Sezon letni i pierwsze promienia słońca, to w aptekach czas, kiedy rośnie sprzedaż pianki z panthenolem na oparzenia słoneczne. Czy to jednak dobry wybór? Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając ten preparat?
Plastry rozgrzewające mogą stanowić dobrą i bezpieczniejszą alternatywę dla doustnych leków przeciwbólowych. Szczególnie sprawdzają się w leczeniu bólu o podłożu reumatycznym i zwyrodnieniowym. Polecane są zwłaszcza starszym pacjentom, którzy przyjmują już inne leki. W ich przypadku stosowanie doustnych leków przeciwbólowych może prowadzić do interakcji i nasilenia działań niepożądanych. Które plastry rozgrzewające są warte polecenia? Czym się od siebie różnią?
W aptekach można znaleźć bardzo dużo różnych probiotyków ginekologicznych. Preparaty te zawierają kultury bakterii, które są korzystne dla mikroflory pochwy. Znajdują zastosowanie w profilaktyce i leczeniu infekcji w obrębie układu moczowo-płciowego. Dostępne są zarówno w postaci doustnej jak i dopochwowej. Które są lepsze? Czy warto stosować tego typu preparaty?
Kiedy wchodzimy do apteki, szczególnie w okresie świątecznym, często na pierwszy rzut oka można dostrzec pięknie zapakowane toniki wzmacniające. Najczęściej zawierają witaminy, głóg, żelazo, biotynę czy lecytynę. Najczęściej w zależności od składu służą poprawie funkcjonowania układu krążenia, pamięci, koncentracji czy łagodzeniu skutków stresu. Czy są skuteczne? Czy są dobrym prezentem, jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszych najbliższych?
Blizny mogą być efektem oparzeń, skaleczeń, urazów czy wszelkiego rodzaju wypadków. Są rany, które same szybko się goją, a nowo powstała tkanka nie różni się od otaczającej skóry oraz takie, które ulegają bliznowaceniu. Oparzenia należą właśnie do tej grupy uszkodzeń ciała, które pozostawiają blizny. Najczęściej mają one czerwono-bordowe zabarwienie oraz mają twardy i wypukły kształt. Jakie preparaty można zastosować, aby przyspieszyć regenerację skóry? Czy blizny po oparzeniu zawsze już zostają na skórze?