fbpx

czy łączyć można opacorden z atoris…

0

czy łączyć można opacorden z atoris

2 miesiące temu
Mężczyzna
73 lat
Dotyczy leku Opacorden
1
0

Amiodaron zawarty w leku Opacorden może zwiększać stężenie substancji czynnej leku Atoris atorwastatyny we krwi. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak uszkodzenie wątroby oraz rzadki, ale poważny stan zwany rabdomiolizą, który polega na rozpadzie tkanki mięśni szkieletowych. Aby bezpiecznie stosować oba leki, konieczne może być dostosowanie dawki lub częstsze monitorowanie przez lekarza. Należy natychmiast poinformować lekarza o wystąpieniu niewyjaśnionego bólu mięśni, tkliwości lub osłabienia podczas stosowania tych leków.

30 maja 2022
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?