
 13. Czy nie wysłanie raportu odmowy do Zsmopl jest jakoś karane ..chodzi mi o odmowy które były wysyłane do wifi a teraz są przez zsmopl

 14. Ostrzegam innych, którzy myślą, że te numery przejdą. Konto zostanie przyblokowane a wasze „pomocne linki” usunięte, więc nie marnujcie mojego i swojego czasu.
 15. Może to zabrzmieć dziwnie, ale zacząłem grać w gry online (po prostu lubię je bardziej niż gry planszowe). Wybrałem tę grę jako przykład, ogólnie rzecz biorąc, gry dobrze rozwijają aktywność mózgu i logikę, co ma korzystny wpływ na mózg i jego pracę jako profilaktykę takich chorób.
 16. Lek ten zawiera tetracyklinę, której wchłanianie może zostać upśledzone przez jony magnezu z gastrotussa. Czy to się stanie czy nie i w jakim stopniu - trudno powiedzieć. Nie jest to olbrzymia interakcja aczkolwiek warto robić odstępy między jednym a drugim. Jeśli najpierw gastrotuss to po dwóch godzinach pylera. Jeśli pylera to po czterech pięciu gastrotuss. Są lepsze środki na zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego aniżeli gastrotuss, które dadzą mniej niezgodności z pylerą. Proszę zapytać lekarza następnym razem. Gastrotuss to prosty środek zobojętniający kwas. Organizm może po nim reagować dodatkowo zwiększając jego wydzielanie. Warto to mieć na uwadze.
 17. Witam Dostałem lek Pylera i zastanawiam się , czy mogę przyjmować obok niego gastrotuss ? Pomaga łagodzić mi podrażnienie żołądka. Niestety Pylera ma wiele zastrzeżeń co do stosowania innych leków, bezpośrednio nie jest tam wymieniony gastrotuss ale są kwestie związane z magnezem i innymi pierwiastkami. Gastrotuss zwiera jakieś tlenki niektórych pierwiastków, stąd moje pytanie. Nie chodzi mi podanie gastrotussa bezposrednio po Pylera ale z co najmniej godzinnym odstępem. Pozdrawiam
 18. Osobiście czytuje wiedzę dwie strony z wartoświoymi mareriałami. Pierwsza dotyczy chorób płuc pochp i ipf a druga dotyczy płynoterapii. Naprawdę porcja konrtetnej wiedzy.
 19. Cześć ma ktoś z was może przetłumaczoną podstawę programową dla zawodu technika farmacji i może mi odp na pytanie jaką część muszę z tego przetłumaczyć http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20120000184/O/D20120184.pdf dokumentu regujacego podstawe co mówi o kwalifikacji z.19 ze zgodnością z orginałem z dokumentem to jest na stronie 287/288 http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=321301 podstawa sam dyplom i suplement czy świadectwo ukonczenia szkoły też Może głupie pytanie ale da się gdzieś trochę taniej przetłumaczyć dokumenty 800 sama podstawa
 20. Nie. Co warto to stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w owoce i warzywa, które zawierają najbardziej przyswajalną wersję witaminy C. Żaden suplement tego nie zastąpi.
 21. Dzień dobry jak w temacie warto ?
 22. Bardzo dziękuję za pomoc.
 23. Skład: szczepy inaktywowane przez ogrzewanie: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Pseudomonas aeruginosa hodowane na bulionie Był to lek o trudnym dawkowaniu. Pacjenci reagowali różnie. Jedni zyskiwali odporność i mogli zasuwać w woju na golasa w zimę. Inni dostawali wstrząsu septycznego. Formuła tego leku została wyczerpana. Korzyści nie przewyższały prawdopodobnie ewentualnego ryzyka powikłań. Proszę szukać materiałów przez zwrot „szczepionka wg Delbeta” albo szczepionka Delbeta. Delbet, to nazwa suplementu diety z chlorkiem magnezu i jest czymś zupełnie innym chociaż ten sam Delbet się nim zajmował i wiele korzyści ze stosowania tego związku także opisał. Sama szczepionka była produkowaną przez Biomed Kraków, obecnie IBSS Biomed SA Kraków. Może tam udzielą więcej informacji z archiwum firmy.
 24. Interesuje mnie skład szczepionki Delbet podawanej dawniej w wojsku oraz dlaczego zaprzestano jej produkowania. Jeśli to możliwe, poproszę o publikacje naukowe lub źródła, w których mogę znaleźć więcej informacji na ten temat. Dotychczasowe poszukiwania okazały się bezskuteczne.
 25. apteka w Holandii ktoś coś wie
 26. Czy ktoś się orientuje czy podczas brania pectosol syrop,sinupret extract ,floxal krople do oczu (brane 3 dni skończyłam w sobote a w poniedziałek rano pierwsza próbka pobrana) ma sens robić badania sanepidowskie do celów sanitarnych (praca na kuchni itd) robię właśnie takowe badania w sanepidzie mi powiedzieli,że mogę przy tych lekach,bo nie mają one niby wpływu na florę bakteryjną itd ale teraz się zastanawiam czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto i potem lekarz medycyny pracy mi powie ,że od nowa mam zrobić pff ;/
 27. Zakres obowiązków: Profesjonalna obsługa Klientów zgodnie ze standardami firmy, Sporządzanie produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych określonych w Wykazie Produktów Leczniczych, Udzielanie fachowych porad Pacjentom w zakresie stosowania wydawanych leków, Wypełnianie recept stosownie do obowiązujących przepisów. Oczekiwania: Wykształcenie wyższe, Ukończony 6-miesięczny staż, Komunikatywność, Chęć rozwoju, Mile widziana książeczka sanitarno-epidemiologiczna. Oferta: Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy, Umowa o pracę na pełen etat, Benefity pozapłacowe (Multisport, opieka medyczna, zniżki na produkty), Możliwość rozwoju zawodowego. Miejsce pracy - CH Promenada Zapraszam do kontaktu - m.karaszewska@ltprofessional.pl
 1. Load more activity